Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ünal Demircioğlu kimdir?

Güzelyurt Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu kimdir? Ünal Demircioğlu, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Ünal Demircioğlu, 15 Şubat 1963 Yılında Aksaray Güzelyurt 'da doğdu. Yedi çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olan Ünal DEMİRCİOĞLU 6 yaşına kadar Güzelyurt'da ikamet etti. Babasının işi nedeniyle DEMİRCİOĞLU Ailesi 1969 yılında Aksaray’a taşındı. İlk, orta tahsilini Aksaray 'da yapan Ünal DEMİRCİOĞLU bu dönemde yaz tatillerini Güzelyurt 'da dedesinin yanında geçirdi. Lise tahsiline Aksaray E.M. Lisesinde başladı, ikinci sınıftan itibaren Ankara Ulus Teknik Lisesinde devam etti ve 1981 yılında tamamladı.


Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesinde Eylül 1985 ‘de tamamlayarak İnşaat Mühendisi oldu. Aynı yıl İller Bankası Genel Müdürlüğünün açmış olduğu sınavı kazanarak, Ankara Bölge Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. Askerliğini kısa dönem olarak Balıkesirde yaptı.


Mayıs 1991 ‘de İller Bankasındaki görevinden istifa etti ve ticaretle uğraştı,. Mart 2003 tarihinde İller Bankası Ankara Bölge Müdürlüğündeki görevine tekrar başladı, Teknik Uzman (İnşaat Mühendisi) olarak çalışmak iken, 30 Mart 2014 Yerel Yönetim Seçiminde aday olmak için görevinden istifa etmek suretiyle ayrıldı.


2014 Yılı yerel seçimlerinde Güzelyurt Belediyesi Başkanlığı'na aday oldu ve seçimi kazandı.

Başta Güzelyurtlular Turizm Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası olmak üzere bir çok Sivil Toplum kuruluşuna üyedir. 1998 – 2001 yılları arası Güzelyurtlular Turizm Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.


Evli ve iki çocuk sahibi olan DEMİRCİOĞLU’nun hobileri futbol oynamak, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılıktır.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura