Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vadistanbul'da teslimler Aralık 2017'de!

Vadistanbul projesinde AVM, ofis, alışveriş caddesi ve otel komplekslerinden oluşan ‘Bulvar’ etabında 2017 içinde teslimler başlıyor. Son etap Vadistanbul Park da 2017 Aralık’ta hazır olacak


Vadistanbul projesinde AVM, ofis, alışveriş caddesi ve otel komplekslerinden oluşan ‘Bulvar’ etabında 2017 içinde teslimler başlıyor. Son etap Vadistanbul Park da 2017 Aralık’ta hazır olacak


Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden olan ‘Vadistanbul’un ofis, alışveriş caddesi, AVM, otelden oluşan Bulvar etabında Ağustos ayında ofis teslimleri başlıyor. AVM ise kapılarını Mart ayında açacak. Son konut etabı olan Vadistanbul Park da 2017 Aralık’ta anahtarları teslim edecek. Ayazağa’da Evyap Holding’e ait 424 bin metrekare alan üzerinde geliştirilen Vadistanbul’da 1900 konut, 103 bin metrekare kiralanabilir alanıyla alışveriş merkezi, 760 metre cadde, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25 bin metrekare alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor. Artaş İnşaat, İnvest İnşaat ortak yatırımıyla hayat bulan proje tamamlandığında 42 bin kişilik gündüz nüfusu olacağı tahmin ediliyor.


‘Birlikte kalkınacağız’


Proje yatırımcılarından Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, bu dönemde ‘müteşebbis ruhuyla’ daha fazla çalışmak için gayret ettiklerini söyledi. Proje içinde Mart ayında kapılarını açacak AVM’nin perakende kiralamalarını JLL’in üstlendiğini belirten Çetinsaya, “En iyi şekilde marka karması oluşturuluyor. Tabi ki böyle bir süreçte birlikte kalkınacağız. Kiracının cebinde gözümüz yok. Evet bunun bir bedeli var ama iş yaptıkça alacağız, kazanacağız” dedi. 


JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş ise, mağaza kiralamalarında özellikle kur farkı nedeniyle perakendeci için ortaya çıkan sorunlara ilişkin, ‘kiralamada yeni bir paradigma’ çalışması yaptıklarını kaydetti. 


İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, projenin ilk etabında yaşamın başladığını hatırlatırken, ikinci etapta inşaat faaliyetlerinin sonuna gelindiğini söyledi. Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofislerinden İki Design ile Amerika’nın ünlü ofislerinden SOM Architecture tarafından tasarlandı. İki Design Kurucu Ortağı Mimar Murat Kader, projenin ‘doğa dostu’ olma özelliğine vurgu yaparak, “Plan esnasında fark etmediğimiz 1 ağaç için tekrar planda revizyon yaptık” dedi.