Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yabancıya gayrimenkul satışına rapor zorunluluğu!

Yeni dönemde yabancıya yapılan gayrimenkul satış işlemlerine taşınmaz değerleme raporu zorunluluğu getirilecek. Yeni düzenleme ile kayıt dışılığı sona erecek.


Yabancılara gayrimenkul satışında yeni düzenleme ile kayıt dışılığı sona erecek. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; yeni dönemde yabancı ülke vatandaşlarına yapılan gayrimenkul satış işlemlerie taşınmaz değerleme raporu zorunluluğu getirilecek. 


Türkiye'de en çok konut satışı yapılan illerin başında gelen Antalya geliyor. Antalya'da faaliyet gösteren Rasyonel Grup yönetim kurulu üyesi Volkan Bal, düzenleme ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bal, taşınmaz değerleme raporu ile sektördeki kayıt dışılık ve vergi kaybı ile yüksek fiyatlandırmanın da önüne geçileceğini söyledi.


ALTIN DÖNEM BAŞLAR

Antalya'ya yabancıların hem yatırım, hem de ikinci konut olarak yoğun ilgisi olduğunu dile getiren Volkan Bal, "Ancak fahiş fiyat ve yanlış yönlendirme gibi konular nedeniyle sektör zarar görüyor. Yeni dönemde yabancıların ilgisinin artacağını ve konut satışında altın dönemin başlayacağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.