Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yedi Mavi, 240 ay vade kampanyasına katıldı!

İstanbul Zeytinburnu'nda hayata geçirilen Yedi Mavi, Emlak Konut önderliğinde başlatılan 240 ay vadeli konut kampanyasına dahil oldu..


Kalkavan Yapı-Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığıyla Zeytinburnu sahilinde TOBB arazisi üzerinde hayata geçirilen ‘Yedi Mavi’ Cumhuriyet tarihinde görülmemiş şartlarda ev sahibi yapan kampanyaya destek veriyor. Kalkavan Yapı-Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı ortaklığıyla hayata geçen Yedi Mavi’den bundan böyle yüzde 5 peşinat, 240 ay vade ve % 0.79 faiz oranıyla konut sahibi olmak mümkün.


Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin sektörümüze verdiği destek ile hayata geçen bu kampanyada Yedi Mavi olarak yerlerini aldıklarını belirten Kalkavan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Kalkavan, kampanyanın ekonomiye ciddi ivme kazandıracağını söyledi. Kalkavan “Konut alımını kolaylaştırmak için ikinci bir seferberlik olarak başlayan uygulama ile Türkiye’de ilk kez 240 ay vade ile konut kampanyasına imza atılıyor. Dövizin yükselişi inşaat maliyetlerini artırdı, inşaat sektörünün canlılığını koruması için bu tür kampanyaların uygulanması çok önemli. Vadelerin 20 yıla kadar uzatılması ve faiz oranlarının aşağı çekilmesiyle büyük bir fedakarlık yapılıyor. Sektörün hareketliliğini koruması için belirlenen 240 ay vade hem yatırımcılar hem de konut alıcıları için çok önemli bir kampanya. Bu rakamlar bugüne kadar sektörde hiç konuşulmadı. Bu kampanya sayesinde bekleyen yatırımlar ve talepler öne çekilmiş olacak, yeni yatırımların önü açılacak” dedi.


Denize sıfır, Avrasya Tüneli’ne komşu…

Marmara Denizi’nin kıyısında, Avrasya Tüneli’ne komşu ‘Yedi Mavi’, 17 kat ve 6 blok olarak 3 milyar TL’lik yatırımla hayata geçiyor. 63 dönümlük alanda 848 bağımsız bölümden oluşan ‘Yedi Mavi’; konut, home-ofis, ticari üniteler ve apart otelden oluşan karma konseptli bir proje olarak inşa ediliyor. Büyüklükleri ise 75 ile 400 metrekare arasında değişen 5 farklı tipte daire seçeneği sunulan


‘Yedi Mavi’ ayrıca çok önemli ulaşım akslarının kesişim noktasında yer almasından dolayı da yatırımcıların dikkatini çekiyor. Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayan Avrasya Tüneli’nin açılışıyla birlikte tüm dünyanın ilgisini çeken bölge; ‘Yedi Mavi’ projesinin eşsiz lokasyon ve benzersiz özellikleri de eklenince projeyi çok daha değerli hale getiriyor. 


Ferah ve yeşil bir yaşam alanı

Yedi Mavi’de yer alan dairelerin metrekare birim fiyatları 13 bin ila 19 bin lira arasında değişiyor. 

Yüzde 45’i yeşil alana ayrılan ‘Yedi Mavi’de her 10 dönümde 1 blok bulunuyor, bu da projeye hiçbir yerde olmayan ferahlık kazandırıyor. 


Denizle iç içe harika bir yaşam fırsatı sunan projede şık restoran, kafe, yerli-yabancı markaların olduğu mağazalar ve sosyal aktivite merkezlerinin yer aldığı ‘Mavi Cadde’ de sakinlerine tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alışveriş ve yaşam alanı bir arada sunuluyor.


 ‘Yedi Mavi’nin sosyal donatıları arasında akıllı ev sistemleri, rezidans sistemleri, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spa ve fitness salonu bulunuyor. Ayrıca projede yer alan 2 bin 600 araçlık otopark alanı elektrikli araçların da kullanımına uygun olarak tasarlandı. 


Web: http://yedimavi.com.tr/