Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Tuzla sahile metro müjdesi!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde vatandaşlarına metro müjdesi verdi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde vatandaşlarına müjde verdi. 


Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte katılan Başkan Şadi Yazıcı, mahalle özelinde başta planlama olmak üzere tüm hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahiline Metro Müjdesi

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, inşaat çalışmaları devam eden metronun Tuzla Belediyesi-Yayla Mahallesi-Tuzla sahil güzergahıyla Tuzla sahiline kadar devam edeceğini müjdeledi.


Başkan Yazıcı, “Kadıköy’de başlayan metro, Tuzla’ya kadar gelecek. Kaymakamlık ve Tuzla Belediyesi arasındaki alanda metro istasyonu, üzerinde park ve yer altında 5 katlı, asansörlü, 1077 araç kapasiteli otopark inşaatı devam ediyor. Metro, Ayrılıkçeşme’nin ardından Tuzla Belediyesi durağında  Marmaray  ile buluşuyor. Bu buluşma, Tuzla için bir ayrıcalık. Metro, Tuzla Belediyesi durağından Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahil istasyonları ile sahile kadar inecek. Metronun Tuzla’ya kadar gelmesi bizim için büyük bir kazanım oldu” dedi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, aynı güzergahta yapımı planlanan havaray hattından ise yüksek maliyet nedeniyle vazgeçildiğini belirtti. Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nden Tuzla sahiline 4,5 kilometrelik Havaray yerine 3 kilometre uzunluğunda metro yapılacak. İBB’ye teklif ettik, onaylandı ve projesi hazırlanıyor” dedi. 

 


Tuzla Belediyesi