Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yozgat Yenifakılı sözleşme imzalama dönemi başladı!

Yozgat Yenifakılı 4. Etap Projesi kapsamında 207 adet hak sahibinin sözleşme imzalama dönemi bugün başladı..


Yozgat Yenifakılı 4. Etap Projesi kapsamında 207 adet hak sahibi ile 22 Ekim – 02 Kasım 2018 tarihleri arasında Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri gerçekleştirilecektir.


İdaremiz ile Yenifakılı Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde yürütülen Yozgat Yenifakılı 4. Etap Toplu Konut Projesi kapsamında (2+1) nitelikli olmak üzere toplam 224 konut satışa sunuldu. Proje kapsamında inşa edilen 224 adet konut için 207 adet başvuru alınmış ve 207 adet konut alıcısı için “Konut Belirleme Kurası” çekildi.


Söz konusu Projede, Temerküz Şube T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Yenifakılı Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı bu Şube tarafından imzalatılacak. 


Konut alıcılarından konut satış bedellerinden; NT-1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 VE 7 bin TL peşinat tahsil edilecek. Ancak başvuru süresi içinde tahsil edilen başvuru bedelleri peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecek. 


Borç bakiyesi aylık taksitler halinde yüzde 12 peşinat 180 ay vade, yüzde 15 peşinat 216 ay vade yüzde 20 peşinat 240 ay vade ve 7 bin TL peşinat 180 ay vade ile alınacak.. 


Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacak. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacak. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacak.Sözleşme imzalama programı için tıklayın.