Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

We Haliç'e yüzde 25 oranında rezervasyon geldi!

We Haliç'in basın toplantısı bugün Sepetçi Kasrı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda proje detayları aktarıldı.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

We Haliç basın toplantısına Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahin Yanmaz, Ilgın İnşaat Satış Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak, Ilgın İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü İlhan Kaya katıldı.

 

Türkiye’nin master planlı ilk dönüşüm projesi olan WE Haliç yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 


TOKİ ve Emlak Konut’un en büyük müteahhit firmalarından olan  Ilgın İnşaat’ın, Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen projede satışların başladığı 2017 yılının başından bu yana, projenin yüzde 25’lik bir diliminin rezervasyonu gerçekleştirildi.

 

Toplantıda konuşan Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yanmaz, "1990 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı,  TOKİ  ve Emlak Konut GYO ile birlikte okul, hastane, rektörlük gibi yapıları Türkiye’ye kazandırdık. Ilgın İnşaat olarak sürdürdüğümüz iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığıyla sektöre kazandırmanın, WE Haliç ile bölgeye 1,2 milyar liralık büyüklüğe sahip, büyük ölçekli bir değişim ve yenilenme hareketi getirmenin mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de bir deprem gerçeği var. Yerel ve anakent yönetimlerinin Türkiye’nin dönüşümünde etkin rol almaları gerekiyor. Buradaki dönüşümü yaparken sadece bina bazında değil, ada bazında dönüşümün; master plan çerçevesinde yapılması gerekli. Bunun en güzel örneğini biz WE Haliç Projesi’yle başlattık." dedi.

 


Projenin bulunduğu lokasyona da değinen İbrahim Halil Yanmaz, “WE Haliç, 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne 8, Atatürk Havalimanı’na 10, Mecidiyeköy’e 7 dakika uzaklıkta, Eyüp Sultan Camisi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Gaziosmanpaşa’nın yaşadığı bu gelişime hükumetimiz de seyirci kalmadı. Mevcut ulaşım akslarına ilave olarak, 2018 yılı içinde inşası başlanacak ve 2019 yılında da faaliyete girmesi planlanan Mecidiyeköy – Mahmutbey ile Vezneciler – Gaziosmanpaşa- Sultangazi metro hatları, Haliç Tramvayı ve proje aşamasında olan Alibeyköy – Eyüp tünelleri WE Haliç’in ve bölgenin de konumunu daha da özel bir hale getirecek” diye konuştu.

 

Ilgın İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü İlhan Kaya ise toplantıda şu açıklamalarda bulundu: "WE Haliç projesi Gaziosmanpaşa’da, Eyüp sınırına komşu konumuyla ön plana çıkıyor. Projemiz konut, bulvar ve çarşı konseptinde yükseliyor. WE Haliç 11 blokta 1.057 daire, 27 ticari ünite ile toplamda 1.084 bağımsız birimden oluşuyor. Projemizde stüdyo daireden 5+1 daire seçeneğine kadar uzanan ürün gamımızla birlikte geniş bir alıcı kesimine hitap ediyoruz. Daire büyüklüklerimiz ise 50 metrekareden başlayıp 290 metrekareye kadar uzanıyor."

 

Basın toplantısında yabancı yatırımcılarla ilgili de bilgi veren İlhan Kaya, "Mütekabiliyet Yasası kapsamında biz de satış ve pazarlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. MENA Bölgesi olarak nitelendirilen coğrafyadan, Rusya’dan ve Avrupa ülkelerinden talepler alıyor ve rezervasyonları gerçekleştiriyoruz. Yabancı vatandaşlar ağırlıklı olarak yatırım amaçlı tercih ediyorlar. Bu kesim de satışlarımızın yüzde 8’lik bir dilimini oluşturuyor" diye konuştu.Tel: 0850 771 00 71  

Web: http://wehalic.com/tr 

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı