Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Univa Student Residence 3 bin ön talep topladı!

Univa Student Residence Projesi, Erkanlı Grup tarafından hayata geçiriliyor. Proje için 126 milyon lira yatırım yapılacak.


Univa Student Residence Projesi, Erkanlı Grup tarafından hayata geçiriliyor. Proje için 126 milyon lira yatırım yapılacak. 810 adet 45 metrekare öğrenci evi bulunuyor. Amerika’nın en büyük öğrenci evi yatırımcı ve işletmecilerinden Asset Campus Housing ’in işleteceği projede ön talebin yüzde 40’ı yabancıdan geldi.


Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, “Yabancılar aynı sisteme Londra’da, Amerika’da da yatırım yapıyor. 3 bin ön talep var. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya ile Körfez yatırımcısından” dedi. 


Tüketicilerin bu öğrenci evlerini satın alabileceklerini anlatan Erkanlı, tapuda ise alınan gayrimenkulün ‘sadece öğrenciler için kullanılabileceğine’ dair şerh olacağını dile getirdi. Erkanlı, sistemi şöyle anlattı:


“Tüketici alıp satabiliyor. Bu gayrimenkulün sahibisiniz ama bu sadece öğrencilerin hizmetine açık bir öğrenci evi. Tapuyu aldıktan sonra bizimle 15+5 yıllık işletme anlaşması yapıyor. Türkiye’de konut yatırımı geri dönüşü 20 yılı buluyor. Bu yatırımı verilerle ortaya koyduğumuzda 8 yıl ve daha öncesinde dönüşü oluyor. 45 metrekarelik bir öğrenci evinden tüketiciye  1260 lira kira geliri kalıyor. Bizim satış fiyatımız 123 bin 500 lira. Bu fiyatla tam 8 yılda dönüyor.”
http://www.univa.com.tr/