Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Zerrin Şafak kimdir?

2014 yılında Demirce Mimarlık'a katılan ve çalışmalarına burada devam eden Mimar Zerrin Şafak kimdir?


Zerrin Şafak, 1988 yılında Bulgaristan ‘da doğdu. 2006 yılında Buca Hoca Ahmed Yesevi Lisesi ‘nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2010 yılında Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı. 


2011 yılı Kasım ayında Floransa kentinde Fondazione Delbianco ‘nun düzenlediği ”Touches of Renaissance” çalıştayına katıldı. Mimarlık çalışmalarına  İzmir  ‘de devam etti.


Daha sonra 2014 yılında Demirce Mimarlık‘a katıldı, burada çalışmalarına devam etmektedir.


Demirce Mimarlık

"Alpay Demirci ve Burçin Demirsoy`un 1999 yılında tanışmalarıyla birlikte başlayan mimari yolculuklarının adıdır.


Projeleri, sonuca giden basamaklardan (mimari, iç mimari, çevre düzenlemesi, vs…) oluşan bir bütün olarak görür ve bunları tek bir konsept altında şekillendirir.


İzmir merkezli bir ofis olarak kendimize dünya kaynaklarını en az tüketerek ve hatta tüketmeden dönüştürerek mekan üretme sorumluluğu yüklemiş bulunmaktayız.


Bizce mimarlık, teorik kısımlarında yer alan düşünsel boyutlarıyla pratik olarak görülen üretilebilirliği birlikte işletilmesi gereken bir organizma, ve bu gerçekliğin yanı sıra, birbirinden ayrı olarak düşünülen iki başlığın aslında bir bütün olduğu bilinciyle değer üretebilme çabasıdır.


Tanımladığımız demirce, bizce bir görüş olup, doğru zamanda doğru sorular sormak ister. Ulaştığımız cevaplar ise, bizce doğru mekanlara ışık tutmaktadır."