Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yücel Yılmaz kimdir?

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz kimdir? Yücel Yılmaz ne zamandan beri başkanlık görevinde?


1975 yılında Almanya’da doğan Yücel Yılmaz Susurluk Yıldız Köyü’ndendir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Balıkesir’de tamamlayan Yılmaz; Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirmiştir. Üniversite yıllarında Üniversite Öğrenci Başkanlığı yapmış, Balıkesir’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yapmıştır.


Balıkesir’de kurduğu YDS markasını, Türkiye’de Yabancı dil Eğitimi konusunda öne çıkan şirketlerden biri haline getirmiştir. 8 farklı şehirde hizmet veren YDS Academy Dil Okulları, tüm Türkiye’ye İngilizce soru üreterek satışını yapan ve sınavlara soru hazırlayan, İstanbul merkezli YDS Yayıncılık şirketi vardır. YDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Türkiye’ye dil öğretimi konusunda yeni bir soluk kazandırmıştır.


İngiltere’de de şirketi bulunan Yücel Yılmaz; çalışma hayatındaki başarısını çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sürdürmektedir. TOBB Delegesi olarak, Balıkesir’i Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde temsil etmektedir. En son üstlendiği Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini Karesi İlçe Belediye Başkan Adaylığı dolayısıyla bırakmıştır. Yücel Yılmaz evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır.