Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Zeliha Ayşen Telemez

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Müsahip Üyesidir. Birliğin ilk kadın üyesi olan Zeliha Ayşen Telemez aynı zamanda Yaşar Özkan Mühendislik ve Müteahhitlik A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve ‘İthalat-İhracat ve Lojistik Müdürü’dür.


Zeliha Ayşen Telemez kimdir? 


Zeliha Ayşen Telemez, 05 Şubat 1962’de Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Telemez, ABD’deki Preston Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nde Doktora yaptı. Zeliha Ayşen Telemez


Zeliha Ayşen Telemez’in Türkiye Müteahhitler Birliği’ndeki görevi nedir? 


Telemez, 12 Nisan 2011 tarihinde Türkiye Müteahhitler Birliği’nde (TMB) gerçekleşen seçimle başkanlığa seçilen Emin Sazak’ın ekibinde yer aldı. Telemez, TMB’nin Müsahip Üyesi olarak görev almaktadır. 


Telemez’in TMB yönetiminde yer alması nasıl yankı buldu?


Zeliha Ayşen Telemez’in TMB yönetimine girmesi, ona “birlik tarihinde ilk kadın üye” özelliğini kazandırdı.   


Ayşen Telemez hangi firmada görevli, hangi kuruma üye? 


Yaşar Özkan Mühendislik ve Müteahhitlik A.Ş.’de İthalat-İhracat ve Lojistik Müdürü olan Telemez, aynı zamanda firmanın Yönetim Kurulu Üyesidir. Telemez, TED Mezunlar Derneği’nin de üyesidir.


Ayşen Telemez hangi konularda haber oldu?


Müteahhitler Birliği'ne yeni başkan (Hürriyet Gazetesi, 12.04.2011)

“Üç dönemdir Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanlığını yürüten Erdal Eren'in görevini devrettiği genel kurulda, Başkanlığa Emin Sazak seçildi.


TMB YÖNETİMİNDE İLK KADIN


Açıklamaya göre, TMB'nin Emin Sazak başkanlığındaki yeni yönetiminde birlik tarihinde ilk kez bir kadın üye de yer aldı. Yönetim Kuruluna, Yaşar Özkan İnşaatta görev yapan Ayşen Telemez de seçildi. Telemez'in, 1981 yılından beri inşaat sektöründe aktif olarak görev yaptığı belirtildi.


TMB'nin 30.Olağan Genel Kurulunda seçilen ve önümüzdeki 3 yıllık dönemde görev alacak olan yönetim kurulu üyelerinin listesi şöyle:


“Başkan Emin Sazak (Yüksel İnşaat), Başkan Vekilleri Emre Aykar (Yapı Merkezi), Necati Yağcı (Zafer İnşaat), Adnan Çebi (Makyol İnşaat), Edip Yenigün (Yenigün İnşaat) Cengiz Köksal (EKO İnşaat). Yönetim kurulu üyeleri Burak Talu (Doğuş İnşaat), Ayşen Telemez (Yaşar Özkan), İlhan Adiloğlu (Eser İnşaat), Celal Sever (Cesaş İnşaat), Can Aynagöz (MESA İnşaat), Selim Bora (Summa İnşaat), Tahsin Bağcı (STFA).”

Telemez ve Tümer Ailelerinin Mutlu Günü (Mag, Ocak 2013)


“Üç yıl önce arkadaş ortamında tanışan aradan geçen sürede arkadaşlıklara aşka dönüşen Buğra Telemez ve Gözem Tümer, dünya evine girdi. Erhan-Ayşen Telemez çiftinin oğulları Buğra Telemez ile Selahattin-Gülder Tümer çiftinin kızları Gözem Tümer, Swiss Otel'de düzenlenen muhteşem bir düğünle evlendiler.” 

Emin Sazak Libyalı müteahhitler ile görüştü! (www.emlakkulisi.com , 15 Mayıs 2012)


Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Emin SAZAK ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü Libya’da çeşitli Bakanlarla görüşmelerde bulundu.


Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı ve beraberindeki heyet, Libya Planlama Bakanı İsa EL-TUWAIJRI, Ekonomi Bakanı Ahmet AL-KOSHLİ ve Maliye Bakanı Hassan ZEGLAM tarafından kabul edildi.


Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Emin SAZAK, Başkan Vekili Edip YENİGÜN, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşen TELEMEZ, Selim BORA, Burak TALU ve Genel Sekreter Haluk BÜYÜKBAŞ’tan oluşan TMB heyeti 14 Mayıs 2012 Pazartesi günü Libya’da Planlama Bakanı İsa EL-TUWAIJRI, Ekonomi Bakanı Ahmet AL-KOSHLİ ve Maliye Bakanı Hassan ZEGLAM ile görüşmelerde bulundu.


Ayşen Telemez’in iletişim bilgileri neler? 


Yaşar Özkan Mühendislik ve Müteahhitlik A.Ş.

Tel: (312) 446 12 46

Faks: (312) 436 39 41

E-Posta: info@yasarozkan.com

Web: www.yasarozkan.com