Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ünal İnşaat

1995 yılında Ahmet Ünal tarafından kuruldu. Firma, 34 İnn konsepti ile markalı konut projelerini inşa etmektedir.Ünal İnşaat ne zaman kuruldu?


Ünal İnşaat; 1995 yılında inşaat sektöründe hizmet vermek için kuruldu. Altyapı ve konut projeleri üretti. Konut, otel, hastane, iş merkezi, rezidans, ticari merkezleri ve kamu binaları yapmaya başladı. 2011 yılında İstanbul Inn projesi ile çalışmalarına devam etti.


600 bin metrekare inşaat alanı çalışmaları olan Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal’dır. 


Ünal İnşaat

Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÜnalÜnal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı kimdir?


Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal’dır. Ünal inşaat sektörüne girdiğini şöyle açıkladı:


Ailem Sivaslı’dır. Ben Şişli’de doğdum. Orta okula giderken karnemde birkaç zayıf geldi ve babam kaportacıda çalışmam için beni sanayiye gönderdi. Çalışma hayatına böyle başladım. Daha sonra da Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde okudum. 


Ailemden gelen tekstil işine girdim fakat daha sonra kendi işimi yapmak istedim. 1995 yılında 22 yaşındayken Ünal İnşaat’ı kurdum. Altyapı ve konut projeleri yapmaya başladım. Konut projelerini 34 İnn konsepti ile hayata geçirdim. Bunlardan ilki İstanbul İnn Bomonti oldu. Yurtdışı projeleri olarak da Libya’da, İtalya’da, Irak’ta ve Arnavutluk’ta projeler geliştirdim. 


Ahmet Ünal inşaat sektörü ile ilgili neler düşünüyor?


Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Ünal, “Şu anda çok fazla görüntü kirliliği, vizyonel kirlilik var. İstanbul’un dönüşmesi söz konusu. Neden bizim şehrimiz bir Roma olmasın. Bizim insanlarımız da en iyi hakediyor. O yüzden İstanbul güzel olsun istiyoruz ve bu yönde çalışıyoruz. Kentsel dönüşümle beraber bunun yapılmasına başlanacak” dedi.


Ünal İnşaat’ın tamamladığı projeler hangileridir?


Petrol dolum ve depolama alanları, Marincity Konut projesi, Star TV Stüdyoları, Yönetim Binaları, Cumhuriyet Film Stüdyoları, Göktürkler A.Ş. Fabrika Binası, Bolzano, İtalya projesi, Dorms Depolama Alanları, Al-Tahady Üniversitesi, Libya, Ticaret Kompleksi, Bolzano, Italya Otel, Manchester Birmingham, İngiltere, İkitelli OSB Faz 1, İkitelli OSB Faz 2.


Ünal İnşaat hangi projelere devam etmektedir?


1.Apart Bomonti

2.34 Inn Bomonti

3.34 Inn İkitelli

4.34 Inn Zeytinburnu

5.34 Inn Küçükyalı


Ünal İnşaat


İstanbul İnn Küçükyalı projesinin özellikleri nedir?


İstanbul Anadolu Yakasında, Maltepe’de konumlandırıldı. Küçükyalı Metro istasyonuna 600 metre, Optimum AVM’ye 900 metre uzaklıkta yer aldı. 3 metre tavan yükseliğine sahip olan daireler inşa edildi. 


Toplamda 100 adet dairenin yer aldığı İstanbul İnn Küçükyalı projesi, ankastre ürünler ile alıcılarına sunuldu. 1+0, 2+1 ve 2+1 çatı dubleks daireler tasarlandı. Daire büyüklükleri ise şöyle: 1+0 daireler 34-73 metrekare, 2+1 daireler 90 metrekare, 2+1 çatı dubleks daireler 110-132 metrekare.


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında kapalı yüzme havuzu, spor salonu, yoga ve plates salonu, depo alanları ve kapalı otopark yer aldı.


Mimari tasarımlarını Mental Design Works tarafından gerçekleştirilen İstanbul İnn Küçükyalı, 2013 Mayıs ayı itibari ile 117 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Telefon: 0 212 679 58 58


Ünal İnşaat


İstanbul İnn Bomonti projesinin özellikleri nedir?


2 blok şeklinde tasarlandı. Toplamda 32 adet daireden meydana geldi. Projede yer alan daireler 2+1, 2+1 dubleks, 3+1 dubleks, 4+1 dubleks şeklinde yer aldı. 2013 Mart ayında teslim edilmeye başlanan İstanbul İnn Bomonti,  3 bin 200 metrekare alan üzerine konumlandırıldı.


Tüm dairelerde Siemens marka fırın, ocak ve davlumbaz yer alırken, proje MSC Mimarlık tarafından tasarlandı. Projenin dikkat çeken özellikleri arasında ise otopark, güvenlik hizmeti, depolama alanları, stüdyolar, sauna, jakuzi, fitness center, buhar odaları bulundu. 


Banka kredisine uygun olan projede daireler, 2013 Şubat ayı itibari ile 470 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Telefon: 0212 679 58 58