Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vergi yapılandırma taksit ödemesi bugün sona eriyor!

Emlak ve çevre temizlik vergisi de dahil yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksit ödeme süresi bugün sona eriyor..


7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 18/05/2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Kanunun getirdiği fırsatlardan yararlanmak isteyen borçluların, 7143 sayılı Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen dördüncü ayın son günü 30 Eylül 2018 olmasına karşın bu günün tatile rastlaması nedeniyle bu tarihi izleyen ilk iş günü olan 1 Ekim 2018 tarihi (bugün) mesai saati bitimine ödemede bulunmaları gerekiyor.


Diğer taraftan, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların onuncu ve 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların sekizinci taksitinin ödeme süreleri de bugün sona eriyor. 


Bu nedenle, mükellefler tarafından yapılacak ödemeler nedeniyle vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bugün saat 21:00'a kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacak.