Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin kurası çekiliyor!

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri için yapılan 1. Etap'ta 88 adet, 5. Etap'ta 867 adet olmak üzere toplam 955 konutun kurası, bugün düzenlenecek törenle çekiliyor..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin "Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi"nde konutların teslimi sürüyor. Kapsadığı alan ve üretilecek konut sayısı nedeniyle dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine sahip Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hak sahipleri için yapılan 1. Etap'ta 88 adet, 5. Etap'ta 867 adet olmak üzere toplam 955 konutun kurası, bugün düzenlenecek törenle çekiliyor.


11 ETAP OLARAK İNŞA EDİLİYOR

Atatürk Spor Salonu'nda saat 14.30'da noter huzurunda gerçekleştirilecek kura sonrası, konutlar sahiplerine teslim edilecek. Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından hak sahipleri ile hak sahibi olmayanlar için bugüne kadar toplam 3 bin 999 konutun inşasının tamamlanarak teslim edildiğini belirten yetkililer, şu bilgileri verdi: 


"Yapım süreci aşama aşama devam eden Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, 14 mahallede 11 farklı etap olarak inşa ediliyor. Proje kapsamında zeminde yaklaşık 13 bin 500 gecekondu bulunuyor. Bunlardan 9 bin 400 adet gecekondu sahibiyle uzlaşma sağladık, bu gecekondulardan da 6 bin 100'ünü yıktık. Bugüne kadar belgeli 2 bin 585, belgesiz tesis sözleşmesi imzalayan vatandaşlar için de 1374 ucuz konut inşa ederek teslim ettik. Bugün çekilecek 955 konutun kurasıyla birlikte, bugüne kadar 4 bin 954 konutun yapımı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmiş olacak."


Sabah