Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tunç Korun - Form Şirketler Grubu

Form Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı'dır. Tunç Korun, ÇEDBİK tarafından Swissotel The Bosphorus'ta 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin konuşmacılarındandır. işte Tunç Korun kimdir? sorusunun cevabı...Tunç Korun - Form Şirketler Grubu

Tunç Korun kimdir?Tunç Korun hangi okullardan mezun oldu?


Tunç Korun, 1965 Ankara doğumludur. İstanbul Nişantaşı İngiliz Lisesinin ardından Amerika’da Gannon Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bunu takiben 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme fakültesi bölümünden lisans üstü diplomasını aldı. Tunç Korun, ne zamandır Form Şirketler Grubu'nda?


Tunç Korun, 1989 Şubat ayından beri Form Şirketler Grubu firmalarında farklı pozisyonlarda görev aldı. Çalışma süreci boyunca yurtdışında otuza yakın teknik eğitime katıldı. 


Halen FORM Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. 


İSKİD Klima İmalatçılar derneğinin asil üyeleri arasında bulunan Tunç Korun bugüne kadar bu dernekte Sayman, Başkan Yardımcılığı ardından 2003-2004 yıllarında Başkanlık görevini üstlenmiştir. Halen derneğin üyesi olduğu EUROVENT Avrupa Klima İmalatçıları Derneğinde İSKİD’i temsilen “Türkiye Temsilcisi” olarak katılımını gerçekleştirmektedir. 1989 yılından beri vermiş olduğu 100′e yakın eğitim semineri bulunmaktadır. 


Özellikle Toprak Kaynaklı Isı Pompaları konusunda, Amerika, İtalya, Macaristan gibi yurt dışı ülkeler dahil olmak üzere birçok kongrede sunumlar yapmıştır. Yurtdışında ASHRAE ve IGSHP (International Ground Source Heat Pump Association), yurtiçinde ise İSKİD, TTMD, ÇEDBİK, TABA, GENSED, derneklerinin üyesi olan Tunç Korun evli ve 1 çocuk babasıdır. Tunç Korun ve Form Şirketler Grubu iletişim bilgileri nelerdir?


MERKEZ İSTANBUL


Adres: Eski Büyükdere Caddesi Sümer Sok. No: 3 Ayazağa Ticaret Merkezi Kat :16  MASLAK 34398 İSTANBUL

Tel: 0 212 286 18 38

Fax: 0 212 286 66 48

E-Posta: info@formgroup.com

Web: www.formgroup.com