Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yücel Barakazi kimdir? AK Parti Bingöl Adayı 2014

AK Parti 2014 Bingöl adayı. Yücel Barakazi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03 Aralık 2013 tarihinde mevcut Bingöl Belediye Başkanı AK Partili Serdar Atalay’ın yerine aday gösterildi.Yücel Barakazi kimdir? AK Parti Bingöl Adayı 2014

AK Parti Bingöl Belediye Başkan Adayı Yücel Barakazi...Yücel Barakazi eğitimini nerede tamamladı?


01.01.1966 Bingöl doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Bingöl Cumhuriyet İlkokulu (1977) ve Bingöl İmam Hatip Lisesi’nde (1984) tamamladı. Yükseköğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde (1988-Lisans) tamamladı. 


Eğitim hayatını sırasıyla şöyle sürdürdü; Köln Üniversitesi Felsefi Bilimler Fakültesi Şarkiyat Bölümü (2000 Lisans), Köln Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler (2000-Lisans), Köln Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Avrupa Birliğinin Bölgesel Güçlerle İlişkisi; Türkiye, İran ve Mısır Örnekleri (2002 Yüksek Lisans), Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Tez Aşaması.Yücel Barakaz, kamu görevi kariyerine nerede başladı?


Çok iyi derecede Almanca, Arapça, İngilizce ve Farsça konuşabilen Barakazi, 1988-1989 Ankara`da İller Bankası Personel Daire Başkanlığı`nda başlattığı kamu hayatını yurt içi ve yurt dışında birçok kurum ve bakanlıkta tercümanlık, danışmanlık ve yöneticilik görevleriyle sürdürdü. Temmuz 2010`dan beri Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünde görev yapmakta olan ve yurt dışında birçok önemli seminere katılan Barakazi, evli ve iki çocuk babasıdır.