Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Uransan - Uran Holding

1981 yılında kurulan Uransan, Uran Holding bünyesinde bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Uran’dır.Uransan ne zaman kuruldu?


Uransan; Uran Holding bünyesinde yer alan bir firmadır. Uransan Aş. 1981 yılında kurularak 1983 yılında holdinge dönüştü. Uransa, inşaat montajı ve montaj sözleşmeleri, hammadde-yarı mamul ticareti, üretim konusunda yatırım planları, teknik hizmetler sunmak, yabancı ülkelerde temsilcilikler kurmak, lisansa sahip olmak gibi işler içinde bulunmuştur. 


Şirket kurucusu M. İsmet Uran olup, Yönetim Kurulu Başkanı da Nermin Uran’dır.Uransan - Uran HoldingM. İsmet Uran kimdir?


1949 doğumlu olan M. İsmet Uran, öğrencilik döneminde İTÜ Öğrenci temsilciliği yapmıştır. Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. İTÜ Makine Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. M.A.N’da mühendis olarak görev aldıktan sonra askerlik görevini yaptı ve daha sonra 1974 yılında Uran Holding’i kurdu. M. İsmet Uran 1995 tarihine kadar Uran Holding’de yönetim kurulu başkanı olarak görev almıştır.


Uran Holding inşaat ve mühendislik alanında hangi firmalar ile hizmet vermektedir?


1.Uransan EURL

2.Uransan Dış Ticaret

3.Uran Mühendislik


Uransan yönetim kurulunda hangi isimler yer alıyor?


Nermin Uran: Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Dönmez: Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Dr. Aysan Uran: Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Arcan Uran: Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Dönmez: Yönetim Kurulu Üyesi

İsmail Emen: Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Tuğrul Özkan: Yönetim Kurulu Üyesi

Selahattin Yiğit: Uransan A.Ş. Genel Müdür Yrd.


Uransan hangi projeleri hayata geçirdi?


1.Üst Yapı Projeleri

Devam Eden Projeler: Mersin Üniversite Hastanesi İkmal İnşaatı,  Urankent Toplu Konut Projesi,  Urankent Mirage Bahçe Konutları,  5 yıldızlı Otel Grand Prestige İstanbul İnşaatı,  Adalet Bakanlığı Ek Bina (Eski HSYK Binası) Yapım İşi.


Tamamlanan Projeler: Otel Ramada İstanbul Asia,  Urankent Elit Konutları,  Cezayir-Constantine 990 Sosyal Konut ve Ticaret Merkezi İnşaatı,  Ankara - Yenikent 2.Bölge 896 ad. Konut Adaiçi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi,  Urankent Prestige Konutları,  Ankara - Mamak 620 Adet Konut Adaiçi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi,  İkitelli, 160 Adet Deprem Konutları,  Kocaeli Döngel, 708 Adet Deprem Konutları,  Ergazi konut projesi - 700 Rezidans, Sağlık ve Ticaret Merkezi, Rekreasyon binası,  Antalya Yeni Konutları kooperatifi, 3203 parsel 480 Konut İnşaatı,  S.S. İstanbul Büyükşehir Yapı Kooperatifi Beylikdüzü Uydukent İnşaatı,  Yukarı Dudullu (280 İş yeri ve yol) Kompleksi İnşaatı,  Beylikdüzü Büyükşehir İnşaatı, KMA-1 adası,867 parsel no'da bulunan Küçük İş Merkezi İnşaatı,  5 yıldızlı Otel Grand Prestige Side İnşaatı,  Yukarı Dudullu Kompleksi İnşaatı,  Yukarı Dudullu (958 İş yeri ve yol) Kompleksi İnşaatı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Darülaceze Müdürlük Binası ve Avlu Güçlendirme İnşaatı,  İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi Onarım ve Ek Bina İnşaatı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Aksaray Meyadanı - Altgeçit Kompleksi,  İstanbul Karaköy Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Resorasyonu.


2.Çevre ve Altyapı Projeleri

Tamamlanan Projeler: İzmit Körfezi Atık Arıtma Projesi, Altınova ve Karamürsel Arıtma Tesisi Deniz deşarjları,  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Katı Atık Depolama Alanı, 2.kısım inşaat,  Beylikdüzü Büyükşehir Belediyesi,1. Kısım Altyapı,  Beylikdüzü Büyükşehir Belediyesi, 2.kısım Altyapı,  Fenerbahçe İskele ve Yarımada çevre Düzenleme İşi,  İstanbul Kadıköy Belediyesi, Kalamış Koyu,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aydınlıköy Patlayıcı Madde Depoları Saha Tanzimi ve Yol İnşaatı,  Şekerpınar Çiftlik İnşaatı.


3.Ulaştırma Projeleri

Devam Eden Projeler:  Konya – Beyşehir Devlet Yolu İnşaatı.

Tamamlanan Projeler: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tem - Baltalimanı Bağlantı Yolu İnşaatı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gaziosmanpaşa - Çukurçesme Kavşağı İnşaatı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kartal - Tuzla Yol Dolgu İnşaatı,  Fenerbahçe Marina ve Kalamış - Fenerbahçe Sahil Yolu Güçlendirme İnşaatı, Kadıköy - Moda Sahil Tahkimat İnşaatı, Eski Edirne asfaltı (E-20 karayolu) Gaziosmanpaşa Kavşağı ve Mahmutbey Kavşağı arası Yol ve Altyapı İnşaatı, Üsküdar, Altyapı ve Yol İnşaatı, Kalamış Marina 2.Kısım Güçlendirme İnşaatı, Kumkapı - Ahırkapı Sahil Tahkimar ve Dolgu İnşaatı, Fenerbahçe Marina ve Kalamış - Fenerbahçe Sahil Yolu İnşaatı, Kalamış Marina ve Dalgakıran İnşaatı, Suadiye - Bostancı Anroşman ve Kronman Duvarı İnşaatı, Suadiye - Bostancı Anroşman ve Kronman Duvarı İnşaatı, Anadolu Yakası, Kadıköy Bölgesi Kazı ve Kaplama İnşaatı, Güngören Şube Müdürlüğü, Yol Kaplama İnşaatı, Dalyan - Bostancı Sahil Tahkimat İnşaatı, Kadıköy-Karaköy Yedek duba iskele üst yapı ve Kadıköy iskelesi 2. kat İnşaatı.


Uransan’ın faaliyet alanları nelerdir?


Anahtar Teslimi Üstyapı Projeleri: Otel ve Turizm Tesisleri, Konut Projeleri, Ticaret Merkezleri, Hastaneler, Kamu Yapıları, Gayrımenkul Yatırım Projeleri, Restorasyon Projeleri

Anahtar Teslimi Ulaştırma Projeleri: Karayolları & Otoyollar, Demiryolu Altyapıları, Köprüler & Sanat Yapıları, Kavşak Projeleri

Anahtar Teslimi Deniz Yapıları: Limanlar, Marinalar, İskeleler

Anahtar Teslimi Sanayi Projeleri: Fabrika & Sanayi Tesisleri, Atıksu Arıtma Tesisleri, Su Arıtma Tesisleri, Katı Atık Ayırma ve Geri Dönüşüm Tesisleri, Boru Hatları, Enerji TesisleriUransan - Uran Holding


Uransan Mirage Bahçe Urankent projesinin özellikleri nedir?


13 bin 800 metrekarelik alan üzerinde Ankara’da hayata geçirildi. 4 blok şeklinde tasarlanan projede 202 adet konuta yer verildi. Projenin dikkat çeken özellikleri şöyle:


Merkezi ısıtma ve sıcak su sistemi

Her blokta kapalı otoparka kadar inen asansörler

Her dairede görüntülü interkom sistemi

Güvenlik ve daireler arasında sesli bağlantı

Her katta ve kapalı otoparkta yangın sensörleri ve uyarıcıları

Asansör ve bina içi ortak mahaller için jeneratör


Mirage Bahçe Urankent projesi, Şevket Hatipoğlu Lisesi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Leyla Gencer Sahnesi, Yenimahalle Belediyesi ve Kültür Merkezi’ne yakın konumda inşa edildi.

2012 yılında teslim edilen daireler, 178 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Uransan iletişim bilgileri nedir?


Genel Müdürlük

Adres: Kayışdağı Cd. Karaman Çiftlik Yolu No:47 E Blok İçerenköy İstanbul/ TÜRKİYE

Tel: +90 216 577 73 73 Fax: +90 216 577 73 67-68

Web: www.uranholding.com

E-Mail: info@uranholding.com

Teknik Müdürlük: teknikm@uranholding.com

İnsan Kaynakları Müdürlük: ikaynak@uranholding.com

Malzeme İkmal Müdürlük: salma@uranholding.com

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlük: basinhalk@uranholding.com


Anadolu Bölge Müdürlüğü

Adres: Bağdat Cad. No: 132/A Urankent - Yenimahalle / Ankara / TÜRKİYE

Tel: 0 312 335 56 79 – 0 312 346 35 31


Akdeniz ve Ege Bölge Müdürlüğü

Adres: Grand Prestige Side Titreyengöl Mevkii Sorgun - Manavgat Antalya - TÜRKİYE

Tel: (0242) 756 90 60 ( 20 Hat/Lines ) Fax: (0242) 756 90 81

Web: www.grandprestige.com

E-Mail: info@grandprestige.com


Kuzey Afrika Bölge Müdürlüğü

Adres: EURL URANSAN - UV 1 Nouvelle Ville ALI MEJDELI - Constantine / ALGER

Tel: (031) 82 39 40 Fax: (031) 82 39 41/42

E-Mail: cekon@uranholding.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ Aksaray kura