Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uluslararası Gençlik Merkezi 2019'da açılacak!

Dünya Gençlik Meclisleri Birliği Başkanı Samed Ağırbaş, İstanbul'da yapımı devam eden Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatıyla ilgili açıklama yaptı..


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi Başkanı ve Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altındaki Dünya Gençlik Meclisleri Birliği Başkanı Samed Ağırbaş, İstanbul'da yapımı süren Uluslarası Gençlik Merkezi projesi hakkında konuştu. 


33 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen proje hakkında açıklamalarda bulunan Ağırbaş, “Biz Türkiye olarak BM içinde bir gençlik organizasyonunun kurulmasını destekliyoruz ve bu merkezin İstanbul’da olması ile alakalı çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz." dedi.


Pusula Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, Uluslararası Gençlik Merkezi'nin 5 bin gence iş imkanı sunacağını açıklayan Ağırbaş, “2019 sonu itibarıyla yıllık ilk etapta 500 gencimizi uluslararası kuruluşlara staja yollayacağız. Bununla alakalı anlaşmaları tamamladık. Bunlara ek olarak yurt dışından yabancı diplomatlar, siyasetçiler, bakanlar ve liderler getirip Türkiye’deki gençlerle buluşturacağız. Biz deneyim paylaşımı toplantılarını çok önemsiyoruz. Gençleri daha tecrübeli kişilerle buluşturup onlara vizyon sunmak istiyoruz. Ülkemizdeki ve dünyadaki gençleri daha ileriye nasıl götürebiliriz, bunun derdindeyiz.” dedi.


Projenin dünyada bir ilk olduğunu hatırlatan Dünya Etnosporları Federasyonu Başkan Vekili Hakan Kazancı ise “UN-Habitat ile birlikte dünyanın en büyük Uluslararası Gençlik Merkezi'ni İstanbul’da inşa ediyor olmamız gurur verici. İki yıl içinde bitirilmesi öngörülen bu merkez dünyada bir ilk olacak. Her konuda her şeyin en iyisini, en büyüğünü yapmaya çalışan biz Türkler, bu noktada da bir başarıya imza atacağımıza inanıyoruz.” dedi.