Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vergi yapılandırma taksitinde son 1 hafta!

1 Ekim 2018 tarihinde sona ermesi beklenen vergi yapılandırma taksit ödemesinde süre 15 Ekim'e uzatılmıştı. Buna göre vergi yapılandırma taksitinde son 1 hafta kaldı..


1 Ekim 2018 tarihinde sona ermesi beklenen vergi yapılandırma taksit ödemesinde süre Cumhurbaşkanlığı'nın kararı ile uzatılmıştı. 


Cumhurbaşkanlığı'nın 11/5/2018 Tarihli ve 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Kapsamındaki Bazı İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına Dair Karar, 2 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. 


Karar kapsamında 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında 1 Ekim 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken ilk taksit ödeme süresi 15 Ekim 2018 tarihine (bu tarih dahil) kadar uzatıldı.


15 Ekim 2018 günü akşamına kadar yapılabilecek yapılandırma taksit ödemesi için mükelleflerin son 1 haftası bulunuyor.


Mükellefler ödemelerini 15 Ekim 2018 günü mesai bitimine kadar borcun bulunduğu kurumun veznelerinden yapılabilecek.


Ödemeler, interaktif vergi dairesi uygulamasından, başkanlığın resmi internet sayfası "www.gib.gov.tr"de yer alan "Borç Sorgulama ve Ödeme" bölümünden anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarıyla, anlaşmalı banka şubelerinden, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.