Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yasin Işık Gayrimenkul İnşaat

1992 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Işık İnşaat Ltd. Şti. 21 yıldır inşaat alanında faaliyet gösteriyor. Son projeleri Kartal'da...Adana’da son 10 yıldır çeşitli projeler inşa etmiş olan Yasin Işık Gayrimenkul inşaat 2004 yılında yeni bir ortaklık yapısı ile Platin inşaat adıyla Yüzevler’de ‘Yüzevler Platin’ ve ‘Toros Platinkent’ projelerini hayata geçirdi.


2006 yılında ‘Tmt Grup’ adlı ortaklığıyla Kuzey Adana’nın en prestijli bölgelerinden olan Süleyman Demirel Bulvarında yer alan göl manzaralı ‘Gölvadi Evleri’ projesini tamamladı.


Yasin Işık Gayrimenkul İnşaat 2010 yılında başladığı Birikim Villaları projesini de bitirdi.


Kurucu Yasin Işık'ı tanıyalım


Yasin Işık 1953 yılında Adana’da doğdu.


1977 yılında Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Okulunu bitirdikten sonra baba mesleği olan kerestecilik işiyle ticaret hayatına başlamış oldu.


1992 yılında Işık İnşaat adıyla Müteahhitliğe başladı. 2000 yılında bir diğer şirketi olan Yasin Işık Gayrimenkul İnşaat şirketini kurdu. 


Yasin Işık, Platin A.Ş, TMT GRUP A.Ş ve Birikim İnşaat Şirketler grubunun da ortağıdır.Son projeleri, Kartal'da yapacakları Marmara Kule.


Yasin Işık Gayrimenkul İnşaatYasin Işık İnşaat İstanbul'un Avrupa yakasında Kartal'da Marmara Kule projesi için hazırlanıyor.


Henüz hafriyat çalışmalarının başlamadığı Marmara Kule Kartal projesi arsasında çalışmaların bu yılın sonuna doğru başlaması hedefleniyor. Marmara Kule Kartal projesi 30 katlı tek kule olarak inşa edilecek.


Toplam inşaat alanı 33 bin 400 metrekare olan Kartal Marmara Kule projesi 196 adet bağımsız üniteden meydana geliyor. Marmara Kule Kartal projesinde yüzde 70 ağırlıkla 1+1 home ofis bulunuyor.


Kartal Adliyesi'ne yakın konumda yer alan Marmara Kule Kartal projesi Kartal üst geçitinin hemen önünde yükselecek. Marmara Kule Kartal projesi metro istasyonuna yaklaşık 200 metre mesafede yer alıyor.


DAHA ÖNCE TAMAMLANAN PROJELERi için tıklayın