Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vergi yapılandırmalarının 2. taksiti Mayıs sonunda bitiyor!

Vergi yapılandırmalarının 2. taksit ödemeleri Ocak ayından Mayıs ayına ertelenmişti. Buna göre ödeme yapmamış mükellefler için süre ay sonunda sona eriyor..


Sene başında vergi yapılandırma kapsamındaki taksitlere 4'er ay öteleme geldi. Böylece Ocak ayında yapılması gereken ödemeler Mayıs ayında Mayıs ayında, Şubat ayında yapılması gerekenler Haziranda ve izleyen her taksit bu şekilde 4 ay ötelenerek ödenebiliyor.


Bu süre uzatımı kapsamında borçların yeniden yapılandırılması başvurusunda bulunduğu halde ödemesi gereken tutarları süresinde ödemeyenler, borçlarını geç ödeme zammıyla birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeme yapabiliyor.


Buna göre hala ödeme yapmamış olan mükelleflerin yapılandırmalarının bozulmamaları adına ay sonuna kadar ödeme yapmaları gerekiyor.


İnternetten ödeme yapmak..

Yapılandırma borcu sorgulama ve ödeme İşlemleri GİB'in internet şubesinden yapılabildiği gibi mobil uygulamasından da gerçekleştirilebiliyor. Böylece mükellef zamandan da tasarruf edebiliyor.


İnternetten ödeme yapmak için T.C. Kimlik No ile, 6736 Yapılandırma Tecil/Tahakkuk Fiş Numarası ile veya varsa kullanıcı bilgileri ile giriş yapılabiliyor.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com