Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Yüzde 5 vergi indirimi geliyor!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, vergi borcunu düzenli ödeyen mükelleflere vergi indirimi uygulanacağını söyledi..


Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dün Bakanlar Kurulu’nun ardından vergisini düzenli ödeyen mükelleflere yüzde 5’e kadar vergi indirimi uygulanacağını açıkladı. Hem kurumlar hem de gelir vergisinde yüzde 5’e kadar indirim imkanı tanıyacak uygulama için Bakanlar Kurulu’na yetki verilmesinin öngörüldüğünü belirten Kurtulmuş “Böylece vakti zamanında vergisini ödeyen, eksiksiz olarak vergisini ödeyen insanlarımız, girişimcilerimiz, şirketlerimiz özellikle Türkiye sanayisinin, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ'lerimiz bu vergi indirimlerinden yararlanmış olacaktır” dedi.


YABANCIYA SATIŞTA KOLAYLIK

Kurtulmuş bunun yanında yabancıya konut satışında da yeni teşvik ve kolaylıkların getirileceğini duyurdu ve  Ar-Ge çalışmalarıyla ilgili yeni bir teknoloji yönetim modeline ihtiyacın olduğunun altını çizdi.


Dinamik bir yapıya kavuşacak

Türkiye Varlık Fonu'na da değinen Numan Kurtulmuş şunları söyledi: "Burada büyük kamu şirketlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesi söz konusudur. Devletin elinde kuvvetli bir kaynak oluşturulması savunulmaktadır. Ekonomik salvolara karşı daha dinamik bir yapıya kavuşması öngörülmektedir."


Akşam