Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yakapark projesi ön talepte!

Y. Gülhan İnşaat tarafından Kartal'da hayata geçirilen Yakapark projesi toplamda 166 konuttan meydana geliyor. Projede ön talep toplanıyor..


Yakapark projesi Kartal'da hayata geçiriliyor. Projede ikisi 12'şer ve biri 16 katlı olmak üzere 3 blok halinde yükseliyor. 


Toplamda 166 konuttan meydana gelen Yakapark projesi, Y. Gülhan İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 


Türk aile yapısına uygun olarak inşa edilen Yakapark projesi, 6 bin 300 metrekare arazi üzerinde yükseliyor. Projede 2+1, 3+1, 4+1, 3+2, 4+2 daire seçenekleri sunuluyor. Dairelerin alanları ise 81 metrekare ile 294 metrekare arasında değişiyor.


Yakapark projesinin sosyal alanları arasında;tenis, basketbol, voleybol, mini futbol vb. çok amaçlı spor sahası, kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, buhar odaları, yürüyüş ve koşu parkuru, pilates alanı, botanik bahçeleri, meyve bahçesi sera alanı, trambolin, bisiklet ve paten yolu,  kafe vitamin bar, squash salonu, play station ve mobil oyun odaları, şömine ve barbekü alanı, kış bahçesi, şelale süs havuzu, party ve kareoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları kreş, seyir terası, güvenlik, sinema odası ve kapalı otopark mevcut. 


Enerji tasarruflu çevreci proje


Ev sahibi olmak isteyenler için tüm kolaylıkları sağlamak üzere çalıştıklarını belirten Y. Gülhan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Gülhan, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: 


“Projemizi teknik ve donanım bakımından en üst düzeyde planlamamıza rağmen fiyat olarak ekonomik olmayı seçtik. Günlük yaşamı kolaylaştıracak, unsurları düşündük. Yüzde 80’e yakın kısmı açık ve yeşil alan olarak planlandı. Yüzde 50’si ikinci kattan itibaren deniz gören projemizi 2019 Ekim ayında teslim etmeyi planlıyoruz. Öte yandan; çevreci bir proje olan Yakapark’ta banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasıyla elde edilen gri su sistemi uygulanacak. Böylece su israfının da önüne geçilecek ve aynı zamanda peyzaj için kullanılacak, sudan tasarruf edilecek. Ayrıca konut alıcısının cebinden çıkacak aidat bedeli de azalacak. Yeşil alanı büyük olan projelerde su israfının yanı sıra aidatlar da yükseliyor. Bu su ihtiyacını, yeraltı suyundan ya da şebekeden kullanmak zorundasınız; ancak bunun maliyeti yüksek. Bu sebeple biz de projede gri su sistemine yer verdik. Banyo ve mutfakta kullanılan suyu arıtıp depolayarak peyzaj alanını sulamak için kullanabileceğiz. Bahçe aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanacağız. Biz hem az enerji tüketimi yapalım, hem de aidatlar düşük olsun felsefesiyle gri su yatırımına girdik” 

 


Adres: Yakacık Yeni Mahallesi, Kartal/İstanbul


Telefon: 0216 451 14 14

Web: http://www.yakapark.ist/