Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yeşilyurt - Bakırköy - İstanbul

Bakırköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Florya semti sınırları içindedir. İstanbul silueti tartışmaları devam ederken, bina yüksekliği hakkında gerçekleşen değişiklik ile Yeşilyurt mahallesinde bina yüksekliği de 60 metre olarak belirlendi.


Yeşilyurt - Bakırköy - İstanbul


Yeşilyurt nerede?


Yeşilyurt; İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Bakırköy ilçesi sınırlarındadır. Atatürk Havalimanı ile komşudur. Hava Harp Okulu Yeşilyurt sınırları içerisindedir. Yeşilyurt Spor Kulübü bu mahallededir. 2000 yılında nüfusu 5,334 kişidir.


Yeşilyurt’ta kiralık ve satılık daire fiyatları kaç TL?


2013 yılı itibari ile Yeşilyurt mahallesinde yer alan daire kiraları 1.600 ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Satılık dairelerde bu fiyat 400 bin TL ile 1.000.000 TL arasındadır. 


Yeşilyurt’ta bina yükseklikleri kaç metre?


Astay Gayrimenkul tarafından Zeytinburnu’nda hayata geçirilen 16 -9 Evleri, İstanbul’un siluetini bozduğu için uzun bir süre gündemde yer bulmuştu. Buna istinaden bazı semtlerde ve mahallelerde bina yükseklikleri değiştirildi.

Buna göre Yeşilyurt’ta bina yükseklikleri maksimum 60 metre olarak açıklandı.


Yeşilyurt Spor Kulübü nerede?


33.000 m2’lik bir alana 1956 yılında kuruldu. Yeşilyurt Spor Kulübü’nde 3’ü kapalı olmak üzere toplam 11 adet tenis kortu, basketbol, beach voley sahaları, yarı olimpik kapalı-açık yüzme havuzu ile Bayanlar voleybol ve Erkekler Basketbol maçlarının oynandığı 800 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, sporcu eğitim merkezi, sporcu kondisyon merkezi, sporcu lojmanları, sporcu lokalleri, fitness merkezi yer aldı. 


Bölgede yer alan kulüp spor etkinlikleri dışında bölge halkına;  konferans salonu, pastahane-restaurant, sauna, gymnastik, briç, orta bahçe, kütüphane ve otoparkı ile hizmet vermeye devam etmektedir.


Yeşilyurt Spor Kulübü yönetim kurulunda şu isimler vardır:

Başkan-Levent GÖKÇE

2.Başkan-Ali ALBAYRAK

Asbaşkan (Spor)-Salih GÜNAL

Asbaşkan (İşletme)-Ali HACIBEKTAŞOĞLU

Genel Sekreter-Halim KIZILIRMAK

Genel Sayman-Mehmet Ali CAMCIOĞLU

Asıl Üyeler-Abdullah ÇOKSÜER, Muhsin AYDIN, Banu DÖĞME, Neslihan İMRAHOR, Erkan YAZICIOĞLU, Mutlu ERTAŞ, Filiz BARUT, Nora ÖKKE, Muhsin BAYRAMOĞLU

Yedek Üyeler-Veli KÖKLER, Özgür ALİGİL, Ayhan KARAL, Gözde ÇİFTÇİ BARUT, Halim ALTINEL, Metin UZUNÖMEROĞLU, Alper Uğur MAR


Yeşilyurt Spor Kulübü kurucuları: Sebahattin Algur, Ferruh Batıyok, Fuat Bezmen, Şadi Bilek, Ali Ercan, Hakkı Ercan, Hasan Tahsin Erez, Arthur Joyce, Muammer Karaca, Ali Kepeli, Orhan Kıran, Cavit Öztezdoğan, Mecdettin Şerbetçi, İhsan Uraslar, Suat Hayri Ürgüplü, Osman Yavuz, Necati Yücel.


İletişim bilgileri

Adres: Sahil Yolu Caddesi Yeşilyurt - İstanbul

Santral Tel: 0 212 573 73 74 Fax: 0 212 663 28 43

Spor Sekreterliği Tel: 0 212 663 15 40

Faks: 0 212 663 22 04


Yeşilyurt Mahalle muhtarlığının iletişim bilgileri nedir?


ADRES: Yeşilyurt Mah. İstasyon Cad.No:1/E BAKIRKÖY

TEL: (212) 573 35 35


Yeşilyurt Mahallesi’ne ulaşım nasıl sağlanmaktadır?


Bakırköy Meydanından kalkan minibüs hatları ile Yeşilyurt Mahallesine gidilebilir. Bunun dışında banliyö tren hattı ulaşım aracı olarak kullanılabilir. Yeşilyurt’a giden İETT hatları da şöyle: 72 T Yeşilköy-Taksim, 81 Yeşilköy-Eminönü, 72 YT Yeşilköy-Taksim.
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı