Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Hakan Yılmaz

1970 doğumlu olan Hakan Yılmaz, Lefke Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Daha sonra ise babası tarafından 1978 yılında kurulan Yılmaz İnşaat’a Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Firma, Süreyyapaşa’da Fuaye projelerini hayata geçirdi.


Yılmaz İnşaat


Hakan Yılmaz kimdir?


Hakan Yılmaz; 1970 yılında doğdu.  İstanbul Yapı Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Lefke Üniversitesi Mimarlık bölümünde okudu. Yılmaz İnşaat, 1978 yılında Hakan Yılmaz’ın babası tarafından kuruldu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz oldu.


Hakan Yılmaz, inşaat sektörüne girişlerini şu şekilde anlattı:

Ailem, Türkiye’nin farklı bölgelerinde taahhüt işleri yaptı. 1995'te ETK Kablo'yu satın aldı. 30 yılı aşkın süredir inşaat sektörü içindeyiz. Otoyol projelerinden havalimanı yapımına kadar birçok iş hayata geçirdik. İzmir ve Ankara'da toplu konut projeleri yaptık. Hala yapımı devam eden Fuaye Süreyyapaşa projemiz var. Kiptaş'la hasılat paylaşımı modeliyle yürütülen 620 konutluk projemizi 2013'te bitirmeyi hedefliyoruz. Projenin toplam bedeli 300 milyon TL.


Yılmaz İnşaat hangi projeleri hayata geçirdi?


Yılmaz İnşaat tarafından hayata geçirilen bazı projeler şöyle: 42 Maslak, İstinye Hillpark Suites, Evidea Yaşam Konutları, Çubuklu Vadi Evleri, Şişli Tat Center, Tat 2000, Club Belizia Tatil Köyü, Novotel ve İbiş Otel, İbiş Otel Bursa, Doğalgaz Çevrim Santrali, Baymina Enerji Santrali, Neşe Plastik, Serenay Ambalaj.Yılmaz İnşaat


Hakan Yılmaz, Fuaye Süreyyapaşa projesi hakkında neler söyledi?


Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, Fuaye Süreyyapaşa projesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:


Az katlı ve geniş yeşil alanlara sahip bu projeyi tasarlarken insan öncelikli bir yaşam alanı kurmayı hedefledik. Son dönemlerde inşa edilen yüksek katlı binaların yerine az katlı Fuaye Süreyyapaşa projemiz ön plana çıkıyor.


Fuaye Süreyyapaşa projesinin özellikleri nedir?


KİPTAŞ ve Yılmaz İnşaat ortak girişimi ile inşa edildi. 32 bloktan meydana geldi. Toplam 626 konut yapıldı. Projede yer alan daireler 73 ile 212 metrekare arasında değişen büyüklükte tasarlandı. 


2013 Eylül ayında teslim edilmesi planlanan projenin ortak kullanım alanlarında otopark, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, bilardo, hobi odası, çocuk havuzu ve bisiklet parkurları yer aldı.


Projede bulunan daireler 2013 Mart ayı itibari ile 1999 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim bilgileri: 444 22 83 www.fuaye.com.tr


Hakan Yılmaz ve Yılmaz İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Adres: Aydıntepe Mahallesi Evren Sokak No: 4/2 34447 Tuzla - İSTANBUL

Telefon: +90 216 4930712 Fax: +90 216 4930739

E-Mail: info@yilmazinsaat.net