Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yücel Çelikbilek - Beykoz Belediye Başkanı

Beykoz Belediye Başkanı’dır. Yücel Çelikbilek, ilki 1994-1999 yılları arasında Refah Partisi adayı olarak, ikincisi de 2009’de AK Parti adayı olarak seçilmek üzere Beykoz Belediye Başkanlığı görevine geldi. Çelikbilek, ilk belediye başkanlığı döneminin sonu olan 1999 yılında 10 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı.Yücel Çelikbilek - Beykoz Belediye Başkanı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇelikbilekYücel Çelikbilek nereli?


1951 yılında Kars’ta doğdu. 1956 yılından beri Beykoz’da oturuyor. Gümüşsuyu Fatin Hoca İlkokulu’nu, Beykoz Ortaokulu’nu, Kadıköy Ticaret Lisesi’ni, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ile Mahalli İdareler Enstitüsü’nü bitirdi.Yücel Çelikbilek hangi sosyal kuruluşlarda görev yaptı?


İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde mahalli idarelerle ilgili yüksek lisans çalışması yaptı. 1985 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliğini yaptığı Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nin, 2002–2004 yılları arasında başkanlığını üstlendi. Kurucu üyesi olduğu İlim Yayma Vakfı’nın da başkanlığını sürdürmektedir. Yücel Çelikbilek ilk ne zaman Beykoz Belediye Başkanı oldu?


1989–1994 yılları arasında Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı yaptı. 1994 yılında Beykoz Belediye Başkanlığı görevine seçildi. Görevde bulunduğu süre içerisinde Beykoz’un her köşesinde önemli hizmetlerin yapılmasının yanı sıra, borçsuz bir belediye devretti. Yücel Çelikbilek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hangi görevlerde bulundu?


1999 yılından itibaren 10 yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde Başkan Danışmanı ve Yerel Yönetimler Koordinatörü olarak görev yaptı. 15 seneyi aşkın yerel yönetim tecrübesiyle birçok başarılı projeye imza attı.Yücel Çelikbilek, AK Parti’de hangi görevleri üstlendi?


AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kurucuları arasında yer aldı. Mali ve İdari İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.Yücel Çelikbilek ikinci kez ne zaman belediye başkanı seçildi?


Yücel Çelikbilek,29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanlığı’na seçildi.Yücel Çelikbilek başkanlığındaki Beykoz Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler neler?


Çiğdem Mahallesi Camii Projesi, Yenimahalle Hizmet Binası Projesi, Şahinkaya Eğitim Kampüsü, Tokatköy Meydan Projesi, Riva Kanal Projesi, Ortaçeşme Meydan Projesi, Orhan Veli Kanık Parkı Peysaj Projesi, Nikah Sarayı Projesi, Küçüksu Mesire Alanı, Kılıçlı Film Platosu, Karlıtepe Mesire Alanı Projesi, Elmalı Şehir Ormanı Projesi, Beykoz Marina Projesi, Beykoz Arena, AQUA Park Projesi ve Baruthane Parkı Projesi…Yücel Çelikbilek ve Beykoz Belediyesi iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Gümüşsuyu Mahallesi  Kelle İbrahim Caddesi  No: 43  Posta Kodu: 34820 Beykoz - İstanbul / Türkiye 

Telefon: 444 666 1 

E-Posta: beykoz-bld@beykoz.bel.tr

Web: www.beykoz.bel.tr