Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ulaş Karasu kimdir?

Ulaş Karasu kendi adını taşıyan İnşaat firmasında iş hayatına da devam etmektedir. Peki, Ulaş Karasu kimdir?


Ulaş Karasu, 1980 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve Orta tahsilini Sivas’ta tamamlayan Ulaş Karasu çok sevdiği memleketi Sivas’tan ilk defa Lise tahsili için Gelibolu’ya gittiğinde ayrıldı. 


2003 Yılında Çukurova Üniversitesini Başarıyla bitiren Ulaş Karasu İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonra Sivas ve Kocaeli’nde 2 yıl şantiye şefliği yaptı. 


2005 Yılında Şırnak şenova’da vatani görevini yerine getiren Karasu teskere sonrası Sivas’a gelerek Kendi alanında kendi işini kurdu. Çocukluk yıllarından itibaren gönül verdiği Cumhuriyet Halk Partisinin Öğrencilik yıllarında Gençlik Kollarında Aktif olarak siyaset yapan Karasu 2008 Yılında CHP Sivas il teşkilatlarında yönetici olarak görev almaya başladı.

 

Aynı yıl eğitimci Nilay Yanalak ile hayatını birleştiren Ulaş Karasu 2012 Yılında Partisinin Sivas İl Başkanı Oldu. 2 Yıllık Başarılı İl başkanlığının ardından Parti Genel Merkezi ve Üyelerinin teşviki ile 2015 Haziran Genel Seçimlerinde Sivas Milletvekili Adayı olabilmek için Sivas il başkanlığı görevinden istifa etti. 


Ulaş Karasu kendi adını taşıyan İnşaat firmasında iş hayatına da devam etmektedir.