Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ümit Türüdü Şen kimdir?

Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Ümit Türüdü Şen, Emaar Türkiye’ye Kiler GYO’dan transfer oldu.


Ümit Türüdü Şen kimdir?

Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü ŞenÜmit Türüdü Şen nereden mezun?1983-1989 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi ve İş Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Ümit Türüdü Şen, gayrimenkul sektörüne ne zaman girdi? Şen, reklam ajansında müşteri yönetmeni olarak iş hayatına başladı. 1999'dan 2005'e kadar Alarko Turizm Grubu'nda çeşitli görevler alan Şen, gayrimenkul sektöründe hizmet vermeye 2005'te Multi Turkmall’da başladı.

Ümit Türüdü Şen, 2006 – 2008 yılları arasında Kiler GYO’ya ait Levent'teki İstanbul Sapphire'in Pazarlama ve Satış Grup Başkanı görevini üstlendi. Ümit Türüdü Şen, ne zamandır Emaar Türkiye’de?Şen, Ağustos 2008’den bugüne Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Ümit Türüdü Şen hangi konularda haber oldu? Ümit Türüdü Şen, Toskana Vadisi’ni anlatıyor! Tıklayın ve izleyin!Toskana Vadisi Evleri'nin 35 'i yabancılara satıldı! (A.A., Haziran 2011)


Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü şžen, gerçekleştirdikleri ilk satışın yüzde 30-35 'inin  yabancılara yönelik olduğunu bildirdi...


Toskana Vadisi Evleri'ni hayata geçiren Emaar Türkiye, yavaş ve çevreye zarar vermeden yaşayan salyangozun simgelediği 'yavaş yaşam' konsepti ile pembe salyangozlardan oluşan sergiyi Türkiye 'ye getirecek...


Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, bir  göl havzası olan Toskana Vadisi 'ndeki villa-konut projelerinin 4 fazdan  oluştuğunu, 1 milyon 700 bin metrekarelik alana yayılan projede söz konusu alanın  yüzde 75'inin bahçe ve ortak alanlara ayrıldığını söyledi.


Projenin 12 farklı tipte toplam 540 lüks villa, ikiz villa, bahçeli ve  teraslı Toskana villa dairelerden oluştuğunu belirten Şen, konutların  büyüklüğünün 150 metrekare ile yaklaşık bin metrekare arasında değiştiğini  kaydetti.


FATMAGÜL 'ÜN SUÇU NE DİZİSİNDE ÖRNEK EVLER KULLANILDI


Şen, 174 villalık birinci fazı bitirdiklerini ve yüzde 80 'inin satıldığını, 54 villalık ikinci fazın da yüzde 25'ini sattıklarını, A ve B gelir düzeyine sahip hedef kitleleri bulunduğunu, birinci fazdaki evlerin fiyatının KDV hariç 840 bin dolar ile 2 milyon 350 bin dolar arasında değiştiğini, ikinci fazdaki evlerin ise KDV hariç 528 bin dolardan başladığını bildirdi.


3 bin 500 metre karelik kiralanabilir Toskana çarşı 'da da 16 mağaza ile nikah salonu, toplantı ve kokteyl alanlarının yer alacağını belirten Şen, bu bölümün yıl sonunda faaliyete geçeceğini ifade etti.


'Fatmagül 'ün Suçu Ne' dizisinde Toskana Vadisi 'ndeki örnek evlerin kullanıldığını anlatan Şen, 'çekimler bir evle başladı, şu anda 3 evle devam ediyor. Dizideki evler olduğunu bilmeden gelen bazıları evleri gördüklerinde diziden dolayı hemen tanıyabiliyorlar. 'Dizideki ev burası mı ' diye soranlar, mutfağı, seramiği, mermeri diziden dolayı bilenler var' diye konuştu.


Ümit Türüdü Şen, projeden aynı aileden kişilerin de gelip konut satın aldığını, arkadaş gruplarına da satış gerçekleştirdiklerini belirtti.


Yavaş yaşam konseptine işaret eden Şen, 1990 'lı yılların başında İtalya 'da ortaya çıkan bu konseptin eskinin ve otantiğin korunduğu, fakat hızlı teknolojik gelişime duyarlı, çevrenin korunduğu bir şehir planlama ve yaşam tarzı olduğunu, Güney Amerika ve İtalya 'da da sergilenen salyangoz sergisi ile ekolojik yaşam ve yavaş yaşam konseptini öne çıkarmak istediklerini vurguladı.


Bu konsept çerçevesinde yaklaşık 3 metre boyunda olan ve geri dönüşümlü maddeden yapılan pembe salyangozları İstanbul 'a getireceklerini kaydeden Şen, 31 Mayıs 'ta Bebek Parkı 'nda başlayacak serginin daha sonra Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Yeşilköy ve Bahçeşehir 'e gideceğini, Büyükçekmece 'deki Toskana Evleri 'nde son bulacağını bildirdi.


YÜZDE 30-35 'İ YABANCILARA SATILDI


Soruları da yanıtlayan Şen, Toskana Vadisi Evleri projesinin toplam yatırım maliyetinin, alışveriş merkezleri ve ticari kısımlar hariç 700 milyon dolar olduğunu belirtti. Türkiye 'deki gayrimenkul projelerine yabancıların talebinin devam ettiğini dile getiren Şen, gerçekleştirdikleri ilk satışın yüzde 30-35 'inin yabancılara yönelik olduğunu bildirdi.

Türkiye 'de gayrimenkulün öneminin devam edeceğinin altını çizen Şen, seçim süreci ve kredi faizlerindeki artıştan etkilenme olduğunu, ancak piyasanın buna bir şekilde adapte olduğunu söyledi.Ümit Türüdü Şen ve Emaar Türkiye iletişim bilgileri nelerdir?Genel Merkez


Maslak Mah. Bilim Sok. No:5 Sun Plaza Kat:20 34398 Şişli, İstanbul


Telefon: +90 212 329 28 00


Faks: +90 212 328 16 26Toskana Vadisi Satış Ofisi


G 84 Bulvarı, Göl Vadisi, Büyükçekmece, 34500 İstanbul


Telefon: +90 212 850 83 00


Faks: +90 212 850 83 01Yeni İstanbul Projesi 


Telefon: +90 216 547 1717


Web Adresi: www.emaar.com.tr