Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yüksel Büyükkarcı kimdir?

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı kimdir? Yüksel Büyükkarcı, ne zamandan beri belediye başkanı olarak hizmet veriyor?


Yüksel Büyükkarcı, 1963 Yılında Karaman ili Ayrancı İlçesinde doğdu.İlk öğrenimini Ayrancı'da,Orta  öğrenimini Konya'da,Yüksek öğrenimini  ise Ankara sağlık Eğitim Enstitüsünde,lisans eğitimini Malatya İnönü Üniversitesinde tamamladı


Sırası ile :Konya Halk sağlığı Labaratuvar Müdürlüğü Hava Kirliği sorumlusu,Konya  MEB Özel Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik , Konya Atatürk Sağlık Meslek LisesindeÖğretmenlik,Konya Numune Hastanesinde Müdür Yardımcılığı, Yunak Devlet Hastanesi Müdürü,Konya Numune Hastanesi  Müdürü ve Konya İl sağlık Müdürlüğü Personel Şube Müdürü olarak görev yaptı.


Bu dönem içerisinde ; Konya Ereğli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği


yönetim kurulu üyeliği, Konya kamu Çalışanları Vakfı Denetleme  Kurulu Başkanlığı  Konya Sağlık Spor Kulübü  Başkanlığı Türk Sağlık-sen Konya Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.


30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 2. kez Ayrancı Belediyesi Başkanlığını kazandı.Belediye Başkanlığı görevini halen yürütmekte olan  Yüksel BÜYÜKKARCI Evli ve  iki çocuk babası  olup Almanca ve İngilizce bilmektedir.