Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tuncel Kurtiz – Otel Zeytinbağı

Tuncel Kurtiz, tiyatro, sinema ve televizyondan kazandığını buraya yatırdı… İşte 27 Eylül 2013 günü aramızdan ayrılan Tuncel Kurtiz’in eşi Menend Hanım ve kayınbiraderi Erhan Şeker ile Edremit’te gerçekleştirdiği emlak yatırımı olan Zeytinbağı Butik Otel…


Tuncel Kurtiz – Otel Zeytinbağı

27 Eylül 2013'te vefat eden Tuncel Kurtiz, emlak yatırımı Zeytinbağı Otel'de...Tuncel Kurtiz’in Zeytinbağı Otel’inin özellikleri neler?  Tuncel Kurtiz, kimya mühendisi eşi Menend Hanım ile  Kaz Dağları’nın eteklerinde Zeytinbağı adını verdikleri bir butik otel açtı. Otelin mutfağında yöre otları, bahçede yetişen sebzeler ve zeytinyağı kullanılarak birbirinden nefis yemekler hazırlanıyor.


Edremit körfezi manzaralı 8 odalı, yılın 12 ayı hizmet veren butik otel. 


Erhan Şeker ile Menend ve Tuncel Kurtiz, "Biz hayallerimizi gerçekleştirdik, şimdi aynı özlemi taşıyan insanlarla paylaşmak için bekliyoruz sizleri" diyerek çağırıyor misafirlerini… Tuncel Kurtiz – Otel ZeytinbağıTuncel Kurtiz’in oteli Zeytinbağı nerede?Zeytinbağı, Edremit'e 15 km. uzaklıkta binlerce yıllık zeytinliklerin bitip çam ormanlarının başladığı Çamlıbel köyünde yer almaktadır. Otelin bulunduğu Edremit’e yol mesafeleri şöyle;


İstanbul - Bursa - Balıkesir 395 km. 


İstanbul - Çanakkale - Edremit 460 km. 


İstanbul Bandırma Feribotu ile 205 Km. 


İzmir - Edremit 210 km. 


Bursa - Edremit 260 km. 


Ankara - Edremit 630 km. Tuncel Kurtiz – Otel ZeytinbağıTuncel Kurtiz’in otelinde hangi sosyal aktiviteler gerçekleştiriliyor? Sanatçıların uğrak yeri olan otelde “Ot yemekleri kursu” veriliyor. Sonuncusu 12-13 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlendi.Tuncel Kurtiz’in oteli Zeytinbağı’nda konaklama ücreti ne kadar? Otelin internet sitesinde yer alan bilgi şöyle; 


“İki kişilik oda ücretimiz YP 320,00-350,00 TL'dir. Hafta sonları minimum 2 gece konaklama kabul edilir. Check in saati: 15.00 Check out saati: 12.00”


Tuncel Kurtiz – Otel Zeytinbağı


Tuncel Kurtiz’in butik oteli Zeytinbağı, nasıl haber oldu? Sükunet içinde bir tatil (Milliyet Gazetesi)


Kazdağında bir köyde bulunan Zeytinbağı, hem ormanın hem de denizin serinliğinden faydalanmak isteyenler için ideal, küçük bir otel.


Edremite 15, Güreye 2 km. uzaklıktaki Çamlıbel Köyünde bulunan Zeytinbağı, hem ormanın hem denizin serinliğinden bir arada yararlanmak, kent gürültüsünden, turist kalabalığından kaçmak isteyenler için ideal bir otel. 

Küçük terasları bulunan 8 odalı, 20 kişi kapasiteli Zeytinbağı, Egenin yüzlerce yıllık zeytinliklerinin bitip Kazdağını saran çam ormanlarının başladığı yerde yıl boyu hizmet veriyor. 


İşletmecileri Erhan-Sedef Şeker çifti, ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz ve eşi Menend Şeker, Zeytinbağını kendi sükunet arayışları doğrultusunda biçimlendirdi.Erhan Şeker ayrıca "İsteyene iki saatlik, isteyene yedi saatlik" yürüyüşler de düzenlediklerini söylüyor. Zeytinbağı denize 2 km. Güre sahilinde her yerde yüzmek mümkün. Akşam yemeği otelin avlusunda servis yapılıyor. Sipariş üzerine öğle yemeği hazırlanıyor. Bahçede yetişen sebze, meyve ve baharatı ister kendiniz topluyorsunuz, isterseniz personel sizin için topluyor. 


Zeytinbağı, tarihi yerleri gezmek isteyenler için de uygun bir konumda: 


Tahtakuşlar Köyü ve Etnografya Müzesi 15 dakika mesafede. Assos 60 km. Bergama ise yaklaşık 90 km. uzaklıkta. nÜcret: Kişi başı 35 milyon lira YPAdres: Zeytinbağı, Çamlıbel Köyü, Güre-Edremitwww.zeytinbagi.comTel: (0266) 387 37 61-62 Oksijen deposu Kazdağında bir köyde, ormanla deniz arasında sakin bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir mekan: ZeytinbağıTuncel Kurtiz’le Deniz Aşırı (Açık Radyo, Deniz Pak Söyleşisi)


Deniz Pak: Bu hafta programda bir ilk gerçekleştirdik ve stüdyoyu, ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz’in, Zeytin Bağı ismini verdiği tesisine kurduk. Kendisi ile birlikteyiz, hoş geldiniz diyemeyeceğim çünkü biz hoş geldik.


Tuncel Kurtiz: Denizlerin ötesinden hoş geldin!

(...) 


TK: (...) Bir de by pass ameliyatı geçirdim 4 damardan, eşimi de emekli olmaya ikna ettim. Benim çocukluğumun geçtiği Edremit’in Zeytinli köyüne yakın Çamlıbel köyünde, burada kayınbiraderim Erhan Şeker, eşim Menend, ben üçümüz paramızı denkleştirdik, evlerimizi sattık, borç, harç buraya geldik yerleştik. Şimdi burada çok mutluyuz, 8 odalı bir otelimiz var, burası, pansiyon, sabah kahvaltısı, akşam yemeği veriyoruz. Erhan’ın yemekleri ile büyük sükse yaptı. Eşim yönetimi elinde tutuyor, Ben de gelen misafirleri. Zaten her sabah yürüyüş yapıyorum, onlarla beraber yürüyüp dağın hikâyelerini anlatmaya çalışıyorum. Bu arada “Bölük Pörçük” bitti, şimdi “33 Kısım Tekmili Birden” başlayacak, onun hikâyeleri yazılıyor. Yapamadıklarımı yazıyorum. Kısa hayat hikâyemin bazı bölümlerini uzun yazmaya çalışıyorum. İlyada ile uğraşıyorum, İlyada Homeros’un kimliği üzerine tekrar düşünüyoruz, Azra Erhat ve sevgili Balıkçı’nın peşinden, Robert Graves’in peşinden gidiyoruz, Kara Athena’yı arıyoruz, İlyada’yı arıyoruz, Troya Savaşları’nın temeline bakıyoruz, Sarıkız’ın buraya gelişini arıyoruz, Türkmenlerin, Yörüklerin bu toplumla nasıl birleştiklerini, o büyük bağ bozumu ayinlerinin hâlâ hayır olarak devamını görüyoruz. İki tane kısa metraj film yaptım burada, yukarıdaki hikâyeleri. O arada tabii Akileus’un o ünlü sözü,Strabor’un coğrafyasında o ünlü sözü var; acı verir İlyon kentinin çevresinin surlarla kaplı olduğunu görünce, “Edremit körfezine girdim, 11 kenti yerle bir ettim, erkeklerini öldürdüm, kadınlarını esir ettim”. Bu yetiyor, inanılmaz bir vahşeti simgeliyor. Sonra Homeros’un kimliğini inceledim.


DP: Burası çok  kritik bir yer ama?

TK: Çok.

 

DP: Belki de dünyanın en verimli toprakları.

TK: Öyle, bir de Doğu’nun sınırı.

 

DP: Doğunun batı sınırı.

TK: Evet. Burada bitiyor, Çanakkale’de bitiyor.

 

DP: İnanılmaz verimli, bolluk, bereket timsali bir coğrafyayı da seçtiniz.

TK: Herkes burayı elde etmek istemiş.

 

DP: Bu bir emeklilik tercihi değildi ama değil mi?

TK: Hayır, çalışıyoruz, çalışmadan durulmaz zaten. (…)

 


Zeytinbağı Butik Otel’in iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?Adres: Çamlıbel Köyü Edremit Balıkesir 


Telefon: +90 266 387 37 61 - 62 


Mobil: +90 532 235 36 42 


E-Posta: zeytinbagi@zeytinbagi.com


Web adresi: www.zeytinbagi.comTuncel Kurtiz – Otel Zeytinbağı


Tuncel Kurtiz kimdir? 


Tuncel Kurtiz (d. 1 Şubat 1936, İzmit, Kocaeli ö. 27 Eylül 2013, İstanbul), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senaristtir. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır.


Genel bilgiler

Doğum adı Tuncel Tayanç

Doğum 1 Şubat 1936

İzmit, Türkiye

Ölüm 27 Eylül 2013 (77 yaşında)

Beşiktaş, İstanbul

Uyruk Türk

Evlilik(ler)i Menend Kurtiz

Meslek(ler) Tiyatro ve sinema oyuncu

Etkin yıllar 1964-2013

Altın Portakal Ödülleri

En İyi Senaryo

1981 Gül Hasan

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

1994 Bir Aşk Uğruna

2007 Yaşamın Kıyısında

Yeşilçam Ödülleri

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

2008 Yaşamın Kıyısında

Ödüller

Berlin Film Festivali

En İyi Erkek Oyuncu (Gümüş Ayı)

1986 Hiuch HaGdiÜniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı. İlk kez 1959 yılında Dormen Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlamış olan sanatçı, sinema filmlerinde rol aldı. Sürü filmiyle zirveye çıkan sanatçı, doğayla içiçe yaşamayı severdi.


Evinde talihsiz bir kaza ile düşerek başını çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir


1981 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı Gül Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştır.


2006'da Hacı, 2007'de Asi adlı TV dizilerinde oynadı.


2009 yılının başında vizyona giren olan Güz Sancısı filminde Kamil Efendi karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl yayına başlayan Ezel adlı dizide Ramiz Karaeski karakterini canlandırmış ve tanınırlığı daha da artmıştır.


2010 Yaz döneminde NTV yeşil ekranlarında Edremit'in Çamlıbel kasabasında eşi ve kayın biraderi ile birlikte işletmekte olduğu Zeytinbağı adlı butik otelde ünlü dostlarını ağırlayarak Tuncel Kurtiz ve Dostları adlı bir program yapmıştır. Aynı yıl BBC'nin Hayat (Life) belgeselini seslendirmiştir.


Birçok ulusal ve uluslararası ödülünün yanı sıra, Ekim 2011'de 48. Altın Portakal Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülü aldı.


27 Eylül 2013'te İstanbul Etiler'deki evinde düşerek başını çarpması sonucu 77 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Oynadığı bazı tiyatro oyunları: 


Çok Tuhaf Soruşturma : Ferhan Şensoy - Orta Oyuncular - 1998

Şeyh Bedrettin : Nazım Hikmet - 1997

Mahabaratta : Hint Destanı - Peter Brook - 1985

Keşanlı Ali Destanı : Haldun Taner - Berlin Schaubühne Tiyatrosu - 1984

Teneke : Yaşar Kemal

Kaplan ve Daktilolar - Genar Tiyatrosu - 1968

Samanyolu (oyun) : Karl Wittlinger - Genar Tiyatrosu - 1968

Devri Süleyman : Aydın Engin - Genar Tiyatrosu - 1968

Yolcu : Nazım Hikmet - Genar Tiyatrosu - 1967

Kalbin Sesi - Halkın Gözü : Peter Shaffer - KEnt Oyuncuları - 1964

Martı : Anton Çehov - Kent Oyuncuları - 1963

Altın Yumruk : Dormen Tiyatrosu - 1962

Ayı Masalı : Dormen Tiyatrosu - 1962

Şahane Züğürtler : Dormen Tiyatrosu - 1962

Zafer Madalyası : Thomas Heggen\Joshua Logan - Dormen Tiyatrosu - 1958
Filmografisi


Yıl Film Rol Notlar ve ödüller

1964 Şeytanın Uşakları

1965 Üçünüzü De Mıhlarım Hüseyin

1965 Son Kuşlar

1965 Sokakta Kan Vardı

1965 Sokaklar Yanıyor Orhan

1965 Sayılı Kabadayılar Çolak Mahmut

1965 Krallar Kralı

1965 Konyakçı

1965 Kanlı Meydan

1965 Haracıma Dokunma Çolak Mahmut

1965 Güzel Bir Gün İçin Barda müşteri

1965 Büyük Şehrin Kanunu

1965 Bitmeyen Yol

1965 Bir Caniye Gönül Verdim

1965 Ben Öldükçe Yaşarım Cemal

1965 Babasız Yaşayamam

1966 Ağaların Savaşı

1966 Zehirli Kucak

1966 Yiğit Yaralı Olur Remzi Kocael

1966 Silahların Kanunu

1966 Silahına Sarılan Adam

1966 Nikahsızlar

1966 Kıran Kırana Tuncel

1966 Karanlıkta Vuruşanlar

1966 Kanunsuz Yol

1966 Kanunsuz Dağlar

1966 Kanlı Mezar

1966 Kader Çıkmazı

1966 Hudutların Kanunu Bekir

1966 Dört Kurşun Kahya

1966 Çirkin Kral Cahit

1966 Çingene

1966 At Avrat Silah

1967 Kuduz Recep (Aslan Arkadaşım) Hamza

1967 Krallar Ölmez Komiser

1967 Bana Kurşun İşlemez Cengiz

1970 Umut Hasan

1970 Tatort Der Kleine Alman televizyon dizisi

1974 Otobüs 2. Adam

1977 Nehir

1978 Kanal Abuzer Dayı

1978 Sürü Hamo

1979 Gül Hasan Ayrıca filmin yönetmeni ve senaristi

Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Senaryo Ödülü

1979 Bereketli Topraklar Üzerinde Ayrıca filmin senaristi ve yapımcısı

1981 Kleiner Mann was tun Alman yapımı

1983 Kalabaliken i Bender İsveç yapımı

1983 Duvar Tonton Ali

1984 Turkse Video Yılmaz Kısa film

1985 Die Abschiebung Alman yapımı

1985 Vägen till Gyllenblå! Dr. Krull İsveç televizyon dizisi

1987 Den Frusna Leoparden David İsveç yapımı

1986 Hiuch HaGdi Hilmi Berlin Film Festivali Gümüş Ayı (En İyi Erkek Oyuncu) Ödülü

1987 Aufbrüche Almanya yapımı

1988 Livsfarlig Film Tantalus, iranier İsveç yapımı

1989 Noel Baba Almanya yapımı

1989 Täcknamn Coq Rouge Al-Houl İsveç yapımı

1989 Mahabharata Shakuni Uluslararası yapım

1990 Skyddsängeln Ivar İsveç yapımı

1990 Zeit der Rache Avusturya yapımı

1990 Die Hallo-Sisters Samy Alman televizyon dizisi

1992 Kvällspressen Abdel Alman televizyon dizisi

1993 Çakalların İzinde Televizyon dizisi

1993 Korkunun Karanlık Gölgesi Almanya yapımı

1993 Ağrı'ya Dönüş

1994 Bir Aşk Uğruna Enver Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

1994 Aşk Ölümden Soğuktur Dursun

1995 Cemile ve Umudun Masalı

1996 Cemile

1996 Usta Beni Öldürsene

1996 Tabutta Rövaşata Reis

1996 Işıklar Sönmesin Haydar Ağa

1996 İstanbul Kanatlarımın Altında Topal Recep Paşa

1997 Gräfin Sophia Hatun Kısa film

1997 Çökertme

1997 Akrebin Yolculuğu Agah Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

1998 Vive la mariée... et la libération du Kurdistan İsmet Amca Fransa yapımı

1998 Hoşçakal Yarın Ali Elverdi

1999 Kurtlar Sofrası Televizyon dizisi

2000 Kumru Halil Televizyon filmi

2001 O da Beni Seviyor Çeribaşı

2001 Şellale Kel Selim Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

2001 A cavallo della tigre Tigre İtalya yapımı

2003 Alacakaranlık Alairbey Bozoğlu Televizyon dizisi

2003 İnat Hikayeleri Anlatıcı(Latif,Latif Şah,Canbaz Şaho) Ayrıca filmin senaristi ve filmdeki tek profesyonel oyuncudur

2006 Hacı Hacı Hayrullah Gesili Televizyon dizisi

2007 Kara Duvak Haşim Mevlütoğlu Televizyon dizisi

2007 Yaşamın Kıyısında Ali Aksu Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

Yeşilçam Ödülleri En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü

2007 Asi Cemal Ağa Televizyon dizisi

2008 Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit Said ABD yapımı televizyon dizisi

2008 Lal Masalcı bilge Kısa film

2008 Güz Sancısı Kamil Efendi

2009 Kayıp Armağan

2009 Siyah Beyaz Ahmet Nihat

2009 - 2011 Ezel Ramiz Karaeski Televizyon dizisi

2012 - 2013 Muhteşem Yüzyıl Ebu Suud Efendi Televizyon dizisi

2013 Mutlu Aile Defteri Yıldırım Taşyumruk

(Kaynak: Vikipedia)Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları