Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yunus Ergüz kimdir?

1982 yılından itibaren ERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'nin kurucusu ve Yönetim kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdüren Yunus Ergüz kimdir?


Yunus Ergüz, 1935 Yeniköy - İstanbul doğumlu. İlk, orta, lise tahsillerini İstanbul'da tamamlayan Yunus Ergüz, Ertaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı.


İTÜ Maçka Teknik Üniversitesi inşaat Mühendisliğinden 1957 yılında mezun olan Yunus Ergüz, sırası ile Karayolları Dördüncü Bölge Bolu Dağı Yolu Şantiye Şefi, Emlak Bankası Ataköy Konut İnşaatları ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. İnşaat Şefliği görevlerinde bulunmuştur. 


1982 yılından itibaren ERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 'nin kurucusu ve Yönetim kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Ertaş İnşaat

1 Nisan 1982 tarihinde İstanbul merkezli kurulmuş bulunan Ertaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ana Faaliyet alanı inşaat sektöründe her türlü alt yapı, endüstriyel ve yönetim tesisleri, konut vb. projeleri ile bağlantılı mühendislik, taahhüt ve müşavirlik işlerini yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirmek ve yine bu sektörler ile ilgili olarak, her türlü konut yapım,alım ve satımını ve mümessilik hizmetlerini yürütmek olarak belirlenmiştir.


Ergüz Şirketler Topluluğu üyesi olan Ertaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin göstermiş olduğu yüksek gelişme trendi sonucu sektörün en başta gelen firmalarından biri haline gelmesi ve daha büyük çaplı işlere yönelmesi, özellikle kısa vadede grup içi yatırımlara yönelik olarak yeni bir şirket ihtiyacı doğurmuştur.


İşte bu ihtiyacı karşılamak üzere kurulmuş olan Ergüz Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Türk Henkel Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin Endüstriyel Yapıştırıcılar ve yapı Kimyasalları Bayiliğini’de alarak sektöre yönelik pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.


Ergüz Şirketler Grubu’nun diğer bir üyesi olan Ergüz Sigorta Aracılık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi Ünvanı altında faaliyete başlamıştır.