Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yeni Ordu Stadı'nda çalışmalar devam ediyor!

Yapımı devam Yeni Ordu Stadı'nda incelemelerde bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, şu ana kadar 150 milyon lira harcandığını açıkladı...


Ordu Valisi Seddar Yavuz, yapımı devam Yeni Ordu Stadı'nda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Yavuz, mimarisi ve mühendisliği harika bir ortamda bulunduklarını belirtti.


Yeni Ordu Stadı


Yeni stadın çok kısa zaman içerisinde bitim aşamasına geldiğini ifade eden Yavuz, "Stadın çimleri serildi. Ordu'da sporun yeniden canlanması adına çok güzel günler bizi bekliyor. Yaklaşık 1,5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde stadın bu aşamaya gelmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, hükümetimize, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve ilimizde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Yavuz, "Şu ana kadar 150 milyon lira harcandı. İnşallah diğer ikmal inşaatı ile birlikte eksikler tamamlanacak. Stat, sporun ve sporcuların hizmetine sunulacak." dedi. 


Yeni Ordu Stadı'nda sadece futbol oynanmayacağını aktaran Vali Yavuz, "Stadın belli yerlerinde salon sporları içinde alanlar yapıldı. Dolayısıyla burada sadece futbol değil, salon sporları da yapılacak. Burası kompleks bir stat. Amatör sporlara da çok katkısı olacak." dedi.