Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vedat Öztürk kimdir?

Zonguldak Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk kimdir? Vedat Öztürk, bugüne kadar hangi işlerde hizmet verdi?


Vedat Öztürk, 1962 Yılında Gökçebey'de doğdu, İlköğrenimini Gökçebey/Üçburgu İlköğretim Okulunda, Orta ve Lise öğrenimini Devrek Lisesinde tamamladı.


1977 yılında Gökçebeyspor'da lisanslı olarak iki yıl futbol oynadı ve daha sonra kilimli Belediyesispora transfer oldu. 1984 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra 1985 yılında Devrek Belediyespor'a transfer oldu.Aynı yıl Devrek Belediyesinde çalışma hayatına başladı. Belediyenin hemen hemen tüm birimlerinde görev olarak aynı zamanda Futbol hayatına 10 yıl Futbolcu, 12 yıl süre ile de Teknik Direktör görevleri ile devam etmiş oldu. Devrek Belediyesinde 1989-1999 yılları arasında Zabıta Memuru, 1999-2008 yılları arasında Zabıta Komiseri  ve 2008 yılından bugüne ise Zabıta Müdürü görevlerine atandı. Yine Yerel Yönetim ve Belediye Hizmetleri ile ilgili Sivil Toplum Örgütleri ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının düzenlemiş olduğu bir çok seminere de ktılarak bir çok başarı sertifakalarına sahip oldu. Kurumunda altı siyası dönem ve dört ayrı Belediye Başkanı ile çalıştı ve halen görevine devam etmekteydi.


30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimler seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere Devrek Belediyesindeki görevinden 30 Ekim 2013 tarihinde istifa etti. 31 Ocak 2014 günü Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Partimizin öngörüsüyle Zonguldak ili Gökçebey İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.


Evli ve iki çocuk babasıdır.