Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uran Holding

Uran Holding inşaat ve turizm yatırımlarıyla bilinen bir şirket. Kurucusu İsmet Uran, eski öğrenci liderlerinden. İsmet Uran’ın hayatını kaybetmesinden sonra Uran Holding’i ayakta tutan ve büyüten kişi ise eşi Nermin Uran.
Uran Holding’in kurucusu kimdir? 

Uran Holding
M. İsmet Uran (01.05.1949 – 24.08.1995)1968 kuşağı, Türkiye'nin yakın tarihine damgasını vurdu. Dünün öğrenci hareketi liderleri bugün siyasi partilerinin veya şirketlerinin başarısı için ön safhada yer almaktadırlar..


M. İsmet Uran, İTÜ Öğrenci Temsilcisi olmuştur, bunun anlamı İTÜ’de önemli bir isme sahiptir. 


M. İsmet Uran 1949 yılında İstanbul da doğdu. Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği Fakültesini birincilikle tamamladı.Kıdemli Makine Mühendisi olarak, M.A.N da çalıştı. Askerlik görevini, Yedek Subay olarak Hava Kuvvetlerinde tamamladı.


M. İsmet Uran 1974 yılında Uran Mühendisliği kurarak, bağımsız bir yüklenici olarak çalışmaya başladı. Uran Mühendislik bugün Uran Holding Şirketler grubunun kurucu şirketidir.


Diğer bir deyişle, Uran Holding’in temeli, 6 Şubat 1978 tarihinde atılmıştır.


Bu bağlamda, Uran Mühendislik adına önemli projeleri üstlendi. Zaman içinde üstlenilen proje teşebbüsleri diğer işlere oranla hızlı bir gelişme göstermiştir. Uran Mühendislik üstlenmiş olduğu, fabrika, sanayi tesisleri ve diğer projeleri büyük bir titizlikle tamamlamıştır


1974 – 1976 yıllarında tamamlamış olduğu iki ya da üç inşaat projesiyle, Uran Mühendislik önünde büyük bir iş potansiyeli oluşmuştur.


Uran Holding’in kardeş şirketleri de “Map changing projects” olarak anılan yüzlerce projeyi başarıyla tamamlamıştır.


M. İsmet Uran, 24 Ağustos 1995 tarihine kadar, Uran Holding ve Bünyesindeki diğer şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmüştür.Uran Holding bünyesindeki şirketler ve tarihçeleri nedir?Uran Holding A.Ş.: 19/07/1983 tarihinde kurulmuştur. İşletmelerinin gelişimi ve başarısının sürekliliğinin sağlanması için faaliyet alanlarını, iştiraklerinin gelişimini küçük yatırımlarla ve sermaye ile teşvik etmektedir.


Uransan A.Ş.: 21/08/1981 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı her türlü inşaat montajı ve montaj sözleşmeleri, hammadde-yarı mamul ticareti, üretim konusunda yatırım planları, teknik hizmetler sunmak, yabancı ülkelerde temsilcilikler kurmak, lisansa sahip olmak, tekstil, hazır giyim, gıda sanayi ve madencilik sanayisine kara veya deniz taşımacılığı hizmetleri sunmaktır.


Urantar A.Ş.: 1982 yılında kurulmuş olup, Tarım ve Hayvancılık sektöründe hizmet vermektedir.


Uran Mühendislik A.Ş.: 1974 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı yollar, yapılar, köprüler ve diğer sosyal tesisler inşa etmek, ayrıca üretim, ithalat, ihracat, makine parkı, yurt içi ve yurt dışında yedek parça tedariki, mühendislik, mimarlık, proje taahhüt,uygulama ve denetim alanlarında faaliyet gösterecek yurt içi ve yurt dışı temsilciliklerin kurulmasıdır.


Uran Hazır Beton: 04/02/1988 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı ithalat, ihracat, yurtiçi ve yurtdışı hazır beton ürünleri üretim ve pazarlama, Yönetim, organizasyon teknolojileri gerçek veya tüzel kişilere, kurum yada şirketlere danışmanlık hizmetleri, mevcut uygulamalarının denetimi ve izlenmesi için her türlü sistem veya teknolojinin pazarlanmasıdır.


Uran Sigorta A.Ş.: 01/12/1989 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı yangın, nakliyat, kaza, tesisat, makine ve kişisel hayat sigortası kapsamında hizmet verecek bir sigorta şirketinin kurulması için gerekli olan her türlü yetki ve lisansa sahip olmaktır.


Uran Turizm A.Ş.: 09/10/1987 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı yerel ve uluslararası faaliyetleri yürütmek, yerel ve uluslar arası seyahat organizasyonları yapmak, Turizm hediyelik eşyaları kapsamında yatırımlar yaparak satış, ithalat, ihracat yapmak, sergi ve fuarlara katılmaktır.


Uran Vakfı:  Uran ailesinin ilk başkanı M. İsmet URAN’ın maddi ve manevi katkılarıyla eğitimden sağlığa her türlü sosyal projelere destek olması amacıyla 5 Nisan 1993 tarihinde kurulmuştur.


Uran Otel A.Ş.: 20/11/1999 tarihinde kurulmuş olup, birincil amacı, üçüncü şahıslara otel, motel, kamp alanları, Türk hamamı, Termal Oteller, hamamlar, spor alanları, fizyoterapi merkezleri, buz pateni alanları, turizm tesislerinin inşası, satışı, kiralanması hizmetlerinin sunulması. Turizm sektörüne gerçek anlamda hizmet ederek, turizm operatörü gibi faaliyet göstermektir.


URANSAN EURL: 22/04/2004 tarihinde kurulmuş olup, öncelikle amacı inşa, taahhüt, makine kiralama, hazır beton üretim ve ticaretini sağlamaktır. Beton santrali “URAN hazır beton” olarak kurulmuş olup, 2006 yılından itibaren satışları başlamıştır.


Uran Yönetim Hizmetleri: 23/05/2003 tarihinde kurulmuş olup, daire ve konutlara her türlü bakım onarım hizmetlerini sunmaktır.


ARAY Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş.: İnşaat malzemeleri, iş makineleri, spot ürün satışı ve pazarlamasını faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Mayıs 2009'da kurulmuştur. Faaliyette olduğu kısa süre zarfında, yurt dışından pek çok temsilcilik ve distribütörlük almayı başarmıştır.


URANKENT Ticaret Merkezi ve İnşaat A.Ş.: 2009 yılında AVM yatırımları için, URANKENT Konut A.Ş. 2010 yılında konut yatırımları için kurulmuştur.Uran Holding Yönetim Kurulu’nda kimler var? Uran Holding üst yönetim ve organizasyonundaki yöneticiler şunlar;


Adı                            Görevi


Nermin Uran : Yönetim Kurulu Başkanı


Mehmet Dönmez : Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (Genel Müdür)


Dr. Aysan Uran : Yönetim Kurulu Başkan Yrd.


Arcan Uran : Yönetim Kurulu Üyesi


Ahmet Dönmez : Yönetim Kurulu Üyesi


İsmail Emen: Yönetim Kurulu ÜyesiUran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Uran kimdir?Nermin Uran hakkında detaylı bilgiler için tıklayın!Urankent Ticaret Merkezi’nin genel özellikleri nelerdir? Urankent Toplu Konut Projesi'nin en önemli bölümü olan "Ticaret Kompleksi", toplam 36.695 m² büyüklüğündeki arsa üzerinde geliştirilecektir. Söz konusu ticaret merkezi için, Uran Holding tarafından iş merkezi, çok katlı mağazalar ile genel ve sosyal amaçlı üniteleri kapsayan bir proje hazırlanmıştır.


Ticaret ve iş Merkezi'nin Bağdat Caddesi'ne cephesi 425 metre'dir. Hazırlanmış olan ön mimari projede, 21 katlı bir adet büro bloğu ile dört katlı alışveriş merkezi İle tiyatro ve gösteri merkezi salonu, cep sineması ve klüp gibi sosyal amaçlı üniteler yer almaktadır.


Mağaza bloklarının teras katında açık otopark ve bodrum katta da kapalı otopark mevcuttur. Ayrıca; binanın ön ve arka cephelerinde de tabii zemin kotunda açık otoparklar bulunmaktadır. Hazırlanmış olan fikir projesinin programı güncel pazar koşullarına uygun olarak daha sonra revize edilmiştir. Gereği halinde arsa sınırları 41744/1 ve 41745/1 no.lu parsellerin de aynı amaçlı geliştirilmesi ile 80,000 m²'ye büyütülebilecektir. Revize edildikten sonra 10,587 m²’lik bir alanda Hipermarket; 7,228 m² Yapı Market ile yaklaşık 7,000 m²’lik alanda mağazalar bulunmaktadır. 15,825 m² alanında 542 araçlık ve 15 tır kapasiteli açık otoparkı, bodrum katında 560 araçlık kapalı otoparkı mevcuttur. Urankent Toplu Konut Projesi nedir? Urankent Ankara'nın kuzeybatısında Yenimahalle ilçesi hudutları içinde olup Batıkent'i Keçiören ilçesine bağlayan Bağdat caddesi ile otoyol ve çevre yolunu Çankaya ilçesine ve aynı zamanda da Eskişehir ve Konya Devlet Yollarına bağlayan ana arter yol olan Anadolu Bulvarının kesiştiği merkezi bir yerde bulunmaktadır.


Urankent'in kurulduğu arsa 465.770 m2 olup bu arsadaki konut ile Sosyal ve Kültürel tesislerin yerleşme alanı 259.061 m2’dir. Arsanın bunun dışında kalan 206.209 m2'lik kısmı ise yol, sportif alan ve yeşil alanlara ayrılmış bulunmaktadır.

Uran Holding
Urankent


Urankent'in bulunduğu bu alan içinde 2800 adet konut, iki adet Sosyal ve Kültürel tesis alanı ile 2 adet kreş, 2 adet rekreasyon ve ilköğretim, lise ve özel lise alanı olmak üzere üç adet okul ile cami bir de özel hastane alanı bulunmaktadır. Ayrıca yüzme havuzu, çay bahçeleri, parklar, tenis kortları ve voleybol sahası ile adalar içinde çocuk bahçelerini ihtiva eden sosyal amaçlı yerler ve yeşil alanlar bulunmaktadır.Uran Holding’in Royal Plus projesinin detayları ve fiyat bilgileri neler?Royal Plus projesi konum itibariyle Ankara'da yer alıyor. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olarak inşa edilen dairelerin bulunduğu Royal Plus Konutları Ankara projesi Uran Holding 'in çalışması sonucu yükseliyor. 


11 katlı olarak tasarlanan 3 bloktan meydana gelen Royal Plus Konutları Ankara projesi 'nin daire satışları devam ediyor. İnşaat alanı 11 bin 644 metrekareye yayılan Royal Plus Konutları Ankara projesi 'nin Temmuz 2013 itibariyle daire fiyatları şöyle: 

Uran Holding
Royal Plus


1 oda 1 salon daireler 161 bin TL, 2 oda 1 salon daireler 244 bin TL, 3 oda 1 salon daireler 343 bin TL, 4 oda 1 salon daireler 419 bin TL, 5 oda 1 salon daireler 775 bin TL'den başlayan fiyatlarla alıcısını bekliyor. Toplam 192 adet daireden oluşan Royal Plus Konutları Ankara projesi bilgileri şöyle: 


Royal Plus Konutları Ankara projesi 'nde daire tutarının yüzde 25'i peşinat olarak ödendikten sonra kalan miktar banka kredisi kapsamında 120 aya kadar vadelendiriliyor. 


Royal Plus Konutları Ankara projesi hakkında daha fazla detay için 0312 346 4050 numaralı telefondan projenin satış ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. 


Projenin konutları 2014 yılının Ağustos ayında sahiplerine teslim ediliyor. 


Telefon: 0312 346 4050

Web Adresi: www.uranholding.comUran Holding hangi haberlere konu oldu?Bulgaristan’da santral işletecek, Konya ve Niğde’yi güneş enerjisi üssü yapacak (Elif Ergu, Vatan Gazetesi, Eylül 2012)


Arcan Uran henüz 30’lu yaşlarının başında. Uran Holding’in turizm yatırımlarından sorumlu. Kendisiyle İstanbul’daki otelleri Altunizade’deki Ramada Otel’de buluştuk. Uran Holding inşaat ve turizm yatırımlarıyla bilinen bir şirket. Kurucusu İsmet Uran, eski öğrenci liderlerinden. İsmet Uran’ın hayatını kaybetmesinden sonra Uran Holding’i ayakta tutan ve büyüten kişi ise eşi Nermin Uran. Uran Holding halen İsmet Uran’ın eşi Nermin Uran ve oğulları Aysan ve Arcan Uran tarafından yönetiliyor. İnşaat, taahhüt, turizm ve enerji alanlarında büyüyen şirketin yeni yatırımlarını ailenin en genç üyesiyle konuştuk. Arcan Uran, yakında Bulgaristan’da 10 milyon euroluk yatırımla güneş enerjisi santrali işleteceklerini söylerken, Konya ve Niğde’deki güneş enerjisi yatırımların hızlanmasını dilediklerini anlattı. 


- Önce turizm yatırımlarından başlayalım. Burası İstanbul’daki ilk oteliniz. Bir de Antalya’da Grand Prestige Oteli’niz var. Yeni otel yatırımlarınız da olacak mı? 


Anadolu Yakası’nda otel ihtiyacı var. Bunu duymayan bilmeyen de yok. Biz burayı, bu binayı şirket genel merkezi olarak kullanıyorduk. Yoğun baskı gördük aslında bu binayı farklı şekilde değerlendirmek için. Sonuçta turizmcilik de yaptığımız için otele karar verdik. Ramada Grubu da güçlü uluslararası bir grup. Ayrıca bu bulunduğumuz bölgede çok sayıda da şirket genel merkezi var. İyi bir iş oteli oldu burası. 80 odamız var ama ileride büyütme şansımız da var. Turizm bizim için önemli.


- Babanız İsmet Uran kurdu şirketinizi. Çok büyük projelere imza atmış bir şirket kurulduğu dönemde...


Babam her şeyi sıfırdan yaptı. Ona çok şey borçluyuz. Ne yazık ki kaybetti hayatını. Babam asker bir ailenin oğlu. İTÜ Makine Mühendisliği’ni birincilikle bitiriyor. Öğrenci lideri. 1974 yılında Uran Mühendisliği kuruyor. Sonra inşaat işlerine giriyor. Fırsatları da iyi değerlendiriyor. Kalamış marina, Caddebostan’dan Suadiye’ye kadar yollar... Bunlar ilk aklıma gelen büyük projeleri babamın. Kısa sürede şirketi büyüyor. Bizim en çok övündüğümüz takdir ettiğimiz özelliği sıfırdan bunları yapması.


- Babanızın vefatından sonra ve halen anneniz şirketin başında. Annenizin bunca zamanda şirketi büyüterek ayakta tutması da büyük başarı...


Babamın vefatından sonra annem Nermin Uran bayrağı devraldı. Turizm grubunun başındaydı annem, tüm işlere sarıldı. 1995’li yıllarda yaşadık bunları. Kadın olarak da zorlukları başarmış bir kadın annem Nermin Uran. Dediğiniz çok doğru. Kendisiyle çok gurur duyuyoruz. Abimle ve ben de elimizden geldiğince işlere hızla sarıldık. 


- Siz kaç yaşlarındaydınız bunlar yaşandığında...


Ben 10 yaşlarından itibaren hep işe gittim. Aysan Uran abim inşaat mühendisi. Ben çok küçükken otelle daha ilgiliydim. 11 yaşında otelde barda çalışıyordum. Biz iki kardeş de aslında yönlendirildik. Abim inşaata ben de turizme yönlendirildik. Rahmetli genel müdürümüz Akın Acar’ın yanına vermişti babam beni çok küçük yaşta. ‘İş hayatını görsün’ demiş. Onlar da beni çalıştırırlardı. Ben İşletme Fakültesi’nde okudum. İki yıllık bir turizm eğitimi almak istemedim o dönemde. 4 yıl işletme okuduktan sonra master da yaptım. Antalya’da 2004 yılında 1000 yataklı otelimizde çalışmaya başladım. İlk başlarda tüm sorumluluk verilmedi. En son turizm grubunun başına getirildim. Yönetim Kurulu başkanımız Nermin Uran, inşaat firmamız Uransan’ın Başkanı da abim Aysan Uran.

Lüks bir zincir gelecek


- Tarabya Yokuşu’nda bekleyen bir inşaat var. Orası sizin mi?


Evet.


- Neden bekliyor bunca yıldır? Yıkılacağı da söylenmişti... Kat izni sorunu mu var?


Bir sorun yok. O otel bizim önceliğimiz olamadı. Başka işler vardı. Planlar da değişti. Yıkılması söz konusu değil. Orası bizim tapulu arazimiz. 24 katlı inşaat iznimiz var. Biz oraya lüks bir uluslararası otel zinciri getirmek istiyoruz. Biz arka plana attık o işi.


- Enerji yatırımlarınız olacak. Konya’da güneş enerjisi yatırımı yapmaya başlıyorsunuz. 2013’te başlanacak değil mi?


Aslında biz 1995 yılında enerji sektörüne girdik. Yatırıma dönüştüremedik ne yazık ki. O dönemde koalisyon hükümeti 390 megawatt’lık rüzgar enerjisi sloganıyla yola çıktı. Biz de bir Alman firmayla anlaştık. Ölçümler aldık. Ekonomi çatırdayınca devlet alım garantisini kaldırdı. ‘Kime satarsanız satın’ dedi. Biz de dahil olmak üzere herkes beklemeye girdi. 2007 yılından sonra tekrar lisanslar alındı. Biz o dönemde rüzgar enerjisiyle diğer öncelikli işler nedeniyle ilerleyemedik. 


- Yenilenebilir enerjiye odaklısınız değil mi?


Evet. Son olarak güneş enerjisine odaklandık. HES projelerinden de uzak durma kararı aldık. Güneş enerjisi açısından ülkemizin çok potansiyeli var. Ama bunu yıllardır değerlendiremiyoruz. Dünyada kullanılan güneş panellerinin yüzde 50’si Almanya’da. Almanya’nın güneş ışıma gücü 7 kat az bizden. Buna rağmen Almanya bu işi çok iyi yapıyor biz hiç yapamıyoruz. Bizce hızla yapmalıyız. Biliyorsunuz Türkiye’de lisans yoktu, yeni çıktı lisanslar, 2013’te verilecek. Fit değeri dediğimiz devletin satın alma garantisi var. Kilowatt başına 13 dolar verecek devlet. Biz şu anda Bulgaristan’da bir projeyi almak üzereyiz. Orada 37 dolar veriliyor kilowatt başına. 


- Boteva’da da yatırım yapıyorsunuz...


Evet. Biz farklı yerleri araştırdık. Orasına karar kıldık. Türkiye ne yazık ki bu işlere teşvik konularında geri kaldı. Şu da var Almanya’da her yıl 4 milyar dolar fazla fatura ödeniyor. Almanya gibi büyük bir ekonomi bile zorlanıyor. Yenilenebilir enerjinin yükü var Almanya’ya da. Almanya bu yüzden fit değerlerini kaldırdı. Bu yüzden de yatırımcılar başka ülkelere gidiyor. Bize Yunanistan’dan da teklifler geldi ancak oradaki kriz bizi korkuttu. Devlet de ödemeleri yapamayacağı için herkes uzak durdu. Türkiye’de ilk bu işlerle ilgilenirken biz yatırım maliyeti çok daha yüksekti. Düşüyor şu anda. Bulgaristan bize en uygun gelen yer oldu.


- Konya’da ne kadarlık bir yatırım yapacaksınız?


500 dönümlük arazi üzerinde 2’şer megawattan iki adet yatırım yapacağız. 25 megawatt’a kadar artırmayı planlıyoruz. Biz şu an trafo büyüklüğü bekliyoruz. Yatırımı yapmak tamam ama bağlamak lazım. Bir trafo gücüne ulaşmak gerekiyor. Rüzgar enerjisinde aynı sorunlar yaşandı. Bağlanamayan yatırımlar gördük her yerde. İnsanın içi acıyor. 150 megawattlık bir kapasite boşluğuna bağlanabileceğini açıkladı devlet. 94 megawatt’ı Konya’da. Limitimiz var, ancak bu kadar yapılabilir. Biz 25 megawatt’a kadar çıkabiliyoruz. Bir sene içinde kapasite artırabiliyorsunuz istediğiniz kadar. Panelleri getirip takacağız. 


- Yurtdışında yatırımlarınız var mı?


2007 yılında Cezayir’de oranın TOKİ’si denilebilecek bir kuruluşa konut yaptık. 2007’den beri işler yapıyoruz, orada ofisimiz var. Yurtdışında Cezayir ve Umman’da yeni projelerle ilgileniyoruz. Umman’da da ofis açacağız.

4 tonluk akvaryumum var


- İş dışında ne yaparsınız?


Akvaryum merakım var. 4 tonluk bir akvaryumum var. Sakinleştiriyor beni. Çok huzur veriyor bana balıkları izlemek. İçinde köpek balığı da var. Evcil, diğer balıklarla yaşayabilen bir köpek balığı türü.


- Nasıl tatil yaparsınız?


En son tatilimi İtalya’da yaptım. Sık sık Antalya’daki oteldeyiz ama orada aynı zamanda işin içinde oluyorsunuz.

Türkiye’nin en büyük üniversite hastanesini yapıyoruz


- Konut projelerine çok ağırlık verildi. Ankara devam ediyor mu?


Ankara’da 2800 konutluk Urankent var. Bir otel ve AVM’nin yer aldığı bir şehir diyebiliriz. Yıllara yaydık, yap sat yapıyoruz. Yaklaşık 1 milyar dolarlık hacmi var o projemizin. Ankara’da olduğu yere de adını verdi. Konutların ortalama fiyatları 300 milyar. Ankara’nın da en büyük projelerinden biri. Yeni projeler de devreye sokuyoruz. O projenin son bölümleri bitecek yakında. Otel ve AVM de olacak. Ankara da İstanbul gibi hızla büyüyor.


- Konut projeleriniz devam edecek mi?


Edecek. İstanbul’da yer bakıyoruz. En az 250-300 konutluk bir proje yapmak istiyoruz. Bu arada inşaatı devam eden Mersin’de bir hastanemiz var. Mersin Üniversitesi’ne 100 milyonluk üniversite hastanesi yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük üniversite hastanelerinden biri olacak. Baltalimanı- TEM bağlantı yolunu yaptık. İstanbul’da en son o projeyi bitirdik. Konya’da yol yapıyoruz 30 kilometrelik. Ankara’da HSYK ek binasını yapıyoruz.Uran Vakfı ne zaman kuruldu? Uran Vakfı, 05 Nisan 1993 tarihinde kurucu başkanı olan M.İsmet Uran (merhum) ve Uran Ailesi’nin büyük maddi / manevi desteği ile kurulmuştur. Vakfın bağlı olduğu Uran Holding A.Ş. turizm ve inşaat alanlarındaki önemli yatırımlarının yanı sıra yıllardır yapmakta olduğu eğitim-kültür-sportif ve sağlık yardımlarını geliştirip geniş halk kitlelerine yaymak amacı ile Uran Vakfı’nı hayata geçirmiştir. Vakfın ilk amacı, başarılı fakat mali olanakları yetersiz öğrencilere verilen üniversite ve master burslarıdır.


Türk eğitimine olan sosyal katkıları burslarla sınıflandırılmamış olup, çeşitli kurum ve kuruluşlar, hastaneler, camii ve spor kulüpleriyle geniş bir ağ kurulmuştur. Buna göre;


Burs verilen öğrenci sayısı: 750


Maddi Yardım Destekleri: TEV(Türk Eğitim Vakfı), Türkiye Sokak Çocukları Vakfı, LÖSEV, TEMA


Kültürel ve Sanatsal Destekler: Ankara, Yenimahalle, Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi Arazi Bağışı (7.000 m2), Uran Kültür ve Sanat Merkezi; Sanatsal Sergiler Açılması


Sağlık Ürünleri, Cihaz ve Techizat Desteği: Türkiye Omuriliği Felçliler Derneği / Beykoz, İstanbul, Marmara Üniversitesi Çocuk Acil Servisi, İstanbul, Bedensel Engelliler Derneği


İnşai, Malzeme, Giyim, Kuşam Desteği: Tekirdağ, Saray ilçesi, Seferalan Köyü Camii, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, Acil ihtiyaç Projesi Vakfı, KASDAV ( Kadıköy Bld. Sağ. Ve Sos. Day. Vakfı)


Eğitim Kurumları Destekleri: Diyarbakır, BeyazTebeşir İlköğretim Okulu, İstanbul, Gebze, Şeker Pınar İlköğretim Okulu, İstanbul, Sarıyer, Atatürk İlköğretim Okulu, İstanbul, Sarıyer, Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu İlköğretim Okulu, Ankara, Yenimahalle, Aselsan İlköğretim Okulu, Ankara, Yenimahalle, Yakacık Lisesi


Spor Kulüpler: Yeşilyurt Spor Kulübü, Manavgat Spor Kulübü ve Sarıyer Spor Kulübü.


Afet ve Deprem Bölgeleri Destekleri: 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde ekipmanlı enkaz kaldırma faaliyetleri, bölgesel ilköğretim öğrencilerine burs destekleri, 24 Ekim 2011 Van Depremi’nde 10 Adet 3'lü ( wc+wc+duş ) Polyester Kabinlerin Kızılay Bölge Müdürlüğü kanalı ile gönderilmesi. Uran Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır? BURS İSTEYENLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

............................................................................................................................................Fakültesi Dekanlığı'na


............................................................................................................................................Yüksek Okul Müdürlüğü'ne


    Uran Vakfı tarafından, maddi desteğe muhtaç, başarılı Türk gençlerine eğitimde fırsat eşitliği vermek ve onların kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeyde yetişmelerine katkıda bulunmak amacı ile Öğretim bursunuzdan yararlanmak istiyorum. Burs esaslarını okudum. Durumum burs şartlarına uygun olup, tüm şartlara uyacağım. Sınıfımı geçmediğim takdirde bursumun kesileceğini biliyorum. Bu sebeple bütün gücümle sınıfımı geçmeye çalışacağım. Uran Vakfı bursundan yaralandığım sürece başka resmi veya özel kredi veya burstan yararlanmayacağım; aksi takdirde aldığım bursları geri ödeyeceğimi, aşağıda 1. Bölümde tarafımdan verilen bilgilerin doğru olduğunu bildiririm. Dileğim kabul edildiği takdirde, bu dilekçem ile örneğine uygun öğrenim durumu belgemin Uran Holding A.Ş. Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'ne gönderilmesini arz ederim.


Öğrencinin Adı Soyadı İmza ve Tarih


BAŞVURU ADRESİ:


URAN HOLDİNG A.Ş. 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ

Kayışdağı Cd. Karaman Çiftlik Yolu No:47 

E Blok İçerenköy İstanbul/ TÜRKİYE 

Tel : +90 216 577 73 73 (PBX)Uran Holding iletişim bilgileri neler?GENEL MÜDÜRLÜK 


Adres: Kayışdağı Cd. Karaman Çiftlik Yolu No:47 E Blok İçerenköy İstanbul/ TÜRKİYE


Telefon : +90 216 577 73 73 (PBX)


Fax : +90 216 577 73 67-68


E-Mail : info@uranholding.com 


Teknik Müdürlük : teknikm@uranholding.com 


İnsan Kaynakları Müd. : ikaynak@uranholding.com


Malzeme İkmal Müd. : salma@uranholding.com


Basın ve Halkla İlişkiler Müd. : basinhalk@uranholding.com 


Web : www.uranholding.com


Anadolu Bölge Müdürlüğü :

Bağdat Cad. No: 132/A Urankent - Yenimahalle / Ankara / TÜRKİYE


Tel :(0312) 335 56 79 - (03212) 346 35 31

E-Mail : urankent@hotmail.com


Akdeniz ve Ege Bölge Müdürlüğü :

Grand Prestige Side

Titreyengöl Mevkii Sorgun - Manavgat Antalya - TÜRKİYE


Tel : (0242) 756 90 60 ( 20 Hat/Lines )

Fax : (0242) 756 90 81)

Web : www.grandprestige.com

E-Mail : info@grandprestige.com


Kuzey Afrika Bölge Müdürlüğü :

EURL URANSAN - UV 1 Nouvelle Ville ALI MEJDELI - Constantine / ALGER


Tel : (031) 82 39 40

Fax : (031) 82 39 41/42

E-Mail : cekon@uranholding.com


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Anneler günü konut kampanyaları