Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uğur Özer Özgüven kimdir?

Özgüven Mimarlık ve İnşaat şirketi, sektöründe mimari proje ve kentsel tasarım alanında ve İnsaat sektöründe hizmet vermekte olan Mimar Uğur Özer Özgüven kimdir?


Uğur Özer Özgüven kimdir?


Uğur Özer Özgüven, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi(YTU) Mimarlık Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Mimarlık Bölümünde ‘Mimari Tasarım’ Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 


Uğur Özer Özgüven, Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odası Birliği Üyesi ve lisanslı mimardır. (TMMOB) 


2004 yılında  Ankara  Merkez, İstanbul şube olmak üzere kardeşi Özgür Onur Özgüven ile birlikte kurdugu Özgüven Mimarlık ve İnşaat şirketi, sektöründe mimari proje ve kentsel tasarım alanında ve İnsaat sektöründe hizmet vermektedir. 


Kurduğu şirketin başarısı bir çok yerli ve yabancı yatırımcı, inşaat firması, özel gayrimenkul yatırımcıları ve devlet müesseselerinin dikkatini çekmekte ve şirket portfolyosunun kapsamı ve saygınlığı genişlemektedir. 


Özgüven Mimarlık ve İnşaat A.Ş basarıları ile 2004-2013 yılları arasında en hızlı gelişen Türk şirketlerinden biri olmuştur. 


Ulusal Müşteri portfolyosunda yer alan EKGYO, TOKI, MESA, EROĞLU, ARTAŞ, MAKRO, AKYAPI ve uluslararası is yapılan HOK, GENSLER VE PERKINS+WILL gibi firmalarla ilişkileri başarıyla devam etmektedir.