Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yenimahalle Kaletepe'ye kültür merkezi geliyor!

Yenimahalle Belediyesi Şentepe Bölgesi’nde yaptığı yatırımlara devam ediyor. Yenimahalle Kaletepe'ye kültür merkezi geliyor. Bölgede yeni yatırımların inşaatları hızla yükseliyor..


Yenimahalle Belediyesi Şentepe Bölgesi’nde yaptığı yatırımlara devam ediyor. Bölgede yeni yatırımların inşaatları hızla yükselirken Şentepe Sondurak esnaf ve gençleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek yeni yatırımlar hakkında bilgi aldı. Şentepe’nin hiç olmadığı kadar hizmet aldığını ifade eden mahalle sakinleri “Yatırımlar sayesinde bölgeye canlılık geldi. İşlerimiz de arttı. Şentepe’miz sayenizde daha yaşanabilir bir yer oldu” sözleriyle Yaşar’a teşekkür plaketi verdi.  


Mahalle sakinlerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yaşar, YENİMEK kurs Merkezi’nden İkinci Bahar Yaşlı Dayanışma Merkezi’ne, pazaryerlerinden, sağlık ocağına, spor komplekslerinden olimpik yüzme havuzlarına, parklarına, asfalt, bordür, kaldırımlarına kadar Şentepelilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmaların büyük bir kısmının bittiğini dile getirdi. 


Barıştepe’ye yüzme havuzu geliyor 


5 bin 325 metrekarelik inşaat alanına sahip Barıştepe Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirten Yaşar“ Tesisimizde, yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra aktif -pasif spor salonu, bay-bayan hamam, kafeterya ve kafeterya için teras, YENİMEK kurs merkezi ve düğün salonu ve mescit yer alacak. 7’den 70’e herkesin aradığını bulacağı tesis, tamamlandığında bölgenin sosyal hayatına renk katacak” diye konuştu. 


Kaletepe’ye kültür merkezi 


Öte yandan Kaletepe’de yapımına başlanacak olan kültür merkezi hakkında da konuklarına açıklamalar yapan Yaşar içerisinde; spor salonu, sergi alanı, çok amaçlı salon ve YENİMEK kurs merkezi ile kütüphanenin yer alacağı merkezin ihalesinin yapıldığını, ilk kazmanın önümüzdeki günlerde vurulacağını belirtti. 


Yenimahalle Belediyesi