Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Varyant Karşıyaka Plus'ta 542 bin TL'ye!

Kumko Yapı, İzmir'in ilk LEED sertifikasına aday projesini hayata geçiriyor. Projede daire fiyatları 542 bin TL'den başlıyor..


Kumko Yapı, İzmir'in ilk LEED sertifikasına aday projesini hayata geçiriyor. Kumko Yapı; 'Varyant Karşıyaka Plus'ta sağladığı yüksek enerji tasarrufu, küresel ısınmanın etkilerini ortadan kaldıran porselen dış cephe kaplaması, topladığı yağmur suyunu tekrar kullanma özelliği taşıyan sistemleriyle artılarla dolu bir yaşam vaat ediyor. 


Bahçeli, teraslı evleri, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve dubleks daireleri, net 3,10 metre tavan yüksekliği, geniş balkonlarıyla ezberleri bozan 'Varyant Karşıyaka Plus'; 5 blokta 186 daire ve 15 farklı tipte daire seçeneği sunuyor. 


'Varyant Karşıyaka Plus'ta, 50 metre uzunluğunda Körfez manzaralı açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, fitness center, yoga, pilates ve spinning salonu, çocuk oyun alanları, squash kortu, maç odası, bilardo ve langırt oyun odası, İzmir’de ilk ve tek gerçek saha boyutlarında çift potalı kapalı basketbol sahası, lobi kafe, havuz kafe, çok amaçlı toplantı salonu ve concierge hizmetleri yer alıyor. 


Her daireye iki araçlık otopark ve depo

Projede ayrıca her daire için yeri önceden belirlenmiş 2 adet kapalı otopark, elektrikli araç şarj üniteleri ve 4 metrekare depo alanı da yer alıyor. 


Endemik bitkilerle oluşturulan ve çeşitlemeleriyle fark yaratan özel peyzaj, binalardan bakıldığında grafik düzenine sahip bir görüntü oluşturuyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', süs havuzları ve güneşlenme teraslarıyla da dikkat çekiyor. 


Gerçek anlamda doğayla dost, sürdürülebilir projeler üreten Kumko Yapı'nın İzmir'in ilk kez LEED sertifikasını almak için çalıştıklarını, dizayndan üretime kadar her detayda ine hesaplar yapılarak çalıştıklarını söyleyen Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, 5 yıl sonra İzmir'in en çok tercih ettiği marka olmayı hedeflediklerini söyledi. 


Kumova, “Varyant Karşıyaka Plus'ta güney cepheyi projede görüş hep açıktır ve net geometrisiyle kademeli olarak yükselen blokları; zeminden itibaren adım adım yükselen panoramik Körfez manzarasına sahiptir.


'Varyant Karşıyaka Plus', İzmir’in ilk 'LEED Gold' sertifikası adayı konut projesi. Yağmur suyunu toplayıp tekrar kullanabilen, güneş enerjisi ile ortak alanlara destek elektrik üretimi yapabilen altyapısı; küresel ısınmaya karşı yansıtıcı yüzeyleri ve komple porselen dış cephe kaplaması ile fark yaratıyor" diye konuştu. 


140 milyon TL'lik yatırım

Geleneksel yöntemlerle inşa edilen binaların, enerjinin yüzde 70'ini, suyun yüzde 17'sini, kesilen ağaçların yüzde 25'ini tükettiğini söyleyen Efe Kumova, karbondioksit emisyonunun da yüzde 33'ü oluşturduğunu belirtti. Geleneksel yapı anlayışında geri dönüşümlü malzeme kullanım oranının ise yüzde 5'i geçmediğini kaydeden Kumova, "Oysa 'Varyant Karşıyaka Plus'ta başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere çevresel duyarlılık ön plana çıkıyor. Bu projede atıkların azaltılması, iç mekan hava kalitesinin artırılması, yaşayanların konforu, işletme ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi gibi bir çok detayı göz önünde tuttuk. 'Varyant Karşıyaka Plus'ı 140 milyon TL yatırımla hayata geçiriyoruz. Bu yatırım bize klasik binalara göre yüzde 15 'lik ek maliyet getirdi. Ancak bu yatırım, tasarrufla uzun vadede bize ve çevreye geri dönmüş olacak" dedi. 


‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ 

Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 542 bin TL ile 1.6 milyon TL arasında değişiyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', ‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ kampanyasıyla konut sahibi olmayı da kolay hale getiriyor. Bu kampanya kapsamında konutun yüzde 80’inine kadar alınan kredi sonrası kalan yüzde 20’lik kısmın yüzde 5’ini peşin vererek, kalanını yüzde 15’i ise 1 yıl içinde istenilen zamanda ödemek mümkün olabiliyor.Web: http://www.varyantplus.com/