Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Veysel Bakgör

Bakyapı Group’un patronudur. Veysel Bakgör, Diyarbakır’da manifaturacılık ve kuyumculuk yapan Bitlisli Ali Bakgör’ün oğludur. BUGİAD, Bitlis Kültür ve Dayanışma Derneği ile YENİSİAD üyesidir.
Veysel Bakgör
Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör
Veysel Bakgör kimdir?


 

1969 yılında Bitlis’te dünyaya geldi. 2008’de vefat eden baba Ali Bakgör, Diyarbakır’da manifaturacılık ve kuyumculuk yapsa da 7 erkek kardeş inşaat, enerji, gıda ve dış ticarete yöneldi. Veysel Bakgör, 1991’de Bursa’da Bakyapı’yı kurdu. Üçü kız, ikisi erkek; beş çocuk babası.


Veysel Bakgör’in iki büyük ağabeyi aldıkları ortak karar gereği kendi şirketlerinin başına geçtiler. Kalan 5 erkek kardeş, Veysel Bakgör’ün Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda Bakyapı Group’ta inşaat, gıda ve dış ticaret alanlarında faaliyet gösteriyor. Bakyapı Group’ta hangi şirketler var?Bakyapı Enerji Madencilik İnşaat A.Ş., Bakgörler İnşaat, Bakgörler Gıda, Konor İnşaat, Algör Dış Ticaret, Tezel Gıda ve Ona Makine.Veysel Bakgör’ün Bursa’ya geliş süreci nasıl gerçekleşti?Bakgör, Bursa’ya gelişini Nisan 2011’de Olay Gazetesi’ne şöyle anlatıyor: “20 yıl oldu geleli. Açık söyleyeyim; herkesin muzdarip olduğu şeyler vardır, bizde hiçbir muzdariplik yoktu, bulunduğumuz şehirde de, daima kabul görmüş, 4-5 işletmesi olan, el üstünde tutulan bir yapımız vardı. Ama o günün şartlarında olanaklar kısıtlıydı. O bölgede yetişen insanlar bir dönemden sonra zincirini kırmak için oradan çıkmak zorunda. Bizim de biraz daha gelişme planlarımız vardı. Nereye gidebiliriz diye düşündük. İstanbul gündemimizdeydi ama doğru olanın Bursa olduğuna karar verdik ve geldik. Çünkü Bursa yaşanabilir bir yerdi. Doğru yaptığımıza da inanıyorum. Burada sadece göz önünde olan sosyal projelerde yokuz, birçok konuda gönül dostluğumuz var, birçok hizmete vakıfız, herkesle barışığız, herkes bizim yapımızı bilir. Bazen karalamalar da oldu. Allah’a sığınıyoruz. En çok bölücü diye niteledikleri zaman rahatsız oluyoruz. Bazı dostlarıma da diyorum, “Bunu söyleyeceklerine beni öldürsünler.” Bana yakışan şeyi söylesinler, o konuda hassasiyetimiz var.Veysel Bakgör hangi konularda haber oldu?Bakyapı Bursalılar’ı ’İstanbul Prestij Park’a davet ediyor (Olay Gazetesi, Mart 2012)


Bursa, Kütahya, Adapazarı ve Çanakkale’de önemli projelere imza atan Bakyapı, ’İstanbul Prestij Park’la dev bir adım atıyor. Büyük ilgi görmesi beklenen projenin lansmanı için geri sayım başladı.


Bakyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, 25 blok ve yaklaşık 3 bin konuttan oluşacak ’İstanbul Prestij Park’ projesini hayata geçireceklerini belirterek, ’’Konsept içinde 6 kapalı yüzme havuzu, güvenlik, cami, sinema, okul olacak. Bursalıların da projemizden konut sahibi olmasını istiyoruz’’ dedi.


Veysel Bakgör, inşaat sektöründe ’Huzurlu Yaşam Alanları’ ilkesi ile hareket ettiklerini kaydetti. Dürüstlük, saygınlık, yenilik ve hıza önem verdiklerinin altını çizen Bakgör, ’’Dünya ve ülke ekonomisine hareket vermek adına yeni projeler üretmek, yapı sektöründeki gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmelere katkıda bulunmak, sürekli gelişerek ve büyüyerek sektörün önde gelen firmalarından biri olmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyetini kendi memnuniyetimiz bilip, bulunduğumuz konuma ve müşterilerimizin güvenine layık hizmetler sunuyoruz’’ diye konuştu. 


Çok iyi bir yerde


Bursa dışında Kütahya, Adapazarı, Çanakkale gibi illerde projeleri bulunduğunu ifade eden Bakgör, İstanbul’da da yeni bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Bakgör, Avcılar’da Torium Alışveriş Merkezi’nin (AVM) arkasında yaklaşık 104 dönümlük arazi için protokol imzaladıklarını dile getirerek, ’’Ruhsatımızı aldık ve lansman hazırlıklarımıza başladık. Bursalılara özel bir kampanya ile tanıtım yapacağız’’ dedi. Bakgör, ’İstanbul Prestij Park’ adını verdikleri projenin Atatürk Havaalanı’na çok yakın olduğunu ve metrobüs hattının yakınından geçtiğine işaret etti.


25 blokta yaklaşık  3 bin konut olacak


İstanbul Prestij Park’ta 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerini sunacaklarını açıklayan Veysel Bakgör, 25 blokta yaklaşık 3 bin konutun bulunacağını kaydetti. Bakgör, projenin iki etaptan oluşacağını da ifade ederek, ’’Tamamını 36 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Konsept içinde 6 kapalı yüzme havuzu, güvenlik, cami, sinema, okul olacak. Fiyatlarımız da uygun. Bursalıların da burada konut sahibi olmasını istiyoruz’’ diye konuştu. 


Sosyal sorumluluk projelerine önem


Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini vurgulayan Veysel Bakgör, bu kapsamda değişik yerlerde sağlık ocakları yaptıklarını anlattı. Bakgör, ’’Aşevi binası, cami gibi sosyal projelerde de yeralıyoruz. Her yıl toplumun ihtiyaç duyduğu bir alanda yatırımda rol üstlenmek istiyoruz. Bu tür çalışmalara devam edeceğiz’’ dedi. 

Bursa’da geri adım atmak yok, sırada termal apartlar var


Konut piyasasında bir dinamizm olduğuna dikkat çeken Bakgör, sürekli bir talebin olduğunu kaydetti. Bakgör, ’’Topluma ne kadar katma değer yaratabiliriz diye sürekli düşünüyoruz. Yatırımlarımızla ilgili geri adım atmak, duraksamak yok. Ülkeyi nasıl daha ileri götürebiliriz diye düşünüyoruz. Bursa’da projelerimize devam edeceğiz’’ diye konuştu. Otel konseptinde çok modern, içinde her türlü tesisin bulunduğu apart tarzı daireler yapmayı planladıklarını ifade eden Bakgör, ’’Bursa için termal çok önemli. Biz de apartlarımızda termal su kullanacağız. Şu anda büyük bir otel ile görüşmeleriz ve yer arayışımız devam ediyor’’ dedi. 


Standartları çok yükselttik


Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, Bursa’da birçok firmanın yatırımları bulunduğunu belirterek, bu durumun rekabeti de beraberinde getirdiğini söyledi. ’’Rekabet insanın kendini geliştirmesini sağlıyor’’ diyen Bakgör, şöyle devam etti: ’’Rekabet aynı zamanda tüketiciye de olumlu yansıyor. Artık insanlar konutta farklı detaylara bakıyorlar. Biz sektörümüzde ilkelere imza atıyoruz. Standartları çok yükselttik. Kaliteli ürünler kullanıyoruz. Fark yarattık ve müşterilerimiz bizi tanıyor.’’ 


Bakyapı hangi projeleri hayata geçirdi?


Bakyapı ve projeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın!