Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yakacık - Kartal

"İstanbul'un Balkonu" olarak bilinen mahalledir. Kartal’ın semtidir. Yakacık Life, New Yakacık Evleri, Kartal Asia Park ve Demirli Park projeleri buradadır.Yakacık - Kartal

Yakacık Semti
Yakacık nerededir?İstanbul Kartal ilçesinin kuzeyinde bulunan Uğur Mumcu, Soğanlık, Kurfalı semtleri tarafından çevrili, Ayazma'sı ile meşhur ayrıca Kartal'ın en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi'ne ve bu tepenin üzerinde bir kent ormanına sahip "İstanbul'un Balkonu" diye anılan yerleşim merkezidir. Yakacık’ın tarihçesi nedir?Tarihsel olarak oldukça eski bir yerleşim alanıdır. Bizans dönemi ve Osmanlı Döneminde sayfiye yerleşimi olarak kullanılmıştır. Özellikle Osmanlı'nın son dönemlerinde 1700'lü yıllar sonrasına ait hâlâ ayakta duran tarihi eseri bulunmaktadır. Osmanlı Saray mensubu ve Paşalarının yazlık amacı ile kullandıkları köşkler bulunmaktadır. Bunlar içinde en bilineni Kaptan-ı Derya Hasan Paşa'ya (Bahriye Nazırı) ait olan taş köşktür.(Taş köşk'ün yıkılmasından sonra yerine yapılan konutların yanına birebir aynısı yeniden inşa edilmektedir) Hasan Paşa'nın bölgeye yapmış olduğu katkılar sonucu halk onun adını taşıyan bir ilköğretim okulu da yaptırmıştır.


Bir diğer önemli kalıntı ise Zeynep Sultan tarafından Sema Hatun adına yapılan hayrat çeşmesidir. Asırlık Çınar ağaçları hala günümüzde yaşayan ender yaşam alanlarıdır. Merkez bozulmamakla birlikte yerleşen nüfusun merkez çevresinde oluşturdukları yeni mahalleler eski zeytinlik, üzüm bağları ve ormanlık alanlar yok edilerek kurulduğu için İstanbul'un betonlaşmasından nasibini almıştır. Cumhuriyet'in ilk yıllarında genişlemeye başlayan semtte ağırlıklı olarak Ermeni ve Rum kökenli vatandaşlarımızın yaşıyor olmasına rağmen barış ortamında hep birlikte yaşamaya iyi bir örnek teşkil etmişlerdir. Ancak günümüzde bu bölgede yaşadığı bilinen Ermeni ve Rum kökenli birileri bulunmamakla beraber, gün geçtikçe doğu kökenli vatandaşlarımızın sayısı artmaktadır.


Bugün yeşil alanlar bir bir yok olmakta, semtin karakteristik tüm özellikleri kaybolmaktadır. Bilinçsiz kentleşme, aşırı göç dalgası sebebiyle; eski halinden çok şey kaybetmiş olan Yakacık'tan sadece ve sadece Ayazma çay bahçeleri kalmıştır.Yakacık’taki önemli yapılar hangileridir? Darüşşafaka Yakacık Rezidans: Darüşşafaka Rezidansların ilk halkasını oluşturan Yakacık, 1997 yılından beri konuklarına ev sahipliği yapıyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde av alanı olarak kullanılan ve çam ağaçlarından oluşan ormanıyla İstanbul’un bol oksijenli son duraklarından Aydos’un yakınındaki Yakacık Rezidans, şehre yakın olup geniş alanlarda yaşam sürmek isteyenler için ideal… Adalara nazır manzarasıyla Yakacık Rezidans, istenildiğinde çift kişilik de kullanılabilen 79 süit daireden oluşuyor. Toplam 95 kişi kapasiteye sahip rezidans, diyetisyen kontrolünde hazırlanan zengin menüler sunan lüks restoranı ve kafeleri, yemyeşil bahçesi, yaz-kış yararlanılabilen havuzu, spor salonu, hobi odaları ve konser salonlarıyla konuklarına sımsıcak “ev” atmosferinde ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor.Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ın iletişim bilgileri nelerdir?Adres: Samandıra Cad. Çalkantı Sok. No:2 34876 Yakacık-Kartal / İSTANBUL

Telefon: 0216 452 00 02

Fax: 0216 451 63 96

E-Mail: serap.kirci@darussafaka.org 
Yakacık - Kartal
Yakacık Mahallesi Muhtarlığı iletişim bilgileri neler?  Yakacık Yeni Mahallesi Muhtarlığı

Adres: Yakacık Meydanı No:2, Yakacık, Kartal

Telefon : (216) 452 84 64 


Yakacık Çarsı Mahallesi Muhtarlığı

Adres: Çarşı Mah. Ayazma Cad. No:21 Yakacık, Kartal, 

Telefon: (216) 309 06 41


Orta Mahallesi Muhtarlığı

Adres: Orta Mah. Babaros Hayrettin Paşa Cad. No:7 D:1 Yakacık, Kartal

Telefon: (216) 452 85 86Yakacık’ın efsane muhtarı Çetin Turan kimdir? Kartal'da 75 yaşındaki Sebahattin Çetin Turan tam 45 yıldır aynı mahallede muhtarlık yapıyor. Mahallelinin sevgilisi, "Sebahattin amcası" muhtarlık binasında 24 saat hizmet vermesiyle de ilgi çekiyor. Yakacık, Çarşı Mahallesi'nin tam 45 yıldır değişmeyen muhtarı Sebahattin Çetin Turan. Kendisi 75 yaşında ancak gençlere taş çıkartacak bir zindeliğe sahip. Ömrünün yarısından fazlası muhtarlık yaparak geçen Sebahattin Çetin Turan, mahallelinin sevgilisi haline gelmiş. O da, bu sevgi karşısında vatandaşa 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Sabah 08.00 akşam 17.00 arası muhtarlıktan evrak alma telaşı, Çarşı Mahallesi'ndeki vatandaşlar için geçerli değil. Onlar istedikleri saatte, gecenin bir yarısında muhtarlık binasına gelip işlerini halledebiliyor. Yıllar önce eşinden ayrılan Sebahattin Çetin Turan, kendisini işine o kadar adamış ki, evine gitmek yerine gecelerini muhtarlık binasının bir odasına serdiği yatakta geçiriyor. (Kaynak: Hürriyet Gazetesi)Yakacık’taki markalı konut projeleri hangileridir? Demirlipark: Son dairenin satışına devam edilen Demirli Park projesinde fiyat, Mayıs 2013 itibariyle 300 bin TL olarak belirlendi.


Demirli Yapı projesi olarak yaşama geçirilen Demirli Park, İstanbul Anadolu yakası Kartal Yakacık'ta yükseliyor. Toplamda 294 adet konuttan meydana gelen Demirli Park Evleri'nde konut sahibi olmak isteyenler yüzde 25 peşinatla banka kredisi kullanabiliyor.


Yakacık - Kartal
Demirlipark


9 bloktan oluşan Demirli Park Kartal'da, 1+1,1+1 teraslı ve 2+1,2+1 teraslı, 3+1 daire, 5+1 konut tiplerine yer verildi. 


Daire teslimlerinin hemen yapıldığı Kartal Demirli Park'ın sosyal olanakları arasında, bay-bayan kuaförü, süpermarket, oto yıkama, kreş, çocuk oyun parkları, cafe, restoran, açık-kapalı yüzme havuzları,açık-kapalı fitness center,sauna, buhar odası, spa, dinlenme odası, koşu ve yürüyüş parkuru, futbol sahası,basketbol sahası, voleybol sahası, masa tenisi bulunuyor.


28 bin 250 metrekare alan üzerinde inşa edilen Yakacık Demirli Park'ta yüzde 98 oturum var. Proje lokasyon olarak, E-5 ve E-6 Karayolları'na 3 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 20 dakika, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'na 10 dakika, Kartal Sahil Yolu’na 5 dakika mesafede konumlanıyor.


Demirlipark Evleri Yakacık projesinde son 1 adet konutun satışına devam ediliyor. Daire tipi 1+1 olan konut 300 bin TL'den alıcılarına sunuluyor.


Telefon: 444 3675

Web Adresi: www.demirlipark.comAsia Park: Anadolu yakasında Kartal Yakacık bölgesinde inşa ediliyor.  4 bin 200 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Kartal Asia ParkÇifçi Çelebi Yapı girişimi ile yükseliyor. 


Toplam 2 blok halinde yükselen ve 104 adet konuttan oluşan Kartal Asia Park’ta bloklar 19 katlı olarak tasarlandı. Asia Park Kartal projesinde 2+1 ve 3+1 daire alternatileri mevcut durumda. 


Haziran 2013 itibariyle Kartal Asia Park daire fiyatlarına göre 1 oda 1 salon daireler 235 bin TL'den, 100 metrekare 2 oda 1 salon daireler 345 bin TL'den ve 130 metrekare 3 oda 1 salon daireler 485 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 


Kartal Asia Park ödeme bilgisine göre banka kredisi kullanarak projeden daire sahibi olunabiliyor. 


Kartal Asia Park adres: Meşeli Ayazma Cad. Çelebi Blokları No : 2 C Blok Dükkan : 2  Kartal / İstanbul


Telefon: 0216 671 15 85

Web Adresi: www.cifcicelebiyapi.comNew Yakacık: Fiyatların 370 bin TL'den başladığı New Yakacık projesi İstanbul Kartal'da yükseliyor. Nev Yapı imzasıyla hayata geçirin New Yakacık'ta daire tipleri 2+1, 3+1, 3+2 dubleks ve 4+2 dubleks olarak tasarlandı. Projede satışlar devam ediyor.


Daire teslimlerinin hemen yapıldığı New Yakacık Evleri, 3 blok halinde yükseliyor. İstanbul Kartal Yakacık'ta inşa edilen proje 5 bin 550 metrekare alana sahip.


Yüzde 25 peşinatla banka kredisi ile taksitlendirme yapılan New Yakacık Konutları, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 8 dakika uzaklıkta yer alıyor.


Toplam  92 daireden meydana gelen New Yakacık Konutları Kartal'da, çocuk oyun alanları, cafe ve restoranlar, kapalı otopark, 24 saat güvenlik hizmetleri, yüzme havuzu, basketbol sahası, fitness center ve sauna gibi imkanlar bulunuyor.


Kartal New Yakacık Konutları'nda; 3+1'ler 370 bin TL, 3+2 bahçe dubleksleri 650 bin TL, 4+2 çatı dubleksleri 1 milyon TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında fiyatlarla satılıyor.


New Yakacık Evleri Kartal'da; 2+1 daireler 98 metrekare, 3+1 daireler 126 metrekare, 3+2 bahçe dubleksleri 188 metrekare, 4+2 çatı dubleksleri 222 metrekare alana sahip.


Telefon: 0 216 452 36 36

Web Adresi: www.newyakacik.com


Yakacık Life: Minimum daire fiyatının Mart 2013 itibariyle 140 bin lira olarak belirlendiği Yakacık Life Tek Yapı İnşaat 'tın yüzde 80'i yeşil alan olarak tasarlandı.


Banka kredisine uygun olan Yakacık Life Tek Yapı İnşaat tarafından İstanbul Kartal'da hayata geçiriliyor. Daire büyüklüklerinin 50 metrekare ile 117 metrekare arasında değiştiği proje 3 bin 350 metrekare parsel alanına sahip.

Yakacık Life Tak Yapı İnşaat 'ta minimum daire fiyatı 140 bin TL, maksimum ise 400 bin TL olarak belirlendi. Projede 1+1, 2+1, 3+1 daire tipleri yer alıyor.


Yakacık Life projesinde toplam 67 adet daire yer alıyor. 3 blok olarak yükselen proje Kartal Yakacık'ta bulunuyor.


Yüzde 80'inin yeşil alan olarak tasarlandığı Yakacık Life Evleri'nde açık yüzme havuzu, kapalı devre kamera sistemi, güvenlik, 2 adet spor salonu, kamelyalar, çocuk oyun alanları bulunuyor.


Telefon:0216 377 73 33

Web Adresi: tekyapiinsaat.com.tr


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı