Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Torun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYO

Torunlar GYO tarafından İstanbul’un Merkezi İş Alanı (MİA) bölgesi Şişli Gayrettepe’de hayata geçirdiği projedir. Torun Center projesinde satış yok, ofisler sadece kiralanacak. İşte proje künyesi:Torun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYO
Torun TowerProje künyesi

Lokasyon:  Gayrettepe, İstanbul

Toplam arsa:  15 bin metrekare

İnşaata başlama tarihi:    Aralık 2011

İnşaatı bitirme tarihi:   Haziran 2014

Yatırım bedeli:  400 milyon TL

Ünite sayısı:  32 kat, 1700 m2 ortalama kat büyüklüğü var

Mimarı:  Arquitectonica

Satılabilir Alan: 66.000 m2

Mimari Ruhsat ve Uygulama Projeleri: Piramit Mim. Şeh. Müh. Ltd. Şti.

Torunlar GYO payı: %100


Fiyat ve ödeme

Metrekare fiyatları: Satış yok sadece kiralama var

Ödeme koşulları: 3 ayda bir kira ödemesi yapılacak


Proje konumu 

Çevre yollara uzaklığı: Büyükdere Caddesi üzerinde


İletişim Bilgileri: (0212) 288 6262Torun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYOTorun Tower nerede?


Torun Tower, bölgedeki tek A+ sınıf ofis projesi olma özelliği ile iş dünyasının merkezi Esentepe’de yükselmeye devam ediyor.


15 dönüm arazi üzerinde, 66.000 metrekarelik ofis alanı ile 34 kat olarak yükselen Torun Tower'da 350 metrekareden 1.000 metrekareye kadar uzanan ofis seçenekleri iş dünyasına kazandırılacak.Torun Tower genel özellikleri nelerdir?


Gayrettepe Metro İstasyonu'na sadece 10 m uzaklıkta olan Torun Tower’da kule ve yatay ofis olmak üzere iki farklı ofis tipi bulunuyor. Projedeki kule tipi ofis katı ortalama 1.700 metrekare alanıyla, İstanbul’un en büyük kiralanabilir kule ofis katı olacak. Bahçe ve teras konseptiyle oluşturulan iki yatay ofis katında ise 800 ile 1.900 metrekare arasında değişen ofisler yer alacak.


2014 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacak olan Torun Tower, kiralanacak ofis alanı olarak hizmet verecek.Torun Tower A Sınıfı Ofis Kriterleri nelerdir?


Konum Merkezi Konum

Ulaşım Ulaşımı kolay Toplu taşıma araçlarına yakın

Kat Alanı Min. 600 m2 kat alanı

Kat Yüksekliği Min. 3,5 m

Otopark Kapasitesi 100 m2 için 1 araç

Asansör Kapasitesi Yeterli büyüklük ve kapasitede yolcu ve yük asansörü

Havalandırma Esnek iklimlendirme sistemi

Yedekleme %100 destekli

Bina Yönetimi Profesyonel bina yönetimi

Güvenlik 24/7 Güvenlik personeli ve elektronik geçiş sistemi

Lobi Hizmetleri Resepsiyon hizmeti

Telekom Kat başına min. 20 hat

Sertifika Sertifikalı

Hizmetler Bina çalışanlarına hizmet veren kafeteryaTorun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYOTorun Tower projesinin inşaat özellikleri nelerdir?


Torun Tower projesinin taşıyıcı sistemi, betonarme ve çelik olarak İ.T.Ü.'den Prof. Dr. Zekai Celep ve Prof. Dr. Kadir Güler danışmanlığında YAPI TEKNİK tarafından dizayn edilmiştir. Temelde C40, Üst Yapıda C60 beton kullanılmıştır. Yapı yaklaşık 10.000 metrekare oturum alanına sahip olup bunun 1.600 metrekarelik kısmından kule bloğu yükselmektedir. Toplam inşaat alanı ise 108.000 metrekaredir. 6 bodrum kat, 1 zemin kat olmak üzere toplam 41 kattan oluşan binanın kat yükseklikleri ise, podyum katlarında brüt 4.5 m olup 18 cm yükseltilmiş döşeme ve asma tavandan sonra net 3.5 m ve kule katlarında brüt 4 m olup 18 cm yükseltilmiş döşeme ve asma tavandan sonra net 2.7 m'dir. Giriş katının yüksekliği 12 m olup, tesisat katının yüksekliği ise 6 m'dir. Binanın toplam yüksekliği temel üzerinden itibaren 177,6 m'dir. 6.5.4.3. bodrum katlar otopark katı, 1. ve 2. bodrum katlar ise podyum ofis katlarıdır. 2. bodrum kattan metro ile bağlantı sağlanmıştır. Kuledeki, zemin katta restoranlar ve lobi bulunmaktadır. Kule bunun dışında, 31 ofis katı ve 3 teknik kattan oluşmaktadır. Otopark katlarında döşemeler kaset sistem, kule bloğunda ise plak-kiriş sistemi kullanılarak uygulama yapılacaktır. - 6. bodrum kat - zemin arası çalışan bir asansör, otopark katları zemin arasında çalışan 3 asansör; kule çekirdeğinde, alt zone ve üst zone olarak çalışan 12 asansör ve bir adet tüm katlara hizmet veren acil durum asansörü; 6 adet bodrum kat arasında çalışan 2 adet asansör; metro- bina bağlantısında çalışan 2 adet asansör; en üst 3 ofis katına hizmet eden 1 adet bağımsız ofis içi asansör ayrıca 1. ve 2. bodrum ile zemin kat arasında çalışan 2 yürüyen merpen bulunmaktadır. Islak hacimlerin mermer ve duvar kağıdı/boya ile kaplanacaktır. Bina girişinde döner kapılar ve yanlarında kanatlı kapılar bulunmaktadır. Otopark zeminlerinde epoksi kaplama kullanılacaktır. Ofis katları mekanik ve elektrik odalarında prekast kaplama kullanılacaktır. Yangın merpenlerinde prekast döşeme elemanları ile kaplanacaktır. Lobi, ofis katları koridorlarında yer kaplaması olarak doğal taş duvarlarda doğal taş ve boya kullanılacaktır. Binada kat bahçeleri, çekirdeklerde mutfak ve 3 ayrı katta dua odası bulunmaktadır. Yapı otopark katlarında 500 kg/m2, eşya taşıma esnasında kullanılacak güzergâhlarda 1000 kg/m2, ofis katlarında 350 kg/m2 ve zemin kat bahçe bölümlerinde 1500 kg/m2 hareketli yükü taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Binanın tasarımında uluslararasında kabul görmüş olan Etabs ve Safe programları kullanılmış olup, Ts498 ve Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik (2007) koşullarını sağlamaktadır. Rüzgar yükleri ''İstanbul Yüksek Yapılar Rüzgar Yönetmeliği'' esasına göre alınmıştır.Torun Tower, kaç milyon TL’lik bir proje?


Torun Tower projesi toplamda 400 milyon lira yatırım bedeli ile hayata geçiriliyor. Torun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYOTorun Tower iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


Adres: Büyükdere Cd Enka Binası No:108 Esentepe/İstanbul 

Telefon: (0212) 288 6262 

Web Adresi: www.toruntower.com


Torun Tower – Gayrettepe, İstanbul – Torunlar GYO