Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yıldırım - Bayrampaşa - İstanbul

Bayrampaşa’da kentsel dönüşüm projesinin başladığı ilk mahalledir. Bölgede Birlik Grup Yıldırım Residence projesini hayata geçirdi.


Yıldırım - Bayrampaşa - İstanbul


Yıldırım Mahallesi nerede?


Yıldırım Mahallesi, İstanbul Avrupa Yakasındadır. Bayrampaşa ilçesine bağlı bir mahalledir.  Kuzeyinde Cevatpaşa, güneyinde Kocatepe, batısında otogar bağlantı yolunun ayırdığı Esenler Turgut Reis mahallesi, doğudan Gaziosmanpaşa ile komşudur.


Genellikle Yugoslav, Arnavut ve Bulgaristan göçmenlerin yaşadığı Yıldırım Mahallesi, 1950'den itibaren göç almaya başladı. Bu yüzden mahalle göçmen mahallesi olarak da bilinmektedir. 1995'ten itibaren giyim, yiyecek, içecek, teknoloji dükkânları, alışveriş çarşıları açılmıştır.  Bölgede 2005 yılı itibari ile yeni binalar yapılmaya başlamıştır. 

Bölgede yer alan okullar: Şehit Kamil Balkan ilköğretim Okulu, Tuna ilköğretim Okulu, Bayrampaşa ilköğretim Okulu, Sabit Büyükbayrak Lisesi.


Yıldırım Mahallesi’nde yer alan sağlık kurumları hangileridir?


Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde bulunan sağlık kurumları şunlardır: Yıldırım Mahallesi Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi ve Yıldırım Mahallesi Sağlık Ocağı.


Yıldırım Mahallesi’ne ulaşım nasıl sağlanmaktadır?


Edirnekapı'dan 500Evler dolmuşuyla, Bayrampaşa'dan Cevatpaşa dolmuşuyla, Taksim'den 32T İETT hattıyla, Eminönü'nden 32 otobüsüyle ulaşım sağlanabilmektedir. Edirnekapı'dan 500 Evler dolmuşu sabah 04.00’e kadar yolcu taşımaktadır.


Yıldırım - Bayrampaşa - İstanbul


Yıldırım Mahallesi’nde yaşamış olan ünlüler kimlerdir?


Yıldırım Mahallesi’nde yaşamış olan iki NBA oyuncusu vardır. Bunlar; Hidayet Türkoğlu ve Semih Erdem’dir.Yıldırım - Bayrampaşa - İstanbul


Yıldırım Mahallesi kentsel dönüşüm projesi nasıl yapılıyor?


Bayrampaşa kentsel dönüşüm projesi ilk olarak Yıldırım Mahallesi’nde başladı. 2012 yılında ilk çalışmaların başladığı mahallede, Birlik Grup Kentsel Dönüşüm Yapı İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi 48 adet dairenin yer aldığı Yıldırım Residence projesini hayata geçirdi. 3+1 daire tiplerinden meydana geldi. 13 katlı tek blok şeklinde inşa edildi. 


Yıldırım Residence projesinde yer alan konutlar 2013 Mart ayı güncellemelerine göre; 450 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Maksimum fiyat ise 650 bin TL olarak belirlendi. Teslimlerin 2013 Ekim ayında yapılması planlandı. 


Projenin ortak kullanım alanlarında da otopark alanları, asansör, sauna ve fitness salonu yer aldı. 


İletişim bilgileri: 0212 616 84 36


Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, kentsel dönüşüm projesi hakkında şu açıklamada bulundu:

Profesyonel anlamda kentsel dönüşüm projesini ilk defa biz gerçekleştiriyoruz. Sırada eski cezaevi alanımız var. Eski cezaevinden boşalan alana depreme dayanıklı hastane, okul ve toplu konutlar yapacağız. Vatandaşlarımızı ‘ada bazında’ bu toplu konutlara yerleştireceğiz. Kentsel dönüşümü Bayrampaşa’dan başlatarak, İstanbul’da yepyeni bir Bayrampaşa inşa edeceğiz.


Yıldırım Mahallesi’nde satılık ve kiralık daire fiyatları kaç TL’dir?


2013 yılı itibari ile Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde yer alan satılık daireler 200 bin TL’den başlamakta olup, 400 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Kiralık daireler ise 700 TL’den başlamaktadır.


Yıldırım Mahalle muhtarlığının iletişim bilgileri nedir?


Adres: Yıldırım Mah. Şehit Kamil Balkan Cad. Buğday Sok. No:60 BAYRAMPAŞA

Telefon: 0 212 618 35 35