Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yusuf Fırat kimdir?

Adıyaman Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat kimdir? Yusuf Fırat, ne zamandan beri belediye başkanı?


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Eski Samsat'ın son Belediye Başkanı,  ve Yeni Samsat'ın İlk Belediye Başkanı, YUSUF FIRAT 1947 Samsat doğumlu olup, Ortaokul mezunudur.


Evli ve 10 Çocuk babası YUSUF FIRAT  Yerel yöneticilik deneyimi olan, Dürüst ve yardımsever kişiliği ile tanınmaktadır. 


Şeffaf yönetim anlayışı ve sosyal projeleri ile yeni ilçemize daha aktif ve şeffaf bir anlayış getirmiştir.


BAŞKANIN MESAJI


Hayatın en önemli gerçeklerinden biri de doğmak, yaşamak ve sonunda ölüm; bu kaçınılmazdır. Eski Samsat ilçemiz içinde bu süreç atalarımız tarafından kurulmuş, geliştirilmiş, hatta başkent haline getirilmiş, sonunda buram buram tarih kokan şirin, küçük bir ilçe haline gelmiştir. Ülkemizin kalkınmasının en büyük projelerinden biri olan Güneydoğu Anadolu Projesi için Eski Samsat ilçemizin de sonu gelmiştir.


Eski Samsat ilçemizin en son belediye başkanı olarak; halkımızın başka ilçe ve köylerde muhacir duruma düşmemeleri ve Samsat halkının birlikteliğini devam ettirmek için Türkiye tarihinde bir ilk olan yeni bir ilçe kurma fikrimi dönemin hükümetinin yetkili organlarına kabul ettirdim. Yeni ilçenin de ilk belediye başkanı olarak o dönemin imkânları ile bugün ki Yeni Samsat'ın kurulmasını sağladım.


Yeni Samsat halkının benden beklentileri doğrultusunda vermiş olduğu yetkiyle yirmi yıl öncesinden hizmetlerime bıraktığım yerden Fırat'ın ve Yeni Samsat'ın üzerine birleştirici, kaynaştırıcı, eşitlikten yana olan seviyeli bir politika yaparak el ele vererek halkımızla birlikte Fırat'tan Doğan Güneş gibi Samsat'ı modern, üretken, ilerici, yenilikçi, zengin bir ilçe haline getireceğiz.