Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uğur Serdar Kargın kimdir?

Afyon Emirdağ Uğur Serdar Kargın kimdir? Uğur Serdar Kargın, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?


Uğur Serdar Kargın, 1971 Emirdağ’da doğdu.  İlk, orta ve lise tahsilini Emirdağ’da yaptı. 1988-1992 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü başarıyla bitirdi.


Kargın İnşaat San. Tic. Ltd. Şirketini kurarak 1992 yılından bugüne kadar mühendislik hizmeti vermekte.2006 yılında mermer sektörüne girerek büyük başarılara imza attı. 


Yurt dışına yapmış olduğu mermer ihracatıyla ülkeye yüksek katma değerler kazandırırken, ilçeye yapmış olduğu yatırımlarla sektörün ilk ve tek temsilcisi oldu. Doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık yüz kişiye iş istihdamında bulundu. KMK Mermer San. Tic. Ltd. Şirketi, YDK Mermer San. Tic. Ltd. Şirketi ve 4K MermerSan. Tic. Ltd. Şirketlerinikurarak il genelinde ihracata ciddi katkılar yaptı. Halen Emirdağ OSB de faaliyete geçmiş olup, ek inşaatları devam etmekte olan ve tamamlandığında 200-250 kişiye iş imkanı sağlayacak mermer fabrikası ile mevcut olan her iki fabrikada çift vardiya çalışarak faaliyetine devam etmektedir. Yurt dışında açılan KMK France ve KMK Benelüks firmaları ile bir yandan toptan ve perakende satışlar yaparken, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Amerika, Azerbaycan, Güney Afrika ve birçok pazarda yapmış olduğu ihracatlar la sektörün hatırı sayılır isimlerinden oldu.


Emirdağ taşıyla ilçenin ismini dünyanın dört bir yanına duyurarak ilçe tanıtımına katkı sağladı. Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla zaman zaman il genelinde hemen her yıl ve ilçe genelinde her yıl Yüksek Vergi Şampiyonlarından oldu.

 

Kargın, birçok sosyal sorumluluk projelerinde aktif görevlerde bulundu.


30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi´nden (MHP) Emirdağ Belediye Başkanı seçilmiş olup, halen MHP bünyesinde Emirdağ Belediye Başkanı olarak görevine devam etmektedir.


Başkan Kargın evli ve Ahmet Said, Mustafa MirzaileZeynep adında üç çocuk babasıdır.