Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ulubol İnşaat

Park Vadi Evleri, Park Vadi Batı Evleri ve Etipark Outlet gibi konut ve ticari projelerin yanı sıra altyapı projeleri de gerçekleştiren firmadır. Ulubol İnşaat’ın merkezi Ankara’dadır.




Ulubol İnşaat ne zaman kuruldu?



Ulubol İnşaat, kurulduğu 1998 yılından İtibaren son derece dinamik ve atılımcı bir kurum olarak, taahhüt sektörü içerisinde özellikle üstyapı , yol, köprü, çevre düzenlemesi projelerinde ve altyapıda uzmanlaşmıştır. Faaliyet alanı içinde, 1. sınıf lüks konut , kapalı spor salonları, yollar, otoyollar, köprüler ve köprülü kavşaklar, temiz ve pis su hatları yer almaktadır.



Ulubol İnşaat hangi kalite belgelerine sahip?



Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde 2004 yılında alınan ISO 9001:1000, ISO 14001 VE OHSAS18001 belgeleri ile de ULUBOL İnşaatın kalitesi tescillenmiş olup, firmanın bir adım önde olması sağlanmıştır.



Ulubol İnşaat’ın kaç milyon dolarlık proje yaptı?



Ulubol İnşaat'ın hedefi Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları arasına girmektir. Son üç yıl içinde, toplam bedeli 450 milyon ABD Dolarını geçen onlarca projeyi başarıyla tamamlamış olan firma, konusunda uzmanlaşmış 300'ü aşkın personeli ve güçlü makine parkıyla bu hedefe bir adım daha yaklaşmıştır. 



Ulubol İnşaat
Eti Park


Ulubol İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileridir? 



Park Vadi Evleri, Park Vadi Batı Evleri, Etipark Outlet, İzmir Halkapınar Spor Salonu, Dikmen Çelik Köprü, Dikmen Vadisi Rekreasyon Alanı, İzmir İçmesuyu İnşaatı, Denizli Kutu Menfez İnşaatı, Toki Burdur, Kurtboğazı Barajı-İvedik Arıtma Tesisleri Arası III., Hamsu Ana İsale Hattı Yapım İşi, Marşandiz - Ankara İvedik İçmesuyu Arıtma Tesisi Marşandiz Köprüsü Arası Alternatif Ana İletim Hattı Yapım İşi, Gimat Köprülü Kavşağı Yaya Üst Geçidi, Ankara Çubuk, Kazan, Kalecik, Akyurt , İlçeleri Atıksu ve Yağmurlusuyu Hatları İnşaatı ve Ankara Çankaya 2 Atıksu Yağmur Suyu Hatları.




Ulubol İnşaat’ın devam eden projeleri neler? 



Kuzey Ankara Kent Girişi 2. Etap Rekreasyon Alanı Binalarının Yapım işi, Elektrik İle Yol Isıtma Sistemi Yapım İşi, İstanbul Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yerleşke Alt yapı ve Alt yapı Tesisleri Yapım işi, Mamak Altındağ ve Emladağ İlçe Merkezleri İçme Suyu Şebeke İletişim Hatları, Elmadağ İlçesi Kargalı Su Alma Yapısı Elmadağ İlçesi 1200 M3 Mevcut Depo Arası Ana İshale Hattı



Ulubol İnşaat’ın Park Vadi Evleri projesinin detayları neler?



Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin başlangıcı olarak kabul edilen Dikmen Vadisi Projesi'nin 1. ve 2. etabının devamı niteliğindeki Dikmen Vadisi Konut ve Çevre Geliştirme Projesi 3. Etabının inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Başkent'in plansız yapılaşmış sorunlu bir bölgesi daha modern bir yaşam merkezi alanına dönüştürüldü.  Modern konutları, sosyal donatıları ve rekreasyon alanlarıyla Başkent'in göz bebeği haline gelen Park Vadi Evleri, ışıklandırmasıyla da  geceleri bölgeye ayrı bir görsel zenginlik katıyor. Projenin uygulandığı alan, Ankara'nın en gözde semti Çankaya'nın merkezindeki en son ve en büyük arsasıdır. Tüm bloklar ve Teras Evler, Dikmen Vadisi'nin doyumsuz, yemyeşil dokusuyla iç içe. 



Ulubol İnşaat

Park Vadi Evleri



Park Vadi Evleri Projesi'nin hayata geçmesiyle birlikte, Başkent'in orta yerinin gecekondulardan arındırılarak, sağlıklı yaşam alanlarına dönüştürüldü, Proje kapsamında toplam 1131 konut yapıldı, bunlardan 303'ünün hak sahibi konutu, geri kalan 831 konut inşa edildi. 320 bin metrekarelik rekreasyon alanını, birbirinden değişik aktivitelerin yer aldığı Çocuk Köyü'nü, gezinti ve dinlenme alanlarını ve yapay tırmanış duvarına kadar birçok yeniliği de içinde barındıran Dikmen 3. Etap'ın 1.000.000 metrekare yeşil alanında 150.000 ağaç, 500.000 çalı, 300.000 metrekare çim alan yer alıyor.



Ulubol İnşaat’ın Park Vadi Batı Evleri projesinin özellikleri neler?



Ankara Batıkent’te insanların yaşam alanını ve konut anlayışını tamamen değiştiren, modernize eden bir yapı ve alan oluşturuldu. Çocuk oyun parkları, spor alanları, yürüyüş yolları, otoparkları ve yemyeşil çevre düzenlemesiyle Parkvadi Batı Evleri’nde Modern tasarımlı binaları deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiştir



Ulubol İnşaat
Park Vadi Batı Evleri


Ulubol İnşaat hangi haberlere konu olmuştur?



Türk müteahhitlerden Irak'ta Trabzon büyüklüğünde şehir! (Zaman Gazetesi, Aralık 2010)


Bağdat yakınlarında kurulacak 'Bağdat New Sadr City (Bağdat Yeni Sadr Şehri)' projesi için en iyi teklifi 11 milyar 285,9 milyon dolar ve 47,5 ay inşaat süresi ile Koçoğlu, Kur, Kazova, Tarmaş, Ulubol-İşkaya ortaklığından oluşan Türk inşaat şirketleri grubu verdi. Bağdat metropolünün yanında planlanan şehir çalışması 75 bin konutun yanı sıra üniversite, sokak, otobüs durağı, cami, kütüphane, polis karakolu gibi sosyal donatıları da kapsıyor. En iyi teklifi veren grubun ortaklarından Koçoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Trabzon büyüklüğünde bir şehir kuracağız.'' dedi. Türk şirketlerinin temsilcileri Crowne Plaza Otel'de basın toplantısı düzenleyerek bilgi verdi. Koçoğlu İnşaat'ın sahibi ve İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İntes) Başkanı Şükrü Koçoğlu, ihalenin serüveninin uzun olduğunu ifade etti. Çeşitli ülkelerden 50'ye yakın firmanın dosya aldığını, fakat 4 ay gibi kısa bir süreç olduğu için birçok firmanın projesini yetiştiremediğini anlatan Koçoğlu, ortaklıklarının büyük bir azim ve gayret ile projeyi yetiştirdiklerini söyledi. Türk firmalarının, müteahhitlik piyasasının dünyadaki yerini biraz daha perçinlemiş olduğunu bildiren Koçoğlu, "Böyle bir iş daha alırsak dünyada en fazla iş alma konusunda Çin'i geçip birinciliğe oturacağız. Şu anda Çin'den sonra ikinciyiz, üçüncü ise ABD. Belki de bu işle bile birinci sıraya oturacağız. Yurtdışı müteahhitlik sektörü yıllık iş yapmada 23 milyar doları görmüştü. Bu miktarın neredeyse yarısı tek bir işle alınmış olacak." dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir'den destek gördüklerini dile getiren Koçoğlu, inşaat sırasında güvenliğin Irak hükümeti tarafından sağlanacağını ifade ederek, "Hükümet küçük bir ordu vereceğini taahhüt etti.'' dedi.


47,5 ayda bitirilmesi taahhüt edilen iş zamanında bitmezse ağır müeyyideleri var. 4 yıl boyunca yaklaşık 20-22 bin kişi çalışacak, bu sayının 7-8 bini Türkiye'den gidecek. Başta çimento ve demir olmak üzere Türkiye'den yaklaşık 7-8 milyar dolarlık inşaat malzemesi ihraç edilecek. Hızlı teknoloji ile işi bitirmeyi düşündüklerini aktaran Koçoğlu, "Bunun için tünel kalıp sistemleri kullanılacak ve Türkiye'den de bol miktarda tünel kalıp ustası gidecek.'' diye konuştu.


Hem gecekondudan kurtulacaklar hem kaliteli eğitim alacaklar


Kazova İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demir, şehir projesinin Irak için çok önemsendiğini belirterek, "Irak'ta bombaları patlatan kesimler bu projede yapılacak evlere taşınacak insanlar. Çok kötü gecekondularda yaşayan bu insanları modern bir yere taşıyıp, modern bir eğitimden geçirdikleri takdirde bombalardan kurtulacaklarını düşünüyorlar." dedi. Demir, Bağdat yönetiminin bu nedenle çok acele ettiğini, hatta 5 milyar dolar civarında hazır paralarının olduğunu ifade etti. 4 ayda 75 bin konut ve 52 kamu binasının projelendirmesi, konsept projeler, animasyon ve maketlerin hazırlanmasının ihaleyi kazanmalarında çok önemli faktör olduğunu vurgulayan Demir, projede 30 civarında mimarın görev aldığını bildirdi ve şu bilgileri verdi: "Bütün projeyi sokak sokak gösterecek bir animasyon filmi hazırlattık. Sahayı birkaç defa gidip gezdik. Sonuçta Irak'ta yaklaşık 25-30 yıldır inşaat yapılmamış. 30 yıl öncesinin teknolojisiyle yaşıyor insanlar.'' Kazova İnşaat'ın patronu Demir, ihale evrakının 15 bavula sığdırıldığını, ayrıca proje maketinin uçağa sığmadığı için Türkiye'den özel bir kamyonla Irak'a götürüldüğünü aktardı. 



Vakıf GYO Etimesgut'ta Ulubol İnşaat'a bina yatıracak! (Emlakkulisi.com, Ekim 2010)


Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Ankara Etimesgut Erler Mahallesi, Eskişehir Yolu, Konutkent kavşağında yer alan ve şirkete ait arsa üzerinde kat karşılığı inşaat yapımına ait sözleşme Ulubol İnş. Haf. Gıda Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile   01.11.2010 tarihinde imzaladı.



Vakıf GYO'nun ihalesine en yüksek teklif Ulubol İnşaat'tan! (Emlakkulisi.com, Eylül 2010)


Vakıf GYO'nun Ankara'daki inşaat ihalesine en yüksek teklifi Ulubol İnşaat verdi.  Vakıf  GYO, Ankara Etimesgut Erler Mahallesi'ndeki Eskişehir yoluna cepheli arsası üzerinde inşa edeceği lüks konut projesinin kat karşılığı yöntemine göre yaptırılması amacıyla 6 Eylül 2010 tarihinde ihale düzenledi.


Yapılan ihalede en yüksek teklifi yüzde 50.50 oranı ile Ulubol İnşaat Harfiyat Gıda Tur. San. verdi. Vakıf GYO, yapılan teklifi değerlendirerek durumu daha sonra açıklayacağını bildirdi.



Ulubol İnşaat, tek ihalede 1130 konut yaptı! (Hürriyet Gazetesi, Temmuz 2010)


Ulubol İnşaat´ın ortağı Faruk Polat, inşaata 200 milyon dolar yatırım hedefiyle girdiklerini söyledi.

Ankara ´da Park Vadi Evleri, Park Vadi Premium gibi iki projeyi tamamlayan Ulubol İnşaat ´ın ortağı Faruk Polat, 'Son 3 yılda 450 milyon doları geçen proje hayata geçirdik. Tek ihalede 1130 konut yapmak Ankara için bir ilk. Bu standartlarda yapılan ilk proje Park Vadi Evleri oldu. çankaya Köşkü ´ne 300 metre mesafede, adeta Gazze gibi görüntüler vardı, kaldırdık' diyor.


Ankara´da Dikmen Vadisi dönüşümüne Park Vadi projeleriyle katkı sağlayan Ulubol İnşaat ´ın ortağı Faruk Polat, sadece konut değil, alt yapı ve üst yapı projeleri ile de başkentin çehresini değiştirdikleri iddiasını taşıyor. Dikmen Vadisi 3 ´üncü Etap ´ta yaptıkları 1130 konutluk Park Vadi projesine başladıklarında, bölgede 1500 gecekondu olduğunu, lağımın dereye aktığını hatırlatan Faruk Polat, 'çankaya Köşkü ´ne 300 metre mesafede, başkentin göbeğinde Gazze şžeridi ´ndeki gibi bir kötü yapılaşma ve yaşam vardı' dedi.


Manhattan gibi yaptık


Dikmen Vadisi bölgesinin o yıllarda adeta hırsız şebekelerinin üssü halinde ve pislik içinde olduğunu belirten Faruk Polat, hiçbir alt yapı hizmetinin verilemediği bölgede gecekonduların yıkıldığını, 460 dönümlük yeşil alan yapıldığını, yüzbinlerce ağaç ve bitkinin dikildiğini aktardı. Polat, şöyle devam etti: 'Pis su, yağmur suyu, içme suyu, doğalgaz ve haberleşme altyapısı yapıldı. Yürüyüş ve çocuk oyun alanları, cafeler, dereler, havuzlar, aydınlatmalar ve yeni yollar yaptık. Konutlar da bölgeyi Gazze görüntüsünden, New York-Manhattan görüntüsüne kavuşturdu.'


Büyükelçilerin semti


Bölgenin, dönüşümle birlikte Ankara ´nın en değerli bölgesi haline geldiğini ifade eden Faruk Polat, şunları anlattı: 'Bugün Ankara ´daki büyükelçilerin birçoğu Park Vadi ´ye yerleşti. Bu bölge Ankara ´nın en lüks bölgesi haline geldi. Park Vadi projesi içerisinde bu yıl ekim ayı içerisinde faaliyete geçecek 7 bin metrekare alanda kurulu Joya Health&Life Club, Türkiye ´nin en modern spor tesislerinden biri olacak. Mimarisi özel ve farklı olacak. Klorlama sisteminden 3 bin kat daha hijyenik `ozonlama sistemi ´yle hijyenik iki kapalı havuz bulunacak.'


Avrupa ödüllü proje


Faruk Polat, Ulubol-Kuzu Grup ortaklığı ile yükselen Park Vadi projelerinde, Ankara ve Ankaralılar için bazı ilklere imza attıklarını belirtetek, bunları şöyle sıraladı: 'Park Vadi Premium-Terasevler ´in de Ankara ´nın en lüksü olduğu iddiasındayız. Projelerde, 1 milyon metrekare yeşil alan ve rekreasyon alanı bulunuyor. Terasevler, `tam akıllı ev ´ donanımına sahip ve giriş kapısı parmak iziyle açılıyor, otomatik kilitleniyor. Sitelerde daireleri büyük tuttuk. 180 metrekareden 900 metrekareye kadar daireler var. Park Vadi, Türkiye ´de Avrupa Konseyi ´nden ödül alan tek proje.'


Ankara ´da 4+1 tercih ediliyor 1+1 ve 2+1 furyası yeni başladı


Ankaralıların konut alışkanlıkları hakkında da bilgi veren Ulubol İnşaat ortağı Faruk Polat, Ankara ´da nitelikli konut açığı olduğunu belirtti. Faruk Polat, 'Türkiye genelinde ikinci el konut fiyatları yüzde 35 ´e varan oranda geriledi deniliyor, bizim 2 sene önce 405 bin dolara sattığımız 4+1 daireler bugün 600 bin dolara müşteri buluyor; 2500 dolar aylık kira getiriyor' dedi. Ankara ´da sosyal tesisi de bulunan güvenli site sayısının az olduğunu kaydeden Faruk Polat, 'Ayrıca birçok site maalesef kibrit kutusu gibi ruhsuz yapılara sahip. 380 bin dolarla 500 bin dolar gibi fiyatlara lüks konutlar satmakta sorun yaşamıyoruz. Yeter ki nitelikli, lüks konut olsun, yaptığınız işin de arkasında durun. Ankara ´da daha çok 3+1 ve 4+1 daireler talep görür. 1+1 veya 2+1 gibi küçük dairelere talep yeni yeni oluştu' diye konuştu.



Ulubol İnşaat iletişim bilgileri neler? 



ULUBOL İNŞAAT HAFRİYAT GIDA TURİZM SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ


Adres : Cinnah Caddesi No: 43 Daire : 21 Kat. 5 Çankaya / ANKARA


Posta Kodu : 06530


Telefon No : 0 312 438 50 92


Fax No : 0 312 438 76 92


Mail : info@ulubolinsaat.com.tr


Web Adresi: www.ulubolinsaat.com