Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tuna Ofis

Seyrantepe'de inşa edilen Galatasaray'ın yeni stadyumu Türk Telekom Arena'nın koltuklarını yapan firmadır. Tuna Ofis’in temelleri 1970 yılında atıldı.Tuna OfisTuna Ofis kaç yıldır var?Tuna 40 yılı aşkın bir süredir mobilyada ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyacak kriterleri oluşturmak ve uygulamak vizyonunu ilke edinmiş bir markadır.


Bu vizyonun bir parçası olarak 1970 yılında başlayan süreç,1992 yılında bir ilke imza atılarak asırlık dünya markası Girsberger ile kurduğu ortaklıkla ofis koltuğu sektörünün ergonomi, inovasyon, fonksiyon kriterleri ile tanıştırılmasını sağlamıştır.Tuna Ofis’in tarihçesi nedir?Tuna Ofis, temelleri 1970 yılında Tuna Çelik olarak atılan Tuna Grup'a bağlı olarak faaliyet gösteriyor. Tuna Ofis, 30 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen Silivri–Kınalı mevkiindeki 35 bin metrekarelik fabrikasında üretim yapıyor. 115 yıllık tarihi ile köklü bir marka olan Grisberger Holding AG ile 1992 yılında ortak olarak, Tuna Girsberg A.Ş'yi kuran Tuna Ofis, bu marka altında sadece uzmanlık alanı olan ofis koltukları üretiyor.


Tuna Ofis'in ürün kategorisinde şirket merkezleri için her türlü yönetici takımları, oturma grupları, misafir koltukları, çalışma masaları ve çok amaçlı dolap sistemleri gibi çok çeşitli ofis mobilyaları bulunuyor.Tuna Ofis üretimini nerede yapıyor?1999'da kurulan İstanbul Silivri'deki 35.000 m2lik modern üretim tesisleri, Tuna Ofis, Tuna Girsberger ve Tuna Ev markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.


Bu kapsamda üst düzeyde teknoloji yatırımları ile kurulmuş metal bölümünde yılda 100.000 adetişlenmiş parça, 30.000 adet panel; ahşap bölümünde ise, 50.000 masa tablası, 50.000 adet dolap gövde ve kapağı,20.000 adet panele denk gelen, 750.000 m2 ahşap işleme kapasitesine sahiptir. Modern cila tesislerinde elektrostatik tozboya hatıında 150.000 m3 Aluminyum, sac işleme ve arıtma yapılmaktadır.


Tuna Girsberger olarak yıllık üretim kapasitesi 50.000 ofis koltuğudur.


1982 Yılında ithalat ile başlayan, çalışmalar 1992 yılında Girsberger AG Holding ile üretim ve ortaklık modeline dönüşmüştür.


120 yılı aşkın süredir ofis koltukları için yenilikçi çözümler geliştiren ve üreten Girsberger AG Holding ile 1982 yılında ithalat ile başlayan ilişkiler, 1992 yılında Tuna Girsberger Tic. AŞ'nin kuruluşu ile şu anda yıllık 50.000 adet ofis koltuğu üretim kapasitesine sahip bir çözüm ortaklığına dönüştü.


Tuna Girsberger, Türkiye ve Ortadoğu pazarı için gerekli yeni ürün serilerinin geliştirilmesi ve üretilmesinin yanı sıra Girsberger ürün yelpazesindeki tüm ofis koltuklarının da üretimini yapmaktadır.Tuna Ofis’in ürünleri nelerdir? Çalışma/Misafir Koltukları, Çok Amaçlı Koltuklar, Lounge, Yönetici Ofisleri, Operasyonel Toplantı Masaları, Sofalar, Sehpalar ve Depolama Sistemleri.Tuna Ofis, Türk Telekom Arena Stadı için nasıl bir proje hazırladı?Proje: Sdb Mimarlık - Belgin Koz Mimarlık - Midek Mengü Mimarlık

Sektör: Futbol Stadyum (GS Türk Telekom Spor Kompleksi)

Projenin gerçekleştirildiği yıl: 2010-2011

Yer: Seyrantepe/İstanbul


Kullanılan ürünler: Jazz sandalyeler, Sixty sandalyeler, Misura, Misura Alto, Libero, Prego koltuklar, Skala kanepeler, Sunday puflar, özel imalat sehpalar, Sura makam grubu, Piu Meno makam grubu, Form-X personel masaları, Inbox dolaplar, Aktiv koltuklar, Kora koltuklar, Reflex koltuklar, Libero misafir koltukları, Manaz kanepeler, Malope koltuklar


İdari ofisler içerisinde yer alan başkan odası için Tuna'nın reformist ve idealist yöneticiler için tasarladığı Sura takım, Mannaz Sofa Grubu, Clarity çalışma koltuğu ve Topic misafir koltukları tercih edildi. Üst Yönetim ofisleri için de İtalyan tasarımcılar Stefano Gabriel ve Piergiorgio Polloni tarafından tasarlanan Piu Meno serisi kullanıldı.Tuna Ofis, hangi alandaki firmalara proje üretti? Finans: Akbank Kurumsal, Akbank Operasyon, Akbank Şubeler, Albaraka Türk Merkez, Albaraka Türk Şubeler, Besli Finans, Denizbank Şubeler, TEB, Yapı Kredi Şubeler, Yapı Kredi Akademi.


Sağlık & Sigorta: Acıbadem Fulya, Alcon, Eureko Sigorta, ING Emeklilik. 


Enerji&Lojistik: Havi Lojistik, TÜPRAŞ. 


Otomotiv&Teknoloji:  Borusan, Ford, Teknosa, 


Reklam&İletişim: Concept, People, 


Eğitim&Spor: Özyeğin Üniversitesi, TT Arena, 


Gıda: Nio Dış Ticaret, Özen Grup, Saray Merkez. 


Ofis: Balcıoğlu Selçuk Akman Keki, Karamancı Holding, Sinpaş, Uğur Metal.Tuna Ofis hangi haberlere konu oldu? İsviçreli Mimar Kuo : Binalarda Ekstraları Pahalıya Almayın (11.06.2013)


Türkiye'deki emlak sektörü, bina ve ofis projeleri ile mimaride son trendler, Tuna Ofis Mimar Buluşmaları'nda , "Hız ve Değişim Çağı'nda Mimaride Esneklik ve Ötesi" başlığıyla masaya yatırıldı. İsviçre'nin en ünlü mimarları arasında gösterilen, mimar çift Ünal Karamuk ve Jeannette Kuo, Tuna Ofis organizasyonuyla, 8 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da, 9 Mayıs 2013 tarihinde Ankara'da Türk mimarlarla buluşmak üzere Türkiye'ye geldi. Kuo, "İstanbul'da yeni projeler kentin dokusuyla barışık olmalı" dedi.


"Biz mimarlığı talepleri karşılamanın ötesinde seviyoruz. Bizim için doğru bir soru ile başlayan proje; mevcut şartların yepyeni bir anlayışına ışık tutar'' düşüncesi ile yola çıkan, yeni nesil mimarinin uygulayıcılarından olan yüksek mimar Jeannette KUO ve mimar eşi Ünal Karamuk 08 Mayıs 2013 tarihinde Rahmi Koç Müzesi'nde " Tuna Ofis Mimar Buluşmaları 2'' kapsamında ünlü mimarlarla bir araya geldi. Kuo ve Karamuk, gece gerçekleşen buluşma öncesi Movenpick Otel'de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Tuna Ofis Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Tuna, "Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Mimarlar Buluşuyor etkinliklerimizle mimaride dünya trendleriyle Türk mimarlarımızı buluşturmayı amaçlıyoruz. Çağdaş yaşamın gerekleri yaşam alanlarımızın, başlangıç noktasından itibaren esnek fonksiyonlu planlanmış olmalarını gerektiriyor. Verimli ofisler tasarlayabilmek işe başlarken mimarlarla işbirliği yapmayı gerektiriyor. Yaşamımızın çoğunu geçirdiğimiz ofislerin son halini hayal etmek artık yetmiyor. Hayalimizdeki ofisi temelden mimarlarla birlikte kurgulamak gerekiyor" şeklinde konuştu. Girsberger Holding Yönetim Kurulu Üyesi Juerg Girsberger ise "Girsberger'in 120 yıllık tarihinde yer alan inovasyon, tasarım ve ergonomi" konusuna değindi..


Tuna Ofis Mimar Buluşmaları kapsamında Movenpick Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan İsviçre'nin en ünlü mimarlarından Jeannette Kuo günümüz konut projelerinde uygulanan ekstra uygulamaların fiyatları artırdığını söyledi. Kuo, "Konut projelerinde dairelerin fiyatları iki faktöre göre belirleniyor. Konumu ve ekstralar. Konumundan dolayı fiyatlandırmayı biz kontrol edemeyiz. Ancak ekstralar için her ev alıcısının çok dikkat etmesi gerekir. Bu ekstralar; bitiş malzemeleri, süslü araçlar ve yüzeysel uygulamalar gibi suni ilavelerdir. Örneğin New York'ta bu ekstralardan oluşan çok pahalı devremülkler görürsünüz. Halbuki bu pahalı konutları, bu ekstralar olmadan düşündüğünüzde her hangi bir ayakkabı kutusu şeklinde yapılmış sade daireden hiç farkı yoktur. Bu ekstralar, konfor ve deneyim sağlama adına kaliteli yaşam alanının önüne geçiyor."


İstanbul'da Binalar Kentin Silüetinden Sorumlu Olmalı


Kuo, "Türkiye ekonomik konut ve çalışma ortamları açısından çok hızla büyüyen bir ülke. İstanbul, fantastik tarihi ve kültürü ile dünyanın en yoğun şehirlerinden biri. Şehrin karakteri yok değil ama zor olan ise binaların sorumluluğu ve saygılı oluşturulması. Sorumlu bina talepleri çeşitli şekilde inşa etmek anlamına gelir; çünkü her aile farklıdır ve farklı gereksinimleri vardır. Ekonomik ve kitleler için inşa edilen binalarda bu farklılıklara izin veriyoruz? Bu, uzun süreli bir yatırım gerektirir" şeklinde konuştu. İstanbul mimarisinin muhteşem bir geçmişi olduğuna dikkat çeken Kuo, "Zenginlik kimliği deneyimin çeşitliliğinden gelmektedir- Mimar Sinan'ın döneminde Teğet, Han Tümertekin ve diğerleri tarafından yapılan modern mimari binalar gibi. Fakat bunlar özel binalar camiler ve müzeler. Gelişim her geçen gün bunları etkiliyor diye düşünüyorum. Sadece stil değil kalitede olmalıdır. Ve kalite sadece bir kimlik değil 

aynı zamandan konfor, gereklilik, atmosfer ve sürdürülebilirlik önemlidir" dedi.


İdeal bir ofisin nasıl olması gerektiği konusuna da değinen Kuo, İstanbul'da pek çok ofisin aslında daireden çevrilmiş olmasını 1950'lerden kalma bir alışkanlık olarak gördüğünü belirtti. Kuo, şunları söyledi: "Ofis tasarımı göz önüne alındığında, öncelikte hangi ölçeği göz önünde bulundurmamız gerektiğinden bahsediyoruz. En az 10 çalışanı olan küçük şirketlerin konut dönüşümlerine çok iyi uyabilecek bünyeleri var. Ama çoğu zaman, biz ofisten bahsederken, büyük şirketlerden, cam bloklardan ya da 1950'lerden miras kulelerden; konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Sorun buralarda. Bugün birçok şirket, hala yarım asırdan daha fazla seri üretim ve model şeklindedir. Bizim çalışma şeklimiz o zamanlardan beri oldukça önemli ölçüde değişti. Bugün, artan hareketlilik, bireysel tercih ve özgürlük ile şirketler çalışanlarını bir iş günü için değil uzun süre hatta yıllar içinde tutmak için yollar bulmak zorundadır. İyi bir çalışma ortamı buna katkıda bulunabilir."TUNA OFİS'E AVRUPA'DAN TASARIM ÖDÜLÜ! (21.03.2013)


Konforun ve kalitenin adresi Tuna Ofis Avrupa'nın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan Red Dot Design Award 2013'ten ödül kazandı.


Kendi alanlarında profesyonel jüriler tarafından inovasyon, fonksiyonellik, kalite, ergonomi, sağlamlık, içerik, kullanım kolaylığı ve çevresel uyum kriterleri çerçevesinde değerlendirilen Tuna Ofis'in E-Motion ürünü, tüm kriterlere sahip tasarımıyla Red Dot Design Award 2013 ödüllerine layık görüldü. Tuna Ofis'in yenilikçi gücü alanından uzman 37 jüri üyesini etkilemeyi başardı. 19 farklı kategoride, 4,662 katılım arasında değerlendirilen e-motion tasarımdaki yaratıcılığıyla red dot ödülünü almayı başardı.


Tuna Ofis Tasarım Bölüm Başkanı aynı zamanda E-Motion tasarımının yaratıcısı Ozan Tığlıoğlu konuyla ilgili olarak "Amacımız, gelişen mimari yapıların iç mekânlarına uyumluluğundan yola çıkarak, çağın getirdiği teknikleri içeren, üretim, montaj süreçlerinde son derece hızlı sonuç veren bir ürün yaratmaktı. Doğadaki bozulmuş korozyona uğrayan süreçleri incelerken mükemmel simetrilerin oluşması, bizim ilham kaynağımızdır. Bu süreçte her şey doğal yollardan belli bir disiplin içinde görselliğe ulaşmaktaydı. Bu mükemmel kurguyu bir sanayi ürününe uyarlamak farklılık yaratacaktı. Bu farklılığı Tuna Ofis olarak 10 yıllık bir fikir birikimin neticesinde e-motion tasarımımız ile yaratarak bu ödüle sahip olmaktan gurur duyuyoruz'' dedi.TUNA OFİS ALLDESIGN 2013'E YENİ ÜRÜNÜ DAMA PUF İLE KATILDI! (06.03.2013)


Tuna Ofis, adını dama taşlarından alan yeni tasarımları "Dama'' pufu alldesign 2013'te ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sundu. Aynı zamanda alldesign 2013'e konuşmacı olarak katılan, Requiem for a dream, The Wrestler ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Black Swan gibi başyapıtların ünlü yönetmeni Darren Aronofsky sahnede Tuna Ofis'in kalitesi ile ağırlandı.


Ofis mobilyaları alanında 42 yılı aşkın bir deneyim ile günümüzün mimari akımlarını sentezleyerek yenilikçi ürünler geliştirmeyi sürdüren Tuna Ofis, Dama Puf ile ofislere yeni bir enerji getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Hilton Convention Center'da gerçekleşen alldesign 2013'ün katılımcı sponsoru olan Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları, yeni ürünleri "Dama'' pufu ziyaretçilere tanıttı. Adını dama taşlarından alan, çoklu bekleme ünitesi olan Dama puf, yuvarlak hatları, renkli, dinamik, enerjik yapısı ve keskin olmayan hatları ile işlevselliği bir araya getiriyor.


Aynı zamanda Alldesign 2013 program kapsamındaki panellerde konuşmacıların tercihi de Tuna Ofis tasarımları oldu. Tuna Ofis'in IF tasarım ödüllü koltuğu Jack ve iş dünyasının tercih ettiği OTTO koltuk, Alldesign'in ana renklerini barındıran fuşya ve beyaz renklerde yeniden tasarlanarak, program kapsamındaki panellerde kullanıldı. Darren Aronofsky'den Mehmet Ali Alabora'ya, Demet Evgar'dan Mehmet Altıoklar'a kadar bir çok ünlü konuşmacı Tuna Ofis'in kalitesi ile ağırlandı.Tuna Ofis iletişim bilgileri nelerdir? Altunizade Genel Müdürlük


Adres: Bağlarbaşı Kısıklı cad. No:20 34692 Altunizade / İstanbul


Telefon: 0216 474 44 44


Fax: 0216 474 44 39


E-mail: info-tunaofis@tunacelik.com.tr


Tuna Fabrika Showroom


Adres:Kınalı Mevkii, 34947Silivri / İstanbul


Telefon:0212 715 23 23


Fax:0212 715 23 01


E-mail:info@tunaofis.com


Ankara Bölge Müdürlügü


Adres:Erler Mah. Dumlupınar Bulvarı No:391 06740 Çayyolu Ankara


Telefon:0312 235 80 85


0312 236 23 00


Fax:0312 236 23 33


E-mail:info@tunaofis.com


İzmir Showroom


Adres:Akçay Caddesi No: 26 Gaziemir/İzmir


Telefon:0232 237 58 98


Fax:0232 237 58 42


E-mail:info@tunaofis.com


Web Adresi: www.tunaofis.com


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları