Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yıldızlı – Akçaabat – Trabzon

Yıldızlı, 1992 yılında kurulmuş; Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı beldedir. TOKİ’nin toplu konut projelerinden biri de Yıldızlı’da gerçekleştirilmiştir.Yıldızlı – Akçaabat – Trabzon

Yıldızlı Beldesi, Akçaabat, TrabzonYıldızlı nerededir?


Yıldızlı; Akçaabat, Akyazı (Trabzon Merkez İlçe'ye bağlı) ve Derecik arasında yer almaktadır. Akçaabat-Trabzon karayolu da bu beldeden geçmektedir. Beldenin Karadeniz'e de kıyısı bulunmaktadır. Bağlı bulunduğu Akçaabat kent merkezine uzaklığı 6 kilometre olan Yıldızlı'nın, iki mahallesi bulunmaktadır. Bunlar: Merkez Mahalle ve Orta Mahalle'dir. Bir heyelan set gölü olan Sera Gölü de Yıldızlı'da bulunmaktadır. Yıldızlı’nın eski adı nedir?


Ayrıca bu göl ismini Yıldızlı'nın eski adı olan "Sera(sor)"dan (Not: Yıldızlı'nın eski adı Serasor olmakla birlikte, bu isim halk arasında "Sera" olarak bilinip; genelde "Sera" olarak kullanılmıştır) almaktadır. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin toplu konut projelerinden biri de Yıldızlı'da gerçekleştirilmiştir. Bu projeyle birlikte yapılan "Yıldızkent" adlı yerleşkede, özellikle ulaşım konusunda çeşitli sorunlar yaşanmıştır. Beldenin belediye başkanlığını, Yahya Tarakçı yapmaktadır. (Kaynak: Wikipedi) Yıldızlı Beldesi’nin coğrafi özellikleri nelerdir?


Beldenin toplam büyüklüğü 600 hektardır. Yıldızlı’nın Şehir merkezine uzaklığı 8 km, bağlı bulunduğu İlçe merkezine uzaklığı ise 6 km’dir.


Sınır komşusu olunan diğer beldelerin isim ve mesafeleri şöyledir; Söğütlü Beldesi 2 km, Derecik Beldesi 5 km ve Akyazı Beldesi 5 km…


Belde içersinde Sera Gölü bulunmaktadır. Belde merkezine uzaklığı 2 km’dir. Turistik Sera Gölü’nün uzunluğu 800 metre olup Yıldızlı Deresi’ne 150 metre mesafede ve toplam alanı 3 km2’dir.Yıldızlı – Akçaabat – Trabzon


Yıldızlı’nın iklim ve tarım özellikleri nelerdir? 


Yıldızlı Beldesi, iklim özelliği olarak yazları sıcak ve az yağışlı; kışları ılık, baharları yağışlıdır. Yıldızlı’da yetiştirilen ürünler; Fındık, tütün, sebze, mısır, sebzecilik, fidecilik (sebze fidesi) ve kividir. Yıldızlı TOKİ Evleri ne zaman ve kaç TL’den satışa sunuldu?


TOKİ Trabzon Yıldızlı Evleri'nde 134,74 metrekare büyüklüğündeki 1 adet konut 79 bin 743 TL'den 27 Aralık 2012’de satışa sunuldu. Ödemeler yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinatla yapılabiliyor. 96 aydan 144 aya kadar vade imkanı sunuluyor. TOKİ Trabzon Yıldızlı'da aylık başlangıç taksitleri 415,33 TL ile 747,59 TL arasında değişiyor.


Türkiye Halk Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek olan konut satış işlemlerinde imzalama aşamasında KDV Kanunu gereğince yüzde 1'lik KDV tutarı konut alıcıları tarafından ödeniyor.TOKİ Yıldızlı evlerinin özellikleri nelerdir? 


Boğaziçi Yönetim A.Ş. tarafından yönetilen Yıldızlı TOKİ konutlarının özellikleri şöyledir;


Yıldızlı – Akçaabat – Trabzon
TOKİ evlerinin Yıldızlı’ya mesafesi ne kadardır?


TOKİ Yıldızlı Evleri ile Yıldızlı Beldesi arası yaklaşık 3.5 km’dir. Trabzon Moloz mevkiinden sitemize yaklaşık her 15 dakikada bir dolmuşlar hizmet vermektedir. Yıldızlı Belediyesi iletişim bilgileri nelerdir?


Yıldızlı Belediyesi

Tel: (O462) 248 80 51 

Fax: (0462) 248 10 01

E-Mail: bilgi@yildizli.bel.tr

Web: www.yildizli.bel.trÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016