Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yorum İstanbul

Yorum İstanbul, Yorum İnşaat ve Turkmall tarafından Bayrampaşa’da hayata geçirilen konut projesidir. Projede yer alan daireler 384 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Yorum İstanbul Evleri'nin özellikleri nedir? 

Yorum İnşaat'ın ilk toplu konut projesi olan Yorum İstanbul, Bayrampaşa’da hayata geçirildi. 96 bin metrekare toplam inşaat alanında 21 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan Yorum İstanbul, 52 bin metrekare satılabilir konut alanını oluşturdu. 558 daire, 1+1 , 2+1 , 3+1 ve 4+1 gibi farklı büyüklüklerde tasarlandı.Tasarımı, başarılı mimarlar arasında gösterilen Bünyamin Derman tarafından hazırlanan proje, yaşayan bina mimarisi özelliği taşıyan 5 ayrı bloktan oluşuyor.


Yorum İstanbul Evleri nerede?

Yorum İstanbul Evleri; Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’ne, İKEA’ya, Esenler Otogarı’na ve Praktiker’e 5 dakikalık yürüyüş mesafesine konumlandırıldı. Ayrıca 2 dakikada metro istasyonuna ulaşma imkanı tanıyan Yorum İstanbul Evleri’nin  merkezi lokasyonlara uzaklıkları şöyle:


Atatürk Havalimanı: 9 km.

Yenikapı İskelesi: 7 km.

FSM Köprüsü: 11 km.  

Boğaziçi Köprüsü: 10 km.  

Maslak: 11 km.  

İkitelli Olimpiyat Stadı: 11 km.  

Türk Telekom Arena: 10 km.  

Taksim: 8 km.  

Eminönü: 7 km.


Yorum İstanbul projesinin sosyal donatılarında neler bulunuyor?

İnşaatına 2010 yılında başlanıp 2012 yılında tamamlanan Yorum İstanbul Evleri’nde koşu ve yürüyüş parkuru, sauna, açık ve kapalı yüzme havuzu, bisiklet parkuru, buhar odası, spor salonu, cafe-restoran, kuaför, kuru temizleme ve anaokulu bulunuyor. 


Yorum İstanbul’da, 16 bin metrekarelik peyzaj alanı ile projenin yaşam kalitesinin yükseltilmesi hedeflendi. 


Yorum İstanbul projesinde yer alan dairelerin özellikleri nedir?

6, 9, 15 ve 8 katlı 5 blok şeklinde tasarlanan projede, bahçe katı, ara katlar ve dubleks daireler mevcut. Daireler ise 1+1 daireler 65 metrekare, 2+1 daireler 86-119 metrekare, 3+1 daireler 128 metrekare ve 3+1 dubleks daireler 143 metrekare şeklinde tasarlandı.


Yorum İstanbul Evleri’nde güvenlik sistemleri ve özellikleri nedir?

Yorum İstanbul Evleri’nde 600 adet aracın sığabileceği otopark yer alırken, 63 adet de misafir otoparkı yapıldı. Proje bünyesinde yeşil alan 16 bin 500 metrekare olarak tasarlandı. Ayrıca güvenlik alanında da özenle tasarlanan proje, fore kazık üzerine radye temel sistemi ile inşa edildi. Bunların dışında; kapalı devre kamera sistemi, her dairede intercom sistemi, 24 saat profesyonel güvenlik ekibi, kapalı alanlarda duman ve gaz sensörleri ve otomatik yangın söndürme sistemleri projeye dahil edildi.


Yorum İstanbul Evleri’nin vermiş olduğu hizmetler nedir?

 Yorum İstanbul

Yorum İstanbul Evleri, konut alıcılarına birtakım ayrıcalıklar tanıdı. Bunlardan bazıları sosyal alanların genişliği, bazısı ise ihtiyaç duyulan her şeyin Yorum İstanbul’dan konut sahiplerinin elinin altında olması. Yorum İstanbul Evleri, konut sahiplerine sunduğu hizmetler arasında ayrıca; kişisel asistanlık hizmetleri, seyahat danışmanlığı, eğlence danışmanlığı, stil ve alışveriş danışmanlığı, peyzaj danışmanlığı. 


Yorum İstanbul projesinden konut sahibi olanlara şu hizmetler de sunuluyor:


-Restoran rezervasyonu

-Sinema bilgilendirme ve rezervasyon hizmeti

-Kültür sanat etkinlikleri için rezervasyon

-Bilet ve otel rezervasyonu

-Seyahat ve etkinlik bilet teminatı

-Çiçek gönderim organizasyonu

-Hediye gönderim organizasyonu

-Her türlü teslimat organizasyonu

-Hatırlatma hizmeti

-Evde yemek ve temizlik hizmeti

-Kuru temizleme hizmeti

-Fatura ödeme hizmeti

-Yeni doğan bebek hizmeti

-VİP transfer hizmeti

-Oto kiralama hizmeti

-Konut yardım hizmeti

-Check-Up hizmeti

 

Yorum İnşaat nasıl kuruldu?

2005 yılında Yorum İnşaat A.Ş. olarak inşaat sektöründe hizmet vermeye başlayan Yorum İnşaat birçok taahhüt işi yaptı. Altyapı, AVM, ofis, konut, perakende, enerji ve uçak sanayi sektöründe de hizmet veren Yorum İnşaat, Forum İstanbul, Forum Trabzon ve Forum Mersin alışveriş merkezlerine de imza attı. Yorum İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Osman Ağca yapmaktadır.


Turkmall nasıl kuruldu?

Turkmall, 1992 yılında kurularak 2005 yılına kadar birçok büyük projenin altına imzasını attı. Ankara Bilkent Center, M1 Gaziantep, M1 Kartal, M1 Adana, M1 Konya, Tepe Nautilus, M1 Maltepe ve MKM olmak üzere birçok projeyi hayata geçen Turmall, Multi Corporation ile Multi Turkmall adı altında 2004 yılında ortak bir girişimi gerçekleştirdi.  Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Çamlık, Forum Trabzon, Forum Aydın, Forum Ankara ve Forum İstanbul alışveriş merkezlerini de Turmall hayata geçirdi.


Yorum İstanbul Evleri’ni satış fiyatları nedir?

Yorum İstanbul projesinin resmi web sitesinde yer alan güncel fiyatlar şöyle:


1+1 bahçe katları brüt 65 metrekare 384 bin TL-399 bin TL

1+1 normal katlar brüt 65 metrekare 349 bin TL-396 bin TL

2+1 bahçe katları brüt 86 metrekare-119 metrekare 489 bin TL-589 bin TL

2+1 normal katlar brüt 108 metrekare-119 metrekare 497 bin TL-538 bin TL

3+1 bahçe katları, 3+1 normal katlar ve 3+1 dubleks dairelerin satışları ise tamamlandı. Ayrıca, 24 ay vadeye vade farkı alınmazken, 36 ay vade için 0,35 , 48 ay vade için 0,45, 60 ay vade için 0,55, 72 ay vade için 0,60, 84 ay vade için 0,64, 96 ay vade için 0,67, 108 ay vade için 0,69 ve 120 ay vade için ise 0,71 oranlarında vade farkı uygulanıyor.


Yorum İnşaat’ın diğer projeleri:

1. Forum Mersin

2. Forum Trabzon

3. Forum İstanbul

4. Marmara Forum

5. Garden Office

6. Bulvar Samsun

7. Novada Ataşehir

8. Novada Outlet Söke

9. Forum Oyia

10. Forum Andalus

11. Mazi Plus

12. Mazi Land

13. Uniq İstanbul

14. Forum Almaty

15. Blumar AtaköyÖnerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı