Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Vialand

Gürsoy Grup ve Via Grup tarafından ortaklığıyla İstanbul’un Avrupa yakasında, Eyüp ve Gaziosmanpaşa sınırları içinde 600 bin metrekare üzerinde hayata geçirilen AVM ve temalı park projesidir.Vialand projesinin özellikleri nedir?


 Vialand


Vialand;  Gürsoy Grup ve Via Grup tarafından, İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Eyüp ve Gaziosmanpaşa sınırları içerisinde 600 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu. İnşa çalışmalarına 2011 Eylül ayında başlanılan Vialand projesi, 1 milyar 150 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçirildi.


Kuzeyinde TEM Otoyolu ve güneyinde ise E5 Karayolu yer alan proje, alışveriş merkezi ve temalı park konsepti ile hizmet vermeye başladı. 140 bin m2 kiralanabilir ticari alanı, 5000'i kapalı, 3000’i açık olmak üzere toplamda 8000 araçlık otopark kapasitesi ile 2000 metrekarelik alanda bir şato tasarlandı.


Vialand AVM ve Tema Park ne zaman açılacak?


Vialand projesinde yer alan 100 bin metrekare büyüklüğündeki Gösteri Merkezinde ise 15 bin kişilik konser alanı ve geniş yeşil alan yer aldı. Projede ayrıca 20 bin kişilik istihdam yapıldı. Vialand Alışveriş ve Tema Park projesi 23 Nisan 2013 tarihinde açılması planlandı.


Vialand Alışveriş Merkezi: Mimarisi birbirinden farklı 250 mağaza yer aldı. Bir kat açık, bir kat kapalı olarak tasarlanan alışveriş merkezinde, tavanı açık bırakılan kat cadde konsepti ile tasarlandı. Bu caddede tramvay bulunurken, sinema ve restoran katı ile alışveriş imkanı sundu.


Temalı Park: Farklı yaş gruplarına hitap eden, birbirinden farklı oyun alanlarına sahip olan Vialand Tema Park, gezi treni ile gezilebildi. Tema Park’ta yer alan oyun alanları şöyle:


Roller Coaster, Safari Coaster, Splash Coaster, Starshape, Small World, Escape River-Rapid Ride, King Kong ve Fatih Dark Ride.


Vialand ne zaman açılıyor? Türkiye'nin dünya standartlarındaki ilk temalı parkını, alışveriş caddeleri ve gösteri merkeziyle bir araya getiren Vialand, 29 Mayıs 2013, Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere açıyor. İstanbul’da en eğlenceli adres olma iddiasıyla yola çıkan Vialand, eğlence, macera, heyecan, alışveriş, konser, gösteri ve çocuk etkinlikleri gibi birçok olanağı aynı anda sunuyor. 


Vialand
Vialand Kuyruklu Yıldız ve Nefeskesen (Roller Coaster)Vialand'da neler var?


İstanbul’un kalbi Eyüp’te yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğündeki 600 dönümlük arazide inşa edilen Vialand, ülkemize ilk kez getirilen King Kong, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir, Viking gibi 50’den fazla eğlence ünitesiyle dünyadaki birçok popüler temalı parkı geride bırakıyor. 


İstanbul’da başka bir dünya sunan Vialand’de ziyaretçileri 2000 m²’lik alanda tüm görkemiyle yükselen Şato karşılıyor. Macera Dünyası, Oyun Dünyası ve Efsaneler Dünyası bölümlerinden oluşan temalı parkta 7’den 70’e herkes için birbirinden eğlenceli ve heyecan verici üniteler bulunuyor. Vialand’e gelen ziyaretçiler temalı parkta sınırsız eğlenceyi yaşarken, alışveriş caddelerinde gezinip, biyolojik gölet ve yürüyüş yollarını da içeren dev yeşil alanda doğayla iç içe vakit geçirebilecekler. Ziyaretçiler, aynı zamanda gösteri merkezinde düzenlenen özel eğlence, konser ve gösterilere de katılabilecek.


Vialand'da sunulan eğlenceler neler? 


Gençlere ve kendini genç hissedenlere özel kurgulanan Macera Dünyasında ziyaretçiler Türkiye’ye ilk kez gelen dev ünitelerde adrenalin, heyecan ve macerayı bir arada yaşayacak. Vialand için özel olarak üretilen ve 3 saniyede 110 km hıza ulaşan Nefeskesen (Roller Coaster), macera severleri adrenalin ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkaracak. Ziyaretçiler, güvenli ortamda rafting deneyimi sunan Çılgın Nehir ünitesinden de faydalanabilecek. Sadece sürüş zevkini yaşayan maceraperestler açısından değil, aynı zamanda bu kişileri izlemekten keyif alanlar için de popüler bir ünite olma özelliği taşıyan Viking (Splash Coaster) ise 45 derecelik kızaktan hızlanarak inişe geçiyor ve inanılmaz bir deneyim sunuyor. Vialand’in Adalet Kulesi ise dünyada alanında en popüler ünite olma özelliğini taşıyor. Ziyaretçiler Adalet Kulesi’nde, 50 metreden düşerken 5G kuvvetini deneyimleyecek.


Vialand’in simge ünitelerinden biri olan 12,7 metre yüksekliğindeki King Kong, otobüsün içinde oturan yolcuları otobüsle birlikte havada sallayarak King Kong filmlerindeki sahneleri gerçek hayatta bizzat yaşama olanağı veriyor. Bu ünitelerin yanı sıra Maceraperest (Family Coaster), Jetski, Kuyruklu Yıldız, Hayal Perdesi üniteleri heyecanın doruklarına çıkmak isteyenleri bir an önce Vialand’e bekliyor. Yine park içinde bulunan Korku Tüneli ve Safari Tüneli ünitelerinde ziyaretçiler korku ve heyecan dolu bir gezintiye çıkacak. 


Vialand      Vialand Şato

Vialand’ın proje künyesinde hangi isimler var?


Mimar: Done Mimarlık

Yatırımcı: Gürsoy Grup ve Via Grup

Alışveriş Merkezi Kiralama: Jones Lang LaSalle

Temalı park konsept tasarım ve danışmanlık: Anm Group International


Vialand’a giriş fiyatları kaç TL? VIALAND Tema Park’a giriş için VIALAND gişelerden temin edilen biletler, VIALAND’e giriş yapıldıktan sonra tüm gün boyunca ve VIALAND Tema Park dahilindeki tüm ünitelerde geçerli oluyor. VIALAND Tema Park biletleri, yetişkinler için 55 TL’den, 4-12 yaş arası çocuklar için 44 TL’den satışa sunuluyor. 


Vialand’da hangi indirimler yapılıyor?VIALAND’de çeşitli indirimler de sunuluyor; 

Bireysel bilet alımlarında en geç 1 hafta önce alımlarda %5 indirim

10-50 kişilik gruplarda günlük bilet alımlarında %5 indirim

10-50 kişilik gruplarda en geç 1 hafta önce bilet alımlarında %10 indirim

50 kişi üstü gruplarda günlük bilet alımlarında %10 indirim

50 kişi üstü gruplarda en geç 1 hafta önce bilet alımlarında %15 indirim sunuluyor. 

Aileler için ise; 

Aynı anda bilet satın alacak, en az 4 kişilik ailede, 1 adet ücretsiz bilet veriliyor. Ücretsiz bilet; eğer var ise 4-12 yaş arası 1 çocuk için geçerli oluyor. Çocukların hepsi 12 yaş ve üzeri ise 1 kişi için ücretsiz bilet veriliyor. (Bu indirimler anne, baba (en az birinin olması koşuluyla) ve çocuklardan meydana gelen ailelerde geçerli)


Avrupa’daki eğlence merkezlerinde fiyatlar nasıl?

Fransa’da bulunan Euro Disney biletlerini 56 Euro’dan, Almanya’da bulunan Europa Park 34 Euro’dan, Hollanda’da bulunan Efteling park ise biletleri ise 32 Euro’dan satışa sunuyor. 

Tema Park, Konserler ve Animasyonlarla Bambaşka Bir Bayram GeliyorVialand’da Ramazan Bayramı nasıl geçecek? Tema park, AVM, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan farklı konseptiyle dünyada bir ilk olan VIALAND, coşkulu bir Ramazan Bayramı’na hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk tema parkı VIALAND, tema park eğlencesi, konserleri, animasyonları ve AVM indirimleriyle ziyaretçilerine bambaşka bir bayram eğlencesi sunacak. Bayramın ilk gecesinde ünlü sanatçı Ebru Gündeş, VIALAND AveaPark Gösteri Merkezinde sahne alacak.  


Türkiye'nin dünya standart ve ölçeğindeki ilk temalı parkını, alışveriş caddeleri ve gösteri merkeziyle bir araya getiren VIALAND, muhteşem bir Ramazan Bayramına hazırlanıyor. Bayramı İstanbul’da geçirecekler için dünya standartlarında tema park eğlencesi sunacak olan VIALAND, bayramın ilk üç günü üç muhteşem konser ile de ziyaretçilerini coşturacak. 


Tüm gün aile boyu eğlenceyi sunacak olan VIALAND, çocuklara unutulmaz bir bayram hediyesi olacak. Maceraperest, King Kong, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir, Viking, Zindan, Safari Tüneli gibi onlarca eğlence ünitesiyle ziyaretçilerine heyecanı ve eğlenceyi aynı anda sunmayı başaran VIALAND tema park, bayram boyunca animatörler, jonklörler, palyaçolar, balon katlayıcılar, bando ve çeşitli dans gösterileriyle bayrama büyük bir renk katacak. VIALAND Tema Park’ta bulunan Bir Zamanlar İstanbul Sokağı ise cumbalı evleri ve nostaljik İstanbul atmosferiyle eski bayramların tadını bugünlere taşıyacak. 


Yerli ve yabancı yüzlerce markayı bünyesinde toplayan VIALAND AVM ise bayrama özel kampanya fırsatlarını şimdiden sunmaya başladı. Ramazan Bayramı boyunca ilk gün 12.00 – 23.00, diğer günler ise 10.00 - 23.00 saatleri arasında açık olan VIALAND Tema Park bayramı neşe içinde geçirmek isteyenler için en iyi seçenekleri aynı anda sunuyor.


Bayram boyunca AveaPark’ta 3 konser


Ramazan Bayramı özel programı kapsamında VIALAND Tema Park, AVM ve AveaPark Gösteri Merkezi’nde hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Şeker Bayramı boyunca AveaPark’ta 3 farklı konser sahnelenecek. İlk gün Ebru Gündeş, ikinci gün Soner Sarıkabadayı, üçüncü gün ise Bengü VIALAND AveaPark Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak. 15 binden fazla misafiri aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahip AveaPark’ın benzersiz ortamında sahnelenecek konserler boyunca ziyaretçiler müziğe ve eğlenceye doyacak. 


Vialand’ın sayılarla ifadesi nasıldır?Büyüklük: 600.000 m2 (yaklaşık 100 futbol sahası)

Yatırım maliyeti: 1 milyar 150 milyon TL 

Beklenen toplam ziyaretçi sayısı: Yıllık yaklaşık 30 milyon ziyaretçi 

Temalı park alanına beklenen ziyaretçi sayısı: Yıllık yaklaşık 5 milyon ziyaretçi

Turizm sektörüne katkı: İstanbul’a gelen turist sayısına %15 oranında katkı 

Otopark: 4500 kapalı, 3500 açık olmak üzere toplam 8.000 kapasiteli otopark Vialand AVM’de yer alan mağazalar hangileri? ANA MAĞAZALAR: Koçtaş, Migros, Teknosa Exxtra, Özdilek

SİNEMA & EĞLENCE: Cinemaximum

MODA- HAZIR GİYİM: Aeropostale, Armani Jeans, Avva, Bershka, C&A, Colin’s, Çift Geyik Karaca, Defacto, Docker's, D'S Damat, GAP, H&M, İpekyol, Jeans Lab, Glocal, Kığılı, Koton, Lacoste, LC Waikiki, Levi’s, Loft, LTB, Mango, Mavi, Nautica, Perspective, Polo Garage, Pull&Bear, Sarar, Stradivarius, Süvari, Tommy Hilfiger, Twist, US Polo, Yargıcı, Zara

AYAKKABI & ÇANTA DERİ GİYİM: Camper, Ceyo, Deichmann, Deriden, Derimod, DESA, FLO, Hotiç, Kemal Tanca, King Paolo / Hush Puppies, Matraş, New Balance, Samsonite, Super Step, Tergan, Twigy, Greyder

İÇ GİYİM & ÇORAP & MAYO: Loya, Penti, 

KOZMETİK & SAĞLIK: Cosmo Home, Gratis, Sevil Parfümeri, Yves Rocher, Flormar

AKTİF SPOR: Adidas, BJK Store, Champion, Fenerium, Finspor, GS Store, Hummel, Intersport, Matrak Shop, Nike, No Fear, Sportive, Vans – NorthFace, Converse

ÇOCUK GİYİM & OYUNCAK: Andy Wawa, B&G, Bücürük, Guess Kids, Joker, Kanz, Panço, Toyzz Shop, Toyland

KİTAP&MÜZİK & KIRTASİYE: D&R, Karınca Design

MOBİLYA & DEKORASYON & EV TEKSTLİ: Bedline, Bernardo, BRN Yatak, Doğtaş, Kelebek, English Home, Esse, Hisar, Kelebek, Korkmaz, KRC, Linens, Madame Coco, Paşabahçe, Penelope, Tanti Toni, Biev, Çilek Mobilya

ELEKTRONİK &  GSM: Arçelik, Avea, Bosch, Darty, Samsung, Türk Telekom, Vestel, Vodafone

OPTİK & SAAT: Atasun, Opmar Optik, Optik Galeri, Saat&Saat, Sunglass Hut, Watch Home, Magrabi, Saathane

KUYUMCU & MÜCEVHER & GÜMÜŞ: Altınbaş, Assos, Atasay, Gülaylar Altın, Lizay, 3A Gümüş

YEME&İÇME: Burss Uluhan İskender, Arabic Restaurant, Arbys, Balıkev, Bay Döner, Bereket Döner, Beyaz Tabak, Bolu Mangal Keyfi, Burger King, Bursa Kebap Evi, Casa Del Italia, Cremaria  Milano, Çıtır Usta, Çiçek Izgara, Değirmen Pastanesi, Edirne Kırkpınar, Gloria Jean’s, Hosta, Kasap Döner, KFC, Köfteci Ramiz, Krispy Kreme, Lavazza, Lübnan Restaurant, Macco, Mado, Mangal Plus, Mc Donald's, Menengiç Cafe, Mr Kumpir, Popeyes, Rumi, Sbarro, Simit Sarayı, Starbucks Coffee, Tavvuk, Venüs Pastanesi, Yemek Kulübü, Demlik, Sait Eefendi

SERVİS & HİZMET: By Wash, Happy Pets, Karel Döviz, Tobacco Shop, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası


Vialand'ın yeni Genel Müdürü kim oldu?


AVM, tema park, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan konseptiyle dünyada bir ilk olan VIALAND’in genel müdürlüğü görevine Tolga Alişoğlu getirildi. 


Vialand
Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu


AVM, tema park, gösteri merkezi ve şehir parkını bir arada sunan konseptiyle dünyada bir ilk olan VIALAND’in yeni Genel Müdürü Tolga Alişoğlu oldu. Medya ve eğlence sektöründe birçok başarılı işe imza atan Alişoğlu, son olarak Skyturk360 televizyonu Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü. 30 Eylül 2013 Pazartesi günü yeni görevine başlayan Alişoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde lisans eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce İşletme yüksek lisansı ile yine Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi yüksek lisansı yaptı. Alişoğlu, evli ve üçüz çocuk babasıdır. 


Vialand iletişim bilgileri nelerdir? 


Vialand adres: Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi 34065 Eyüp İstanbul

Telefon: 444 VL ND ( 85 63 )

Fax: +90 212 600 01 28

Web Adresi: www.vialand.com.tr
Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları