Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Turgay Tanes – İş GYO Genel Müdürü

İş GYO Genel Müdürü’dür. Turgay Tanes, 2009 – 2011 yılları arasında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanlığı yapmıştır.Turgay Tanes – İş GYO Genel Müdürü

İş GYO Genel Müdürü Turgay TanesTurgay Tanes hangi okul mezunu?


1987 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Tanes, T. İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Turgay Tanes, gayrimenkul alanına ne zaman girdi?


1996'da İştirakler Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı, 1999-2004 tarihleri arasında aynı müdürlükte Gayrimenkul ve Cam sektöründen sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptı. Turgay Tanes, ne zaman İş GYO Genel Müdürü oldu?


2004 yılından bu yana İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Tanes, ayrıca, T. İş Bankası A.Ş.'nin bir iştirakinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.Turgay Tanes ne zaman GYODER Başkanı oldu?


Turgay Tanes, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin (GYODER) 29 Ocak Perşembe günü dernek merkezinde düzenlenen 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 2009-2010 dönemi Yönetim Kurulu seçildi. 

Derneğin Bekir Cumurcu'dan boşalan başkanlığına, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Turgay Tanes getirilirken; Işık Gökkaya derneğin başkan yardımcısı, Feyzullah Yetgin ise yeni dönem saymanı seçildi. 

10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 2009 yılına 275'e ulaşan üye sayısıyla daha da güçlü giren GYODER'in üyeleri gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri, inşaat, proje ve arazi geliştirme şirketleri, finansman, değerleme, yönetim, danışmanlık ve aracılık, perakende, ipotek ve gayrimenkul finansmanı şirketlerinden oluşuyor. Turgay Tanes, GYODER Başkanlığı’nı ne zaman ve kime devretti?


Turgay Tanes; iki yıl boyunca yürüttüğü GYODER Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı 10 Şubat 2011 tarihinde derneğe uzun yıllar emek vermiş çalışma arkadaşı Işık Gökkaya’ya devretti.


Gayrimenkul sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayan GYODER’de görev almaktan her zaman onur duyduğunu belirten Turgay Tanes, veda mesajında “Görevim boyunca bana ve GYODER’e göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için siz değerli basın görevlilerine teşekkür ederim” dedi.  Turgay Tanes, Ege Perla projesini nasıl anlatıyor?


İzmir'de medya kurumlarının temsilcileriyle bir araya gelen İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Yeni Kent Merkezi'nde inşatı devam eden Ege Perla projesine yönelik ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.


Yeni Asır Gazetesi’nin 25 Ekim 2013 tarihli haberine göre; Tanes, "Projemizdeki konut, ofis ve ev-ofislere olan ilgi, ilk günkü gibi devam ediyor. İlgiden memnunuz. İzmir'in yanı sıra çevre illerden ve tüm Türkiye'den projemize ilgi gösteriliyor. Ege Perla'nın konumu ve yatırım değeri ile birlikte İzmir'in gayrimenkul sektöründe yapması öngörülen sıçramanın da bu ilgiye etkisi olduğunu düşünüyoruz" dedi.


Ege Perla projesinde kendi portföylerinde tutacakları ünitelerle beraber bugüne kadar yüzde 60 oranında bir satış gerçekleştirdiklerini ifade eden Tanes şöyle konuştu: "Kasım ayı içerisinde fiyat artışı gerçekleştireceğiz. Projemizde şu an altyapı çalışmalarını tamamladık. Üstyapı ihalesi de sonuçlandı ve Tahincioğlu Holding bünyesindeki Nida İnşaat ihaleyi kazandı. Temel ve gerekli zemin çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte projemiz çok hızlı bir şekilde yükselecek. AVM'de görmek istedikleri markalar İzmirlilere soruldu. Ege Perla projemize başlamadan önce yaklaşık 2 yıl kadar ciddi bir ön araştırma yaptık. İzmir içinden pek çok kesimle görüşerek fikirlerini aldık. İzmirlilerin beklentilerini, ihtiyaçlarını dinledik. AVM'de görmek istedikleri markaları soruşturduk. İzmirliler kendi şehirlerine ve markalarına çok sahip çıkıyor. İzmir ve İzmirlilerin ihtiyaç ve beklentileri üzerine eğilerek bir kiracı karması ve konsept oluşturulması yönünde çalışmalarımız devam ediyor." 


Ege Perla'da yer alacak AVM'nin mimari özellikleri, marka karması ve ticari alanlarıyla gerçek bir kent parkı olacağına ve 7'de 77'ye herkesin uğrak yeri haline geleceğine inandıklarını dile getiren Tanes, "Tıpkı Kanyon projesinde İstanbulluların yaşadığı gibi İzmirlilerin de 24 saat yaşayan, kendinden sürekli bahsettiren, cıvıl cıvıl, simgesel bir yapıya kavuşacaklarını düşünüyoruz. AVM tarafında kiralama konusunda geri sayım başladı. İzmir'in kendi markalarının yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın ilgisi var. Gayrimenkul sektörüne yönelik son araştırmalara göre İzmir'de AVM açısından arz ve talebin yoğun olduğu görülüyor. Bu potansiyelden memnunuz" dedi."Dönüşüm şart"


İzmir'deki konut stoku incelendiğinde yetersiz ve niteliksiz yapıların çok olduğunun göze çarptığına da değinen Turgay Tanes, "Bu da ciddi bir dönüşümü mecbur kılıyor. Birçok yerli ve yabancı yatırımcı için İzmir cazibesini koruyor ve artırıyor. Projemizin çevre düzenlemesine de çok önem veriyoruz. Bu konuda hem belediye hem de bize yakın konumlanmış olan komşu proje ile ortak çalışıyoruz. Projemizin hemen yanında bulunan dereyi peyzaj çalışmasıyla iyileştirerek bu alana yürüyüş ve dinlenme parkurları yapacağız. Estetik tasarıma sahip köprülerle adliye binasını projemize bağlayacağız" diye konuştu.Turgay Tanes ve İş GYO iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: İş Kuleleri Kule-2  Kat:10-11 Levent 34330 İstanbul

Telefon: +90 (212) 325 23 50

Faks: +90 (212) 325 23 80

E-Posta: info@isgyo.com.tr

Web: www.isgyo.com.tr