Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yüksel Günver kimdir?

1994 yılında GÜN İNŞAAT LTD. şirketini kuran İnşaat Mühendisi Yüksel Günver kimdir?Yüksel Günver hangi projelere imza attı?


Yüksel Günver, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. 1981 yılında İstanbul Amerikan Robert Lisesi'nden, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 


Mezuniyetinin ardından Hazır Beton şirketinde çalışmaya başladı aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde yüksek lisans (MBA) yapmaya başladı ve 1989 yılında İşletme Master derecesini aldı. 


Askerlikten sonra ilk olarak Nurol İnşaat'ta şantiye şefi, daha sonra Emlak Bankası Bahçeşehir projesinde kontrol grup şefi olarak çalıştı.


1994 yılında GÜN İNŞAAT LTD. şirketini kurdu. 


GÜN İNŞAAT hakkında;

1994 yılında İnşaat Mühendisi YÜKSEL GÜNVER tarafından kurulan, kurulduğu yıldan itibaren inşaat taahhüt işlerini ve proje geliştirme işlerini bir arada yürüten, hem girişimci hem de yüklenici olarak çalışan bir inşaat taahhüt şirketidir.


GÜN İNŞAAT 2006 yılında Göktürk’te yatırım yapma kararı almış ve 10 yıldır burada KEMERCİTY APARTMENTS adıyla 4 adet projeyi başarıyla bitirip satışını tamamlamıştır.


Yılların bilgi ve tecrübe birikimi ile yurtiçinde birçok büyük konut projesi, iş merkezleri, üniversite kampüsü, sanayi tesisleri ve benzeri projelerin yapımını gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir.


GÜN İNŞAAT kuruluşundan bugüne kadar geçen 22 yılda yaklaşık 120 bin metrekare inşaat alanı olan 800'den fazla konut, 70 bin metrekare inşaat alanı olan üniversite kampüsü, 5 bin metrekarelik iş merkezi inşaatları ile 5 bin metrekarelik kapalı alan olan fabrika inşaatlarını başarıyla tamamlamıştır.